Media o Nas


DOXA.FM | Przyszłe mamy zbadają KTG dziecka

2020-04-21
Szpital Powiatowy w Głubczycach zakupił dziesięć zestawów zdalnego KTG, które udostępniane są kobietom przed porodem.   Czytaj online


dzieckowwarszawie.pl | Zadbaj o bezpieczeństwo w ciąży!

2020-04-04
Dzięki telemedycznemu urządzeniu KTG Pregnabit, badanie można wykonać o każdej porze, w zaciszu swojego domu. W trosce o bezpieczeństwo ciężarnych kobiet, producent urządzenia wprowadza ofertę specjalną. Czytaj online  


MEDONET.PL | TeleKTG pozwala kobietom zostać w domu

2020-03-15
W obliczu pandemii warto ograniczyć rutynowe wizyty w placówkach medycznych do niezbędnego minimum. W tej trudnej sytuacji coraz więcej ciężarnych kobiet decyduje się na zdalną diagnostykę. Za pośrednictwem systemów telemedycznych możliwe jest na przykład przeprowadzenie badania KTG. Dzięki zaawansowanym technologicznie urządzeniom, pacjentka pozostaje pod nadzorem specjalistów bez konieczności wychodzenia z domu.   Czytaj online


Mycompanypolska.pl |„Agnieszka Kierner zainwestowała w Nestmedic”

2020-02-06

Notowana na NewConnect firma telemedyczna Nestmedic, twórca mobilnego KTG Pregnabit, zawarła umowę inwestycyjną z Agnieszką Kierner. Dotychczasowa członek rady nadzorczej wesprze spółkę w ekspansji na rynkach zagranicznych.


Czytaj online


Strefainwestorów.pl | Nestmedic poszerza dostępność mobilnego KTG w kolejnych regionach Polski

2020-01-31

Kolejny polski szpital rozpoczął współpracę ze spółką Nestmedic S.A. 10 urządzeń telemedycznego KTG Pregnabit trafiło właśnie do Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Głubczycach


Czytaj online


rp.pl | Regiony bogate w innowacje

2020-01-27

Dolny Śląsk jest najprężniejszym startupowym regionem w Polsce, w tym regionie powstaje wiele innowacyjnych projektów. Jedną z takich firm jest Nestmedic, producent mobilnego KTG Pregnabit


Czytaj online


menedzerowiemedycyny.pl | Top Disruptors in Healthcare

2020-01-24

Przegląd innowacyjnych startupów medycznych w Polsce to zestawienie najciekawszych firm z branży przygotowane przez Polską Federację Szpitali oraz Stowarzyszenie Młodzi Menedżerowie Medycyny. W raporcie znajduje się opis ponad 70 arcyciekawych, młodych biznesów, w tym firma Nestmedic.

 
Czytaj online


30 grudnia w na portalu Rzeczpospolita Cyfrowa ukazało się zestawienie startupów, które warto obserwować w 2020 r. Wśród nich Pregnabit jako wrocławska spółka, która popularyzuje telemedycynę.

2020-01-02

Czytaj online


interia.biznes.pl | „Nestmedic przedłuża program pilotażowy z siecią laboratoriów Diagnostyka w Krakowie”

2019-12-19
19 grudnia 2019 na portalu interia.biznes.pl ukazał się materiał na temat przedłużenia programu pilotażowego z siecią laboratoriów Diagnostyka: Nestmedic przedłużył program pilotażowy z siecią laboratoriów Diagnostyka. Testowa współpraca rozpoczęła się w listopadzie i miała potrwać do końca grudnia. Jej przedłużenie pozwoli skorzystać z nowatorskiego urządzenia telemedycznego większej liczbie pacjentek i lekarzy.
Czytaj online


money.pl |„Nestmedic sprzedał szpitalowi WUM w Warszawie telemedyczny system KTG Pregnabit”

2019-12-18
18 grudnia 2019 na portalu money.pl ukazał się materiał na temat współpracy ze Szpitalem Klinicznym przy ul. Karowej w Warszawie: Nawiązanie współpracy ze Szpitalem Klinicznym przy ul. Karowej w Warszawie to kolejny ważny krok w komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit
Czytaj online


wyborcza.biz |„Nestmedic dostarczy 10 urządzeń Pregnabit do WSS w Białej Podlaskiej”

2019-12-11
10 grudnia 2019 na portalu wyborcza.biz ukazął się artykuł na temat współpracy z Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Nestmedic dostarczy 10 kolejnych urządzeń Pregnabit do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Białej Podlaskiej. Spółka równolegle prowadzi rozmowy i pilotaże mobilnego KTG w kolejnych placówkach służby zdrowia i podmiotach leczniczych, zarówno w kraju, jak i za granicą.
Czytaj online


mycompany.pl | „Duże zmiany personalne w Nestmedic”

2019-12-10
2 grudnia 2019 na portalu mycompany.pl ukzała się artykuł na temat zmian w zarządzie Nestmedic. Zmiany w zarządzie spółki Nestmedic. Na stanowisko prezesa zarządu został powołany Jacek Gnich. Dr. n. med. Partycja Wizińska-Socha, która do tej pory pełniła obowiązki Prezesa Zarządu została członkiem zarządu firmy.
Czytaj online


www.medycynaprywatna.pl I Diagnostyka udostępnia zdalne KTG w Krakowie

2019-11-27
17 listopada w na portalu medycynaprywatna.pl ukazał się artykuł na temat programu pilotażowego systemu Pregnabit, w placówkach Diagnostyka w Krakowie. System Pregnabit, wraz z dedykowaną platformą do zapisów oraz analizy badań KTG, poszerza zakres opieki kierowanej do kobiet w ciąży, oferowanej w placówkach Diagnostyki. Obecnie usługa dostępna jest w krakowskich punktach pobrań przy ulicy Życzkowskiego 16 oraz na Placu Szczepańskim 3.”
Czytaj online


www.nowinyzabrzanskie.pl I Porodówka z rekordem

2019-11-27
19 listopada w Nowinach Zabrzańskich ukazał się materiał na temat rekordowej liczby urodzeń Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, części Szpitala Miejskiego w Biskupicach. Aż 10 tysięcy urodzeń w ciągu 5 lat! Taki wynik zanotowało Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka, część Szpitala Miejskiego w Biskupicach. To jeden z rekordów w skali kraju. Od 2018 r. pacjentki tej placówki mogą korzystać z Pregnabitu, urządzenia pozwalającego na zdalne przeprowadzenie badań KTG.”
Czytaj online


Rzeczpospolita I Nestmedic z pilotażem mobilnego KTG

2019-11-27
19 listopada w Rzeczpospolitej ukazał się artykuł na temat programu pilotażowego systemu Pregnabit, flagowego projektu Nestmedic, w placówkach Diagnostyka w Krakowie, a także o nawiązaniu współpracy z placówką w Bułgarii. „Nestmedic rozpoczął pilotaż urządzenia Pregnabit w wybranych placówkach Laboratorium Diagnostyka w Krakowie. W ostatnim czasie urządzenia do mobilnego KTG trafiły również na rynek Bułgarski.” czytamy między innymi w artykule.


mamstartup.pl | "Diagnostyka wprowadzi pilotaż mobilnego KTG Pregnabit od Nestmedic”

2019-11-14
Największa sieć laboratoriów medycznych w Polsce – Diagnostyka, przeprowadzi pilotaż rozwiązania od Nestmedic. Mobilne KTG Pregnabit trafi do wybranych placówek w Krakowie
Czytaj online


politykazdrowotna.com | „TeleKTG będzie dostępne dla 15 mln pacjentów”

2019-11-13
Dzięki współpracy teleKTG będzie dostępne dla 15 mln pacjentów, którzy co roku trafiają do placówek Diagnostyki.
Czytaj online


www.eska.pl I Zabrze: W tym szpitalu urodziło się blisko 10 tys. dzieci. Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka świętuje 5. urodziny

2019-11-05
Centrum Zdrowia Kobiety i Dziecka w Zabrzu świętuje 5 urodziny. W tym czasie urodziło się tam blisko 10 tys. dzieci. Placówka dynamicznie się rozwija, konsekwentnie specjalizując się również w ginekologii onkologicznej oraz operacyjnym leczeniu endometriozy. Szpital wykorzystuje nowoczesne rozwiązania telemedyczne – pacjentki korzystają z systemu Pregnabit.
Czytaj online


www.rp.pl I Z cyfryzacją jest u nas nieźle, gorzej z organizacją i legislacją

2019-10-23
Na portalu Rzeczpospolita, w dniu 23.10.19, ukazał się wywiad z Ryszardem Olszanowskim, prezesem Izby Gospodarczej Medycyna Polska, o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w służbie zdrowia „Nauka oraz obserwowane zjawiska mają bardzo duży wpływ na ochronę zdrowia. Weźmy chociażby pod lupę fakt, że społeczeństwa się starzeją. Z jednej strony żyjemy coraz dłużej, a z drugiej mamy coraz mniej osób w wieku produkcyjnym. Demografia wymusza podjęcie określonych kroków. Z pomocą przychodzą nam innowacje. Kwestia demografii dotyczy nie tylko Polski, ale również innych krajów. W niektórych ten problem jest bardziej widoczny (z powodu struktury populacji), a w innych mniej. Polska zalicza się do tej pierwszej grupy”. – Powiedział między innymi Ryszard Olszanowski w wywiadzie.
Czytaj online


www.biznes.interia.pl I Nestmedic SA otrzymała środki finansowe od Deutsche Balaton AG

2019-09-24
Portal pisze o pozyskanym finansowaniu przez Nestmedic od niemieckiego inwestora Deutsche Balaton AG. „Łączna kwota transakcji wyniosła 4 285 560 zł.” – czytamy w publikacji.
Czytaj online


Parkiet I Nestmedic

2019-09-18
Magazyn Parkiet, w wydaniu z dnia 18 września, na stronie 4, pisze o emisji przez Nestmedic obligacji na poczet niemieckiego inwestora. Spółka wyemituje obligacje zamienne na akcje o łącznej wartości 4,3 mln zł. Wszystkie zostaną zaoferowane akcjonariuszowi spółki, funduszowi Deutsche Balaton.” podaje magazyn.


mamstartup.pl I Brave Care zdobył kolejne 5,2 miliona dolarów

2019-09-10
„Branża opieki zdrowotnej coraz częściej stawia na rozwiązania związane z usługami telemedycyny. Korzystanie z takich usług wzrosło o 53 procent między 2016, a 2017 rokiem w USA.” - czytamy w artykule. Obok Brave Care, wśród startupów z dużym potencjałem, wymieniany jest Pregnabit. „Urządzenie Pregnabit, bo tak został nazwany wspomniany mobilny KTG, sprzedawane jest szpitalom i innym zakładom opieki zdrowotnej, a nie bezpośrednio pacjentom. Zarządzający placówkami mogą wypożyczać sprzęt przyszłym mamom, by samodzielnie kontrolowały stan płodu.” - podaje portal.
Czytaj online


Dziecko 3/2019 I Opieka dla mamy i dziecka

2019-08-29
W najnowszym numerze kwartalnika Dziecko, w artykule poświęconym opiece nad mamą i dzieckiem (str. 106-109), możemy przeczytać o usłudze „Czat z Położną”, świadczonej przez Medyczne Centrum Telemonitoringu (spółka z grupy Nestmedic S.A.). „Na stronie www.pregnabit.com 7 dni w tygodniu, w godzinach 16-18, można korzystać z bezpłatnej usługi Czat z Położną. Ma ona na celu wsparcie kobiet oraz rozwianie ich wątpliwości dotyczących ciąży, porodu oraz opieki nad noworodkiem." – donosi magazyn.  "Kobiety w ciąży to grupa pacjentek, która zadaje wiele pytań na temat ciąży, badań do wykonania, rozwoju płodu, przygotowania do porodu i wiele, wiele innych. Doświadczają tego każdego dnia nasi eksperci z Medycznego Centrum Telemonitoringu - mówi dr n. med. Robert Woytoń, prezes Medycznego Centrum Telemonitoringu."


www.rynekzdrowwia.pl I NCBR finansuje wiele projektów w zakresie innowacyjnych wyrobów medycznych

2019-08-18
Pozyskanie środków finansowych do realizacji prac nad innowacyjnymi rozwiązaniami to kluczowe kwestie dla firm, które podejmują się wdrożenia na rynek nowatorskich rozwiązań. W Polsce perspektywiczne projekty mogą liczyć na przykład na wsparcie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Możemy o tym przeczytać w poniższym artykule. Firma Nestmedic również uzyskała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.
Czytaj online


www.mamstartup.pl I Najciekawsze polskie healthtechy

2019-08-13
Portal prezentuje najciekawsze zdaniem autorów polskie rozwiązania w sektorze healthtech. „Sztuczna inteligencja, która sama diagnozuje pacjentów, urządzenie dzięki, któremu można w warunkach domowych monitorować rozwój płodu, telerehabilitacja mięśni dna macicy, czy zdalna diagnostyka bezdechu – to tylko przykłady innowacyjnych rozwiązań, które powstały w ostatnich latach nad Wisłą. Oto pierwsza część listy najciekawszych, w naszej ocenie, polskich healthtechów.”- czytamy w publikacji.  Wśród dziesięciu opisanych innowacyjnych rozwiązań znalazł się teleKTG Pregnabit.
Czytaj online


www.4stars.pl I Ambasada Brytyjska zabrała polskie startupy z Akademii BioMed PFR na warsztaty do Nottingham Business School

2019-07-21
Portal publikuje informację o Akademii BioBed, która na początku lipca odbyła się w Wielkiej Brytanii. „Podsumowując, ta międzynarodowa część Akademii była także niepowtarzalną okazją na poznanie lokalnego ekosystemu innowacji i firm o podobnym profilu, które działają na rynku brytyjskim. Kontakt z tamtejszymi ekspertami oraz możliwość zbudowania zagranicznych kanałów współpracy to coś, co jest częstym wyzwaniem dla młodych firm.” możemy przeczytać między innymi w tekście. Jak już informowaliśmy, przedstawiciele Nestmedic S.A. również uczestniczyli w wydarzeniu.
Czytaj online


www.mamstartup.pl I Kluczem do sukcesu są ludzie – wnioski z konferencji Innowacyjny Szpital w Szpitali im. Świętej Rodziny w Warszawie.

2019-06-27
Portal podsumowuje konferencję nt. innowacji w szpitalach, która w ubiegłym tygodniu odbyła się w Szpitalu Specjalistycznym Świętej Rodziny w Warszawie. Wśród technologii, które są ważne we współczesnej opiece nad pacjentką ciężarną, zaprezentowano system Pregnabit.  “Innowacje to nie tylko technologie. To także ludzie, sposób pracy i procesy w szpitalach. Dzisiaj w większości z nich musimy radzić sobie z sytuacją niedoboru. Potencjał ludzki jest kluczem, do rozwoju i innowacyjność szpitali. Tak w kilku zdaniach można podsumować wnioski z debaty na temat placówek medycznych w czasie konferencji Innowacyjny Szpital w Szpitalu im. Świętej Rodziny w Warszawie.” czytamy między innymi w publikacji.
Czytaj online


www.dlazdrowia.pl I Telemedyczny monitoring stanu płodu

2019-06-27
“Co roku na świecie dochodzi do 2,5 miliona martwych urodzeń. Oznacza to ponad 7000 śmierci nienarodzonych dzieci każdego dnia. Wielu z nich można uniknąć, o czym świadczy korelacja pomiędzy współczynnikami śmiertelności, a dostępem do opieki położniczej. Mimo, że znaczna większość martwych urodzeń ma miejsce w krajach rozwijających się, w krajach rozwiniętych nadal pozostaje wiele do zrobienia – gdyby wszystkie kraje rozwinięte dorównały współczynnikom notowanym w Islandii czy Danii, tylko w 2015 roku można by uniknąć blisko 20000 śmierci.” czytamy w artykule. Jednym z ważnych elementów zmiany opisanego stanu może być telemedycyna. Portal opisuje system Pregnabit jako jedno z dostępnych rozwiązań telemedycznych opracowanych z myślą o poprawie opieki okołoporodowej.
Czytaj online


www.dlazdrowia.pl I Szybszy dostęp do opieki zdrowotnej dzięki telemedycynie

2019-06-12

Portal pisze o korzyściach jakie przynoszą pacjentom rozwiązania telemedyczne. „Telemedycyna zyskuje na popularności, bo ułatwia życie osobom chorym i umożliwia szybszy dostęp do opieki zdrowotnej. Może być przydatna zwłaszcza seniorom oraz osobom z niepełnosprawnością, które często muszą być pod stałą opieką lekarską.” - możemy przeczytać między innymi w artykule.


Czytaj online


www.miastodzieci.pl I Szpital otwarty dla rodziców – Strefa Matki i Dziecka

2019-06-06
Popularny portal dla rodziców także pisze o zbliżającym się w Warszawie dużym wydarzeniu – konferencji Innowacyjny Szpital – Matka i Dziecko. „Wydarzenie to także okazja do poznania innowacyjnych urządzeń pomocnych w opiece nad dzieckiem i kobietą. Będzie można zobaczyć i przetestować tele-KTG Pregnabit.” czytamy w tekście.
Czytaj online


www.dlazdrowia.pl I Jak zwiększyć innowacyjność szpitali? Zaprosić do nich innowatorów.

2019-06-06
Poza ciekawym programem, skierowanym zarówno do kadry medycznej jak i rodziców, konferencja Innowacyjny Szpital – Matka i Dziecko, która 18 czerwca odbędzie się w Warszawie, zgromadzi ważnych w świecie medycznym gości. „ W czasie konferencji dla profesjonalistów, dyskusję o innowacyjności podejmą eksperci m. in. wiceminister Zdrowia Krzysztof Łanda czy Paweł Balsam z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Środowisko szpitali reprezentować będzie m. in  Anna Krysiukiewicz-Fenger i Dariusz Malczyk (Szpital Św. Rodziny), prof. Maciej Banach (dyrektor Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi) oraz Maciej Biardzki (Szpital w Miliczu).” donosi portal. System Pregnabit zostanie także zaprezentowany w trakcie wydarzenia.
Czytaj online


www.biotechnologia.pl I Jak zwiększyć innowacyjność szpitali? Przyprowadzić innowatorów do szpitala!

2019-06-06
„Z doświadczenia wiemy, że start-upy mają trudność w dotarciu do lekarzy i szpitali czy przychodni. Często projektują rozwiązania bez testowania ich ze swoimi odbiorami. Z kolei medycy ostrożnie podchodzą do start-upowców. Chcemy, zlikwidować tą barierę i umożliwić lepsze poznanie się tych grup. Przyprowadzamy start-upy do szpitali, by innowatorzy mogli zaprosić lekarzy do współpracy, a także zachęcić do wdrożenia ich rozwiązań.”– mówi w rozmowie z portalem Monika Bartwicka, członkini Rady Programowej. Wydarzenie o którym mowa odbędzie się 18 czerwca br. w Warszawie, w Szpitalu Św. Rodziny. Zapowiada się ciekawa dyskusja.
Czytaj online


www.mamstartup.pl I Jak zwiększyć innowacyjność szpitali. Konferencja Innowacyjny szpital – matka i dziecko już 18 czerwca w Warszawie

2019-06-06
„Aby lepiej dbać o pacjentów, szpitale muszą stawiać na innowacyjność. Konieczna jest współpraca lekarzy, kadry zarządzającej z innowatorami. Niestety, nadal brakuje dobrych przykładów takiej kooperacji. Aby zmniejszyć barierę między tymi grupami- organizatorzy konferencji Innowacyjny Szpital postanowili zaprosić innowatorów do szpitali. 18 czerwca br. odbędzie się pierwsze takie spotkanie w Szpitalu Św. Rodziny w Warszawie.” czytamy w publikacji. Zespół Pregnabit został także zaproszony na wydarzenie, aby zaprezentować innowacyjne KTG do badania dobrostanu płodu w III trymestrze ciąży.
Czytaj online


www.biznes.interia.pl I Polsko-amerykański most innowacji

2019-05-16
Pomysłodawczyni pomysłu teleKTG Pregnabit, Patrycja Wizińska-Socha, wzięła udział w TOP500 Innovators. O wydarzeniu napisał portal www.biznes.interia.pl.  W tekście czytamy między innymi: „Polska w rankingu innowacyjności nadal bardzo daleko. IV miejsce od końca nie napawa optymizmem... Z drugiej strony coraz więcej polskich start-upów podejmuje ogromne ryzyko i grę na rynku globalnym. Jak wynika z raportu "Struktura start-upów w Polsce i ich finansowanie", mamy teraz około 3000 start-upów, 46 proc. współpracuje z naukowcami, 29 proc. ma swoje zaplecze laboratoryjne, a co piąty został założony przez naukowców.”
Czytaj online


www.slowopodlasia.pl I Biała Podlaska: Promowali profilaktykę wykonując bezpłatne badania

2019-05-16
„Podczas Dni Otwartych Funduszy Europejskich pod hasłem "Myśl Przyszłościowo – Żyj Zdrowo!" Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej 10 maja przeprowadził akcję promującą profilaktyczny aspekt badań. Promowała się "Akademia Narodzin" oraz "Akademia Zdrowego Serca". Zainteresowani mogli wykonać badania bezpłatnie.” czytamy w publikacji. W ramach wydarzenia zaprezentowany był także system Pregnabit, z którego pacjentki szpitala mogą korzystać od kilku miesięcy.
Czytaj online


www.parkiet.com | Fiński rynek dla Nestmedic

2019-05-09
Portal donosi o realizacji umowy dystrybucyjnej z firmą Steripolar Oy i rozpoczęciu sprzedaży urządzeń Pregnabit na rynku fińskim.
Czytaj online


www.money.pl I Nestmedic: Pierwsze urządzenia Pregnabit trafiają na rynek fiński

2019-05-09
Portal pisze o pierwszej sprzedaży urządzeń Pregnabit dla Szpitala Uniwersyteckiego w Helsinkach (HUS). Donosi także o potencjale rynkowym – Finlandia zaliczana jest do jednego z najbardziej zaawansowanych rynków na świecie w zakresie wdrożeń rozwiązań telemedycznych. To jednocześnie kraj o dużych nakładach finansowych na ochronę zdrowia pacjentki ciężarnej i opiekę okołoporodową. Roczna ilość urodzeń w Finlandii wynosi około 50 tysięcy. Ponad 30% porodów odbywa się w szpitalu HUS, który wprowadza do listy usług medycznych system teleKTG Pregnabit.
Czytaj online


www.wyborcza.biz.pl I Nestmedic: Pierwsze urządzenia Pregnabit trafiają na rynek fiński

2019-05-09
„Nestmedic otrzymał pierwsze zamówienie na dostawę urządzeń teleKTG Pregnabit dla Szpitala Uniwersyteckiego w Helsinkach w Finlandii, podała spółka. Jest to konsekwencja podpisanej w październiku 2018 r. umowy o współpracy z fińskim dystrybutorem Steripolar.” – możemy przeczytać w artykule.
Czytaj online


www.kreatorzy.eu I 8th Annual Meet up the Top500 Innovators Association Polish American Innovation Bridge 2019 Wrocław

2019-05-09
W dniach 8-10 maja, br., we Wrocławiu, odbywa się kolejna, ósma już edycja wydarzenia Meet up Top500 Innovators. Jego celem jest pobudzenie rzeczywistej współpracy pomiędzy nauką i biznesem. Jak podają organizatorzy „W tym roku odważnie skaczemy…. bo myślimy, że warto marzyć. Gdy marzymy wszystko jest możliwe. Granice nie istnieją, a puzzle składają się w całość.”
Czytaj online


www.parkiet.com I Nestmedic: Grupa stawia na ekspansję zagraniczną

2019-02-24
Parkiet donosi o  współpracy komercyjnej Nestmedic S.A.  z kolejną publiczną placówką w Polsce, Szpitalem Miejskim w Zabrzu. Informuje, że placówka po zakończonych testach systemu Pregnabit wprowadza go do oferty usług medycznych. W artykule można przeczytać także o spodziewanych umowach komercyjnych Nestmedic S.A. na rynkach zagranicznych.
Czytaj online


www.wyborcza.biz I Spółka z grupy Nestmedic ma umowę na sprzedaż Pregnabit do szpitala w Zabrzu

2019-02-24
Wyborcza Biz także donosi o podpisanej przez Nestmedic umowie komercyjnej ze szpitalem w Zabrzu. Przytacza  wypowiedź prezesa Szpitala Miejskiego w Zabrzu Mariusza Kazimierza Wójtowicza [...] To na pewno rozwiązanie nowatorskie, które daje poczucie bezpieczeństwa pacjentce, poprzez możliwość wykonania, co najmniej raz dziennie, kontrolnego badania KTG, oceniającego aktualny stan płodu, jak i czynność skurczową macicy. Jest to jedno z najnowocześniejszych rozwiązań telemedycznych w Polsce oraz w Europie. W momencie, kiedy mamy do czynienia z nieprawidłowym zapisem kardiotokograficznym, pacjentka otrzymuje informację drogą SMS lub telefoniczną o konieczności natychmiastowego zgłoszenia się do szpitala. To bardzo dobrze, że jest to innowacyjny produkt polski, oparty na wiedzy i kapitale polskim. Tego typu rozwiązania powinny być bardzo mocno wspierane.
Czytaj online


www.opzz.org.pl I Konferencja Innowacje w polityce spójności: wczoraj, dziś i jutro.

2019-02-24
Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zorganizowało konferencję " Innowacje w polityce spójności: wczoraj, dziś i jutro", poświęconą tematyce wspierania innowacyjności poprzez Fundusze Europejskie w Polsce. Gościem konferencji była prezes Nestmedic S.A. Patrycja Wizińska-Socha.
Czytaj online


www.money.pl I Nestmedic rozpoczął testy urządzenia Pregnabit w Izraelu

2019-02-24
O rozpoczęciu testów urządzenia Pregnabit w Izraelu donosi portal money.pl
Czytaj online


www.dobra-mama.pl I Mamo, zadaj pytanie położnej

2019-02-24
Nową usługę marki Pregnabit, Czat z Położną dla mam z całej Polski, docenił portal Dobra Mama. Bliższe informacje w poniższym linku.
Czytaj online


www.cyfrowa.rp.pl I Telemedycyna i teleopieka to żyła złota. Chcą się do niej dobrać polskie firmy

2019-01-03
Jak możemy przeczytać w artykule „Telemedycyna i teleopieka to nowe i niezwykle perspektywiczne branże. E-wizyty lekarskie, e-recepty i monitorowanie stanu zdrowia za pomocą urządzeń mobilnych są tylko niektórymi z dostępnych rozwiązań. W zeszłym roku powstało 78 tys. nowych aplikacji zdrowotnych, co zwiększyło ich ogólną ofertę do 325 tys. – podaje Deloitte.” Wśród ważnych graczy na rynku telemedycznym wymieniono także Nestmedic. Więcej pod poniższym linkiem
Czytaj online


www.money.pl I Nestmedic ok. trzykrotnie zwiększył liczbę przeprowadzonych badań w tym roku

2019-01-03
Portal informuje o dużym wzroście w 2018 roku badań KTG wykonanych przez urządzenia teleKTG Pregnabit. Dotyczy to badań wykonanych na terenie Polski jak i na rynkach zagranicznych.
Czytaj online


Będę Mamą I Nie chcę leżeć!

2019-01-03
O korzyściach jakie dać może mobilne KTG na oddziale położniczym pisze w magazynie Będę Mamą położna, pani Katarzyna Płudowska. Mobile KTG daje możliwość ruchu i nie narzuca rygoru leżenia w pokoju KTG. To dobry kierunek dla komfortu rodzących mam. Będę Mamą, nr 1/2019, str. 34


Orzeł innowacji - Rzeczpospolita: Nawet kosz może być innowacyjny

2018-12-10
Innowacja i rozwój wprowadzanych na polski rynek produktów i usług są zauważane i doceniane m. in. w konkursie „Orły Innowacji" Rzeczpospolitej. Rewolucyjne projekty wdrażane są praktycznie w każdej branży od hali fabrycznej przez szpital po bank. Takim wydarzeniom często towarzyszą dyskusje, chociażby o konieczności bycia innowacyjnym czy potrzebie rozważnego korzystania z technologii, które ułatwiają nam życie codzienne. Więcej o laureatach konkursu „Orły Innowacji" oraz samych innowacjach we współczesnym świecie w serwisie orzelinnowacji.rp.pl:
Czytaj online


Menedżer Zdrowia I Szkiełko i oko, czyli przegląd nowinek sprzętowych

2018-12-10
O technologiach medycznych, które zrewolucjonizowały sektor medycznych, pisze na stronie 84 magazyn Menedżer Zdrowia, w numerze nr  8-9/2018. Wśród innowacyjnych rozwiązań opisany został system Pregnabit. Przedstawiono składowe systemu, jego funkcjonalności  oraz zasady działania Medycznego Centrum Telemonitoringu.


marketingprzykawie.pl I National Geographic we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju pokaże polskie innowacje

2018-12-10
„Są kreatywni, przedsiębiorczy i nie boją się realizować najśmielszych pomysłów – polscy innowatorzy. Po raz trzeci zostali bohaterami serii miniprogramów National Geographic przygotowanych we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.” -tak o wybranych innowatorach pisze portal marketingprzykawie.pl, odnosząc się do bohaterów serii programów, które już w listopadzie ruszą w kanele National Geographic. Bohaterem pierwszego odcinka będzie zespół Nestmedic. Emisja już 26 listopada br. o godz. 21:55.
Czytaj online


Portal biotechnologia.pl I Polski HealthTech wkracza do Danii

2018-12-10
O 12 flagowych, polskich projektach, w tym teleKTG Pregnabit, oraz o ich wspieraniu przez biuro handlowe PAIH w Kopenhadze, pisze portal biotechnologia.pl. Donosi także o nagrodzie jaką zespół Nestmedic wygrał w trakcie konkursu WHINN Pitchfire w Danii. Więcej informacji w poniższym linku.
Czytaj online


National Geographic I Polscy innowatorzy

2018-11-10
Są kreatywni, przedsiębiorczy i nie boją się realizować najśmielszych pomysłów – „Polscy innowatorzy” po raz trzeci bohaterami serii miniprogramów National Geographic we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju. – tak piszą o nich twórcy programu. Zespół Pregnabit został przedstawiony w bieżącym tygodniu.
Czytaj online


ISBnews: Nestmedic podpisał umowę na sprzedaż systemu Pregnabit w Nigerii

2018-11-10
Rozwój na nowych rynkach zagranicznych jest bardzo istotny, szczególnie w krajach o dużej liczbie ludności i będących w czołówce pod względem współczynnika dzietności. Podpisanie nowej umowy na sprzedaż systemu telemdycznego Pregnabit pozwala zaistnieć rozwijającej się Spółce na perspektywicznym rynku afrykańskim. Nigeria stawia duży nacisk na rozwój nowych technologii ułatwiających dostęp do opieki zdrowotnej. Już od przyszłego roku mobilne KTG Pragnabit ma trafić na rynek nigeryjski. Więcej o podpisanej umowie na sprzedaż mobilnego KTG  Pregnabit w Nigerii w serwisie wyborcza.biz, gdzie została zamieszczona depesza z serwisu ISBnews :
Czytaj online


www. Computerworld.pl I Zalety telemedycyny

2018-11-10
„Polskie prawo dopuszcza już świadczenie usług telemedycznych. Zmiany w ustawie o zawodzie lekarza i lekarza dentysty umożliwiły orzekanie o stanie zdrowia pacjenta zarówno po badaniu w placówce, jak i za pośrednictwem środków teleinformatycznych. Telemedycyna pozwala na stały monitoring stanu zdrowia pacjenta oraz wykonywanie badań profilaktycznych i kontrolnych poza placówką medyczną.” pisze na łamach Computer World Jan Mazurek. Opisuje także działające na polskim rynku firmy telemedyczne, w tym Nestmedic S.A.
Czytaj online


marketingprzykawie.pl I National Geographic we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju pokaże polskie innowacje

2018-11-10
„Są kreatywni, przedsiębiorczy i nie boją się realizować najśmielszych pomysłów – polscy innowatorzy. Po raz trzeci zostali bohaterami serii miniprogramów National Geographic przygotowanych we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.” -tak o wybranych innowatorach pisze portal marketingprzykawie.pl, odnosząc się do bohaterów serii programów, które już w listopadzie ruszą w kanele National Geographic. Bohaterem pierwszego odcinka będzie zespół Nestmedic. Emisja już 26 listopada br. o godz. 21:55.
Czytaj online


Rzeczpospolita I Technospecjały

2018-11-10
Dziennik Rzeczpospolita w wydaniu z dnia 6 listopada pisze o czterech technospecjałach dostępnych na polskim rynku. Wśród nich opisuje teleKTG Pregnabit i jego znaczenie w profilaktyce medycznej.


www.pielegniarkicyfrowe.pl I Przyszłość zawodu położnej

2018-11-08
Położnych w Polsce już niedługo będzie brakować. Położne i pielęgniarki, znajdują się na trzecim miejscu najbardziej pożądanych zawodów na rynku pracy. Jak motywować absolwentów do wykonywania zawodu w kraju oraz czy rozwiązania telemedyczne, w tym mobilne KTG, mogą okazać się pomocne w rozwiązaniu problemu tej grupy zawodowej? Pisze o tym portal Pielęgniarki Cyfrowe.
Czytaj online


Focus.pl I Twórcy polskiego start-upu medycznego -"Zdarza nam się wysyłać karetki do kobiet w ciąży"

2018-11-08
Magazyn Focus oraz portal Focus.pl uruchomili nową platformę - Focus LAB. Założeniem platformy jest pokazywanie praktycznej strony nauki. Pregnabit był bohaterem pierwszego odcinka serii. Zapraszamy do obejrzenia. Przy okazji przypominamy, że Pregnabit zwyciężył w konkursie Soczewki Focusa 2017.
Czytaj online


Okołoporodowo naPLUS I Samodzielne wykonywanie KTG w domu przez Mamę...?

2018-11-08
O badaniu KTG, jego roli diagnostycznej oraz profilaktycznej pisze Okołoporodowo naPLUS. Podkreśla także znaczenie rozwiązań telemedycznych we współczesnej medycynie, w tym roli teleKTG Pregnabit.
Czytaj online


Gazeta Finansowa I Rola kobiety w budowaniu rozwiązań medycznych, kobiety – kobietom

2018-11-08
„Najlepiej zrozumie kobietę inna kobieta. Jest to szczególnie widoczne w kwestiach związanych z ciążą oraz macierzyństwem. Przyszłe mamy często odczuwają niedosyt informacji, głównie dotyczących badań związanych ze zdrowiem i stanem ich dziecka. Ilość badań, kolejność i częstotliwość ich wykonania są często uzależnione od przebiegu ciąży i stanu zdrowia mamy i dziecka.” pisze Gazeta Finansowa w wydaniu z dnia 26 października na str. 32. Opisuje genezę powstania urządzenia teleKTG Pregnabit oraz przytacza wypowiedź Patrycji Wizińskiej-Socha, prezes Nestmedic S.A., w tym „ Chcieliśmy zapewnić kobietom w ciąży dostęp do lepszej profilaktyki, w każdym miejscu i o dowolnym czasie. KTG jest złotym standardem wśród badań okołoporodowych. Wraz z zespołem ekspertów technologicznych opracowaliśmy mobilne urządzenie do  przeprowadzania badania KTG w domu (Pregnabit), bez konieczności wizyty w placówce medycznej. Dziś z dumą możemy powiedzieć, że dokonaliśmy tego…”


Rzeczpospolita I Technospecjały

2018-11-08
Dziennik Rzeczpospolita w wydaniu z dnia 6 listopada pisze o czterech technospecjałach dostępnych na polskim rynku. Wśród nich opisuje teleKTG Pregnabit i jego znaczenie w profilaktyce medycznej.


Portal biotechnologia.pl I Polski HealthTech wkracza do Danii

2018-11-08
O 12 flagowych, polskich projektach, w tym teleKTG Pregnabit, oraz o ich wspieraniu przez biuro handlowe PAIH w Kopenhadze, pisze portal biotechnologia.pl. Donosi także o nagrodzie jaką zespół Nestmedic wygrał w trakcie konkursu WHINN Pitchfire w Danii. Więcej informacji w poniższym linku.
Czytaj online


Puls Medycyny I Znamy laureatów konkursu Złoty Skalpel 2018!

2018-10-23
10 projektów badawczych z całej Polski, które opracowały nową metodę diagnostyczną, terapeutyczną lub opracowały nową strategię związaną z organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia zostało laureatami konkursu Złoty Skalpel. Wśród laureatów znalazł się Pregnabit, jedyny projekt zgłoszony przez firmę, nie zespół badawczy.
Czytaj online


Puls Medycyny I Kobieta w ciąży może sama wykonać KTG

2018-10-23
O możliwości wykonania badania KTG w domu pisze Puls Medycyny. Przy okazji przypomina, że Pregnabit znalazł się wśród laureatów konkursu "Złoty Skalpel 2018" organizowanego przez magazyn.
Czytaj online


Patrycja Wizińska-Socha o nagrodzie Bizneswomen Roku i zawodowych wyzwaniach

2018-10-23
Fundacja Sukces Pisany Szminką zapytała laureatki konkursu Bizneswomen Roku co zmieniło się u nich od czasu wygranej w konkursie. Laureatką VIII edycji konkursu  była Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic S.A. Przeczytajcie jak opowiada o sukcesach, porażkach, wyzwaniach oraz o tym czym była dla niej nagroda Bizneswomen Roku 2017.
Czytaj online


ISB News: Nestmedic z listem intencyjnym ze Steripolar Oy

2018-10-11
Ukierunkowanie działań na odpowiedni rynek jest niezwykle istotne w pierwszej fazie rozwoju Spółki poza Polską. Finlandia i pozostałe kraje skandynawskie są jednymi z najbardziej atrakcyjnych rynków, szczególnie, że Finowie kładą duży nacisk na ochronę zdrowia i są bardzo otwarci na innowacyjne rozwiązania telemedyczne umożliwiające zwiększenie standardów opieki okołoporodowej. Dlatego też na początku października 2018 Nestmedic podpisała list intencyjny o współpracy z fińskim dostawcą Steripolar Oy w zakresie dystrybucji systemu telemedycznego Pregnabit na rynku fińskim. Więcej o planowanej współpracy w depeszy agencji ISB News zamieszczonej w serwisie Wyborcza.pl:
Czytaj online


Puls Medycyny I Znamy laureatów konkursu Złoty Skalpel 2018!

2018-10-11
10 projektów badawczych z całej Polski, które opracowały nową metodę diagnostyczną, terapeutyczną lub opracowały nową strategię związaną z organizacją i zarządzaniem w ochronie zdrowia zostało laureatami konkursu Złoty Skalpel. Wśród laureatów znalazł się Pregnabit, jedyny projekt zgłoszony przez firmę, nie zespół badawczy.
Czytaj online


Monitoring i leczenie na odległość to przyszłość służby zdrowia

2018-09-14
Telemedycyna  jest dynamicznie rozwijającym się sektorem w opiece nad pacjentem. O tym jak kwestia wygląda w Polsce donosi  Rzeczpospolita w artykule z 11 września br. zatytułowanym "Monitoring i leczenie na odległość to przyszłość służby zdrowia". Jak pisze autorka,  Katarzyna Kucharczyk, „Ponad połowa Polaków chce korzystać z telemedycyny. W 2030 r. będziemy średnio żyć 80 lat wobec obecnych niespełna 75 lat. Przybywa osób starszych i przewlekle chorych, a lekarzy jest coraz mniej. Demografia wymusza zmianę modelu opieki medycznej. Telemedycyna jej nie zastąpi, ale może być wsparciem i uzupełnieniem. Na Zachodzie usługi telemedyczne kwitną. Polska jest dopiero na początku tej drogi. Rozwiązania telemedyczne w naszym kraju stosuje tylko 8 proc. podmiotów leczniczych – podaje Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia.”  W artykule jest także mowa o Nestmedic i naszym rozwiązaniu teleKTG Pregnabit.  Zachęcamy do lektury
Czytaj online


Computerworld I Internet rzeczy zmienia biznes

2018-08-30
O tym jak internet rzeczy umożliwia efektywną wymianę danych między ogromną liczbą urządzeń podłączonych do sieci donosi ostatnie wydanie magazynu Computerworld. Efektem popularyzacji tej technologii jest postępująca zmiana logiki dostarczania produktów i usług oraz zarządzania nimi. Dotyczy to także sektora medycznego.
Czytaj online


I tak właśnie spotkałam się z Pregnabit.

2018-08-27
„Przeżywanie bezproblemowej ciąży to DAR.” Tak pisze o tym szczególnym okresie w życiu kobiety pani Kasia. Na swoim blogu dzieli się także przeżyciami z czasu, kiedy pojawiło się zagrożenie przedwczesnym porodem oraz jej „przygodą z Pregnabit”, jak sama to określa. Dzielimy się piękną i ważną dla nas opowieścią pani Kasi. Przeczytajcie koniecznie.
Czytaj online


Puls Biznesu I Nawigacja obrazowa wesprze chirurgów

2018-08-09
W Polsce generowanych jest wiele pomysłów mających na celu usprawnienie pracy lekarzy i jednostek medycznych. Wyzwaniem jest jednak ich komercjalizacja. O tym jak sobie radzą z tym polskie firmy, w tym Nestmedic, można przeczytać w tekście Anny Bełcik.
Czytaj online


Wynalazek Polki może uratować życie wielu kobiet i dzieci. "Zarwane noce były tego warte" | Onet.pl

2018-07-20

Patrycja Wizińska-Socha stworzyła sprzęt, który pozwala głębiej odetchnąć kobietom w ciąży. - Mogą wykonać niezbędne badania w domowym zaciszu, bez potrzeby jeżdżenia do szpitala - mówi. Onet.pl publikuje historię Pregnabit w kolejnym wywiadzie z cyklu #JakPolka.


Czytaj online


Inwestorzy.tv I Prezes Nestmedic o nowym etapie działalności spółki

2018-07-11
Jakie są założenia nowej strategii korporacyjnej Nestmedic? Czy ekspansja zagraniczna nabiera już realnych kształtów? Skąd decyzje o zmianach personalnych w spółce? – to jedne z wielu pytań zadanych dr n. med. Patrycji Wizińskiej-Sosze w rozmowie z Agnieszką Zarębą z Inwestorzy.tv  
Czytaj online


Dobra-Mama.pl | O co przyszłe mamy najczęściej pytają położne?

2018-06-29
Położne dysponują szeroką wiedzą, która może się okazać bezcenna dla przyszłej mamy. Wątpliwości kobiet dotyczące KTG, USG i innych kwestii związanych z ciążą i porodem rozwiewa w portalu Dobra-Mama.pl położna Ewa Mazurkiewicz, ekspert marki Pregnabit.
Czytaj online


Egaga.pl | O co przyszłe mamy najczęściej pytają położne?

2018-06-15
Eksperci marki Pregnabit systematycznie tworzą wartościowe treści dla kobiet w ciąży. Tym razem na łamach serwisu parentingowego Egaga.pl położna Ewa Mazurkiewicz rozwiewa wątpliwości przyszłych mam dotyczące ciąży i badań okołoporodowych.
Czytaj online


Parkiet | Nowy członek zarządu Nestmedic

2018-06-15
Parkiet informuje o powołaniu przez Radę Nadzorczą nowego Członka Zarządu Konrada Kowalczuka, menedżera z wieloletnim doświadczeniem w telemedycynie i na rynku kapitałowym. Objął funkcję dyrektora ds. strategii i rozwoju. - Nasza spółka stoi u progu nowej fazy ekspansji. Mając gotowy, konkurencyjny produkt potrzebujemy kapitału ludzkiego, zastrzyku nowych talentów, tak by stawić czoło wyzwaniu globalnej komercjalizacji systemu Pregnabit. Wdrożenie strategii powierzamy m.in. Konradowi Kowalczukowi. Jego unikalna wiedza i doświadczenie są gwarancją skutecznej realizacji tego zadania - powiedział Jacek Szkurłat, przewodniczący rady nadzorczej Nestmedic.
Czytaj online


Polityka | Zdrowa Kontrola

2018-06-07
W najnowszej Polityce możemy przeczytać o aplikacjach mobilnych i przenośnych systemach diagnostycznych. Nasz system Pregnabit jest wymieniany obok innych produktów polskich startupów: tele EKG , My Spiroo - system do pomiaru pojemności płuc, StethoMe - pomiar temperatury i szmerów w płucach. Polskie rozwiązania są obecnie jednymi z najbardziej odkrywczych na europejskim rynku wyrobów medycznych.
Czytaj online


TVP1 | "Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat"

2018-05-31
Czy potrafimy wskazać urządzenia i wynalazców pochodzących z naszego kraju? I co wiemy o efektach ich pracy? Odpowiedzi na te pytania starali się udzielić popularni artyści, sportowcy i dziennikarze na żywo w programie TVP "Wielki Test. Polacy, którzy zmienili świat". Wśród wynalazców nie zabrakło twórców teleKTG Pregnabit, którzy objaśnili zasady działania systemu.
Czytaj online


ZdrowaStrona.pl | Prowadzenie ciąży – ginekolog czy położna?

2018-05-30
Według nowych przepisów, oprócz ginekologa, ciążę może prowadzić od początku do końca także odpowiednio wykwalifikowana położna. Czym się kierować i kogo wybrać, mając do wyboru dwóch specjalistów? Tekst w portalu ZdrowaStrona.pl komentują eksperci marki Pregnabit.
Czytaj online


Puls Biznesu | Polskie IT bazuje na stereotypach

2018-05-30
O kobietach w branży i zarobkach pisze Anna Bełcik w Pulsie Biznesu. W artykule pokazuje Patrycję Wizińską-Sochę i Annę Skotny jako ciekawy przykład kobiet zakładających startup technologiczny. Bełcik zauważa jednak, że  polska scena startupowa wciąż pozostaje w dominacji mężczyzn.
Czytaj online


Kobieta.Dziennik.pl | Kobietom w ciąży doskwiera głód ważnych informacji! Zaspokajają go... w Internecie

2018-05-17
Raport marki Pregnabit, w którym przy współpracy z Instytutem Monitorowania Mediów analizowaliśmy aktywność kobiet w ciąży w internecie, wykorzystał także portal Dziennik.pl. W artykule podkreślono, że wiedza zdobyta przez kobiety w sieci nie zastąpi konsultacji i wizyt u lekarza. "Warto namawiać mamy do tego, aby wiedzę, zwłaszcza tę związaną ze zdrowiem czy z aspektami medycznymi, weryfikowały u ekspertów" - komentuje dyrektor komunikacji Nestmedic Jolanta Bylica.
Czytaj online


Mamadu.pl | Robi to większość matek. W tym jednym miejscu mogą być anonimowe

2018-05-17
Przyszłe mamy to jedna z najbardziej aktywnych i zaangażowanych grup w sieci, która systematycznie udziela się w rozmowach na internetowych forach. Temat popularności wirtualnych dyskusji wśród kobiet w ciąży podejmuje dziennikarka portalu Mamadu.pl Wiktoria Drużka. W swoim artykule zwraca uwagę na wartość konsultacji z ekspertem, również telemedycznych, które są dostępne w ramach systemu Pregnabit.
Czytaj online


www.money.pl | Nestmedic ma strategię do 2023 r., chce wchodzić na wybrane rynki zagraniczne

2018-05-14
Portal money.pl informuje o przyjęciu przez naszą spółkę strategii na lata 2018-2023, w której zidentyfikowaliśmy do 20 rynków, gdzie zamierzamy podejmować aktywne działania nakierowane na budowanie współpracy i relacji z lokalnymi partnerami i sieci dystrybucji oraz sprzedaży systemu Pregnabit. W strategii zakładamy, że udział eksportu w przychodach grupy przekroczy 90% na koniec roku obrotowego 2023 r., a marża EBITDA sięgnie 50-60%.
Czytaj online


Magazyn "Dobra Mama" | Wizyta patronażowa

2018-05-14
W najnowszym numerze magazynu parentingowego "Dobra Mama" ukazał się ciekawy artykuł poruszający ważne kwestie związane z wizytą patronażową położnej środowiskowej. Jak wybrać położną, czego należy się spodziewać po spotkaniu z nią, do ilu wizyt kobieta ma prawo - na te i inne pytania odpowiada w tekście Ewa Mazurkiewicz, ekspert marki Pregnabit.
Czytaj online


Newseria Biznes | Kobiety w ciąży edukują się na forach i w mediach społecznościowych

2018-05-14
W ostatnich dniach w serwisie Newseria Biznes został opublikowany materiał o raporcie, który w kwietniu przeprowadzilismy wraz z Instytutem Monitorowania Mediów. Projekt zakładał analizę ilości oraz jakości informacji o badaniach okołoporodowych pojawiających się w polskim internecie. Wyniki raportu komentuje dyrektor komunikacji Nestmedic Jolanta Bylica oraz przedstawicielka IMM Magdalena Pawłowska.
Czytaj online


Badaniaprenatalne.pl | Raport marki Pregnabit i IMM

2018-04-26
By sprawdzić, skąd przyszłe mamy czerpią informacje o badaniach okołoporodowych, IMM we współpracy z marką Pregnabit zmonitorował w styczniu i lutym 2018 r. ponad 5 tysięcy publikacji w polskim internecie – postów w mediach społecznościowych, artykułów na portalach i blogach czy komentarzy na forach. Jakie otrzymał wyniki? Informacje w portalu Badaniaprenatalne.pl.

Czytaj online


SuperMamy.pl | Gdzie mamy szukają wiedzy o badaniach w ciąży?

2018-04-26
"To zupełnie naturalne, że kobiety w ciąży martwią się o stan dziecka i swoimi obawami dzielą z innymi ciężarnymi na forach. Cieszymy się, że znajdują w internecie miejsca, gdzie mogą zapytać o nurtujące je kwestie. Wiedzę zdobytą podczas internetowych dyskusji warto jednak zweryfikować" - wyniki naszego raportu o badaniach prenatalnych komentuje  w portalu SuperMamy.pl twórczyni teleKTG Patrycja Wizińska-Socha.

Czytaj online


Miesięcznik "Dziecko" | Ciąża dookoła świata

2018-04-26
W ostatnim numerze magazynu "Dziecko" pojawił się ciekawy artykuł, w którym przybliżone zostały zwyczaje związane z ciążą, porodem i narodzinami dziecka w różnych kulturach. W tekście wspomniano o teleKTG Pregnabit, które może być szansą na poprawę opieki okołoporodowej np. w Kenii, gdzie dostęp do badań jest znacznie utrudniony przez brak sprzętu i i wykwalifikowanego personelu.
Czytaj online


wroclaw.wyborcza.pl | Poznaj wrocławskich innowatorów z branży medycznej

2018-04-20
Medycyna to także pole działań dla biznesu - Gazeta Wyborcza Wrocław zapowiada wydarzenie Startup Wrocław: meetup #7 E-zdrowie, w którym oprócz Grupy LUX MED, S3 Connected Health wzięliśmy udział również z naszym systemem Pregnabit. – Zdecydowaliśmy się na tematykę zdrowotną z dwóch powodów. Po pierwsze, dotyczy ona właściwie każdego z nas, bo jako pacjenci chcemy leczyć się jak najefektywniej i jak najszybciej z użyciem najnowszych technologii. Po drugie, mamy we Wrocławiu przykłady dojrzałych firm oraz start-upów, które świetnie radzą sobie na rynku e-zdrowia, a ich rozwiązania są doceniane na świecie – podkreśla Ewa Kaucz, prezes Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej, organizator wydarzenia.
Czytaj online


Egaga.pl | Gdzie mamy szukają wiedzy o badaniach w ciąży?

2018-04-20
USG, KTG, morfologia, glukoza… W którym tygodniu wykonać badania, kiedy udać się do lekarza, co oznaczają wyniki? Łatwo się w tym wszystkim pogubić, dlatego przyszłym mamom z pomocą przychodzi często internet. W celu sprawdzenia, gdzie ciężarne szukają wiedzy o badaniach okołoporodowych, powstał raport marki Pregnabit i IMM. Pisze o nim portal parentingowy Egaga.pl.
Czytaj online


Mamotoja.pl | Gdzie mamy szukają wiedzy o badaniach okołoporodowych? Raport marki Pregnabit i IMM

2018-04-12
Ponad połowa wszystkich publikacji na temat badań okołoporodowych pojawia się w dyskusjach na forach internetowych i Facebooku - wynika z raportu, który przeprowadziliśmy przy współpracy z Instytutem Monitorowania Mediów. " Myślę, że jednym z głównych powodów jest anonimowość, w końcu rozmowy dotyczą często bardzo intymnych, osobistych spraw – wyniki komentuje Magdalena Pawłowska z IMM w portalu Mamotoja.pl.
Czytaj online


Puls Biznesu, www.pb.pl | Leonarto wrzuci portfel na parkiet

2018-04-09
— Biorąc pod uwagę kapitalizację giełdową XTPL i Nestmedica oraz wyceny pozostałych spółek portfelowych podczas ostatnich rund finansowania, wartość naszych spółek sięgnęła już 0,5 mld zł, a naszych pakietów w nich przekroczyła 100 mln zł. Tymczasem nie zdążyliśmy jeszcze zainwestować wszystkich pieniędzy z 30 mln zł, które mieliśmy na pierwszą rundę — mówi Konrad Pankiewicz, partner zarządzający Leonarto, jeden z głównych inwestorów Nestmedica, w wywiadzie dla Pulsu Biznesu.
Czytaj online


www.wroclaw.pl | NESTMEDIC i międzynarodowa ekspansja

2018-04-07
Wrocławski portal zapowiada naszą obecność z systemem Pregnabit na Startup Wrocław: meetup 7. E-zdrowie. 16 kwietnia podczas wydarzenia w hotelu Sofitel prezentację wygłosi Jan Tarka – CTO Nestmedic. W artykule można też przeczytać o naszych ostatnich kontraktach z Medicover, kenijską firmą eMedica Ltd. oraz norweską spółką telemedyczną Dignio AS Aksjeselskap
Czytaj online


Parkiet | Nestmedic: Kurs w historycznym dołku, zarząd uspokaja.

2018-04-05
- Obserwujemy wahania kursu, zachowujemy spokój i szacunek dla inwestorów, jednocześnie mając pełną świadomość ich oczekiwań. Każdego dnia widzę postęp i niesłabnące tempo przy pracach komercjalizacyjnych systemu Pregnabit. To daje mi pewność, że jako firma idziemy w dobrą stronę, zachowujemy spokój, koncentrując się na biznesie i wiedząc, że sukcesy na tym polu widoczne będą w wycenie spółki - uspokaja Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmediku, w czwartkowym wydaniu Parkietu. Dodaje, że w najbliższych miesiącach planujemy się skupiać m.in. na rozpoczęciu procesu rejestracji systemu w USA.
Czytaj online


Parkiet oraz parkiet.pl | Wyzwania telemedycznych spółek

2018-03-28
Sektor telemedyczny pozostaje bardzo perspektywiczny, ponieważ zwiększa on efektywność opieki medycznej, jednocześnie zmniejszającjej koszty. Z tego względu coraz więcej krajów wprowadza refundacje badań telemedycznych, tak jak np. Francja od początku 2018 r. - wskazuje Adrian Kowollik, analityk East Value Research w artykule o wyzwaniach telemedycznych spółek opublikowanym w Parkiecie.
Czytaj online


www.parkiet.com | Nestmedic: Umowa pilotażowa z Medicoverem

2018-03-15
Finalizacja negocjacji z Medicover Polska to kolejny etap komercjalizacji systemu Pregnabit. Nasz partner to część międzynarodowej firmy, świadomie angażującej rozwiązania z zakresu telemedycyny w system świadczonej opieki zdrowotnej. Razem mamy ambicję wyznaczać nowe standardy w opiece okołoporodowej – mówi Patrycja Wizińska-Socha w artykule opublikowanym w Parkiecie.
Czytaj online


Puls Biznesu | Spółka zależna Nestmedic podpisała umowę pilotażową z Medicover

2018-03-14
Nestmedic zawarł umowę pilotażową z Medicover Polska dnosi Puls Biznesu. 6 urządzeń Pregnabitdo mobilnego badania KTG wraz z dedykowaną platformą do prezentowania oraz analizy zapisów teleKTG, trafi do skandynawskiej sieci medycznej. - Finalizacja negocjacji z Medicover Polska to kolejny etap komercjalizacji systemu Pregnabit - mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes zarządu i współzałożycielka Nestmedic.
Czytaj online


Kobietyimedycyna.pl | Słowniczek pojęć o KTG

2018-03-08
Lekarz może zaproponować swojej pacjentce wypożyczenie teleKTG do domu np. wtedy, gdy niezbędne jest częstsze wykonywanie badań lub gdy mieszka ona daleko od szpitala i dojazdy są uciążliwe.- Najważniejsze pojęcia związane z badaniem KTG wyjaśnia w portalu Kobietyimedycyna.pl dyrektor ds. medycznych Pregnabit dr n. med. Robert Woytoń.
Czytaj online


Rzeczpospolita | Cyfryzacja medycyny w Polsce wreszcie nabiera tempa

2018-03-05
Rzeczpospolita pisze o rynku telemedycyny w Polsce. Szacunki dotyczące wartości tego rynku mocno się różnią. W ujęciu szerokim - rozumianym jako technologie komunikacyjne w szpitalach i narzędzia do zdalnego badania i rehabilitacji - rynek ten może być wart nawet 6-8 mld zł. Jako przykład rozwiązań napędzających rynek podaje Nestmedic i nasz system mobilnego KTG – Pregnabit.
Czytaj online


Zdrowie Dziennik.pl | Co ci powie lekarz - słowniczek pojęć o KTG

2018-03-03
Podczas wykonywania badania KTG kobieta w ciąży może usłyszeć od swojego ginekologa lub położnej kilka medycznych terminów. Czym są oscylacje, test niestresowy czy częstość podstawowa, a także kiedy zaleca się użycie teleKTG, wyjaśnia w portalu Dziennik.pl dr n. med. Robert Woytoń, dyrektor ds. medycznych Pregnabit.
Czytaj online


Gazeta Bankowa | Ucieczka z pułapki małego rynku

2018-03-01
W Gazecie Bankowej Maksymilian Wysocki pisze o rynku telemedycyny w Polsce. Jako przykład podaje nasz system Pregnabit. Wg raportu firmy analitycznej Crystal Market Research z lutego 2017 r. prognozy dla rynku telemedycyny zapowiadają rewolucję: 40 mld dolarów w 2021 r. i - uwaga! - ok. 217 mld dol. w roku 2025, czyli dziesięciokrotny wzrost w stosunku do obecnych rozmiarów. Rozwój technologiczny, zwłaszcza technologii mobilnych, spowodował, że firmy, w tym ogromna liczba start-upów, już opracowały wiele innowacyjnych rozwiązań (a jeszcze więcej jest w fazie przygotowywania). Teraz trafiły one do lekarzy, instytucji publicznych i firm prywatnych na rynku zdrowia do testów, by sprawdzić ich realną przydatność. Ta faza potrwa kilka lat, gdy testy się zakończą nastąpi prawdziwy boom na telemedycynę, także w Polsce.
Czytaj online


inwestorzy.tv

2018-02-13
Patrycja Wizińska-Socha: Rynek skandynawski jest bardzo obiecującym rynkiem dla telemedycyny. Aż 76% szpitali w Skandynawii używa rozwiązań telemedycznych. Rynki te są bardzo otwarte na innowacje oraz około 80% rozwiązań medycznych używanych w Norwegii jest z importu” – mówi dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Zarządu Nestmedic SA. W materiale informacje dotyczące: umowy z nowym partnerem w Norwegii, telemedycyny dla kobiet w ciąży w Skandynawii, dofinansowania z PARP, prezentacji spółki na rynkach międzynarodowych, kierunków rozwoju – m.in. Indii, Brazylii, USA, wejścia na rynek Zjednoczonych Emiratów Arabskich, testów i badań w Niemczech, rejestracji rozwiązania w Afryce.
Czytaj online


badaniaprenatalne.pl I O kardiotokografii (KTG) płodu

2018-02-02
Dr n. med. Robert Woytoń, dyrektor ds. medycznych w Nestmedic, przybliża korzyści z zastosowania teleKTG Pregnabit. „TeleKTG, czyli certyfikowany sprzęt medyczny, który oferuje coraz więcej placówek w Polsce, pozwala ciężarnej wykonać KTG bez wychodzenia z domu. Badanie za pomocą mobilnego urządzenia trwa trzydzieści minut, a wynik jest identyczny jak w przypadku stacjonarnego aparatu” – wyjaśnia w artykule nasz ekspert.
Czytaj online


TVP1 | Jak to działa?

2018-02-02
Jak wygląda badanie za pomocą teleKTG Pregnabit i kiedy się je wykonuje? Jak działają poszczególne sondy i cały system? O tym wszystkim w programie TVP "Jak to działa?" rozmawiała z prowadzącym Radkiem Brzózką twórczyni teleKTG Patrycja Wizińska-Socha.

Czytaj online


inwestorzy.tv

2018-01-24
Nestmedic wchodzi do Skandynawii, spółka podpisała pierwszą umowę z norweskim liderem telemedycyny O umowie w Skandynawii pisze również serwis inwestorzy.tv. To początek komercjalizacji naszych rozwiązań w północnej Europie.
Czytaj online


Parkiet.com

2018-01-23
Nestmedic zadebiutuje w Skandynawii Na stronach parkiet.com można przeczytać o naszej pierwszej umowie o współpracy w Skandynawii. W jej ramach norweski partner – firma telemedyczna Dignio AS Aksjeselskap – będzie testował urządzenie Pregnabit do mobilnego badania KTG, jak i platformę do prezentowania oraz analizy zapisów teleKTG. Norwegia to czwarty na świecie kraj pod względem wysokości środków na służbę zdrowia per capita (6,7 tys. USD na osobę, wg OECD Health Statistics 2017).  Jest dla nas jednym ze strategicznych rynków.
Czytaj online


Badaniaprenatalne.pl | KTG w dowolnym miejscu i czasie

2018-01-17
Czym jest Pregnabit i jak wygląda badanie KTG przeprowadzane za pomocą urządzenia? Komu szczególnie poleca się stosowanie teleKTG i co dzięki niemu zyskują rodzice? Odpowiedzi na te i inne pytania udzieliła w wywiadzie dla portalu Badaniaprenatalne.pl prezes zarządu Nestmedic Patrycja Wizińska-Socha.
Czytaj online


Puls Biznesu |Pregnabit wejdzie na kolejne rynki

2018-01-15
Puls Biznesu pisze o dofinansowaniu systemu Pregnabit  z programu „Go to Brand". Umowa między Nestmedic a Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości została już podpisana. Pieniądze mają wspomóc firmę w ekspansji zagranicznej i promocji rozwiązania m.in. na międzynarodowych targach i misjach gospodarczych. Firma chce pokazywać swój produkt m.in. w Azji, Ameryce Południowej, Stanach Zjednoczonych i krajach Bliskiego Wschodu.10
Czytaj online


Parkiet | Telemedycyna wymaga czasu i wyrozumiałości

2018-01-09
- Prowadzimy zaawansowane rozmowy m.in. z dwoma dystrybutorami obsługującymi kilka rynków skandynawskich. Jeśli dopniemy kontrakt, to w I kwartale od razu będziemy przeprowadzali tam komercyjne wdrożenia - mówi Patrycja Wizińska-Socha, na okładce poniedziałkowego wydania dziennika Parkiet.
Czytaj online


Bines.interia.pl | Telemedycyna przyszłością terapii

2018-01-08
Na portalu Interia pojawił się ciekawy artykuł na temat zalet i przyszłości telemedycyny. System Pregnabit został wymieniony jako jeden z przykładów polskich urządzeń mobilnych pomagających ratować zdrowie i życie pacjentów.
Czytaj online


Parkiet | Biotechnologiczne plany na 2018 rok

2018-01-04
Na warszawskim parkiecie przybywa inwestorów interesujących się spółkami z szeroko pojętej branży ochrony zdrowia. Parkiet zapytał Patrycję Wizińską-Sochę oraz innych prezesów spółek farmaceutycznych, biotechnologicznych i telemedycznych o to, jakie cele i priorytety na 2018 r. mają firmy, którymi kierują.
Czytaj online


pb.pl | "Mobilny kardiotokograf z Polski wyrusza w świat"

2018-01-03
Puls Biznesu informuje o podpisanej przez nas umowie z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach której z programu „Go to Brand” otrzymamy środki na rozwój. Pieniądze mają wspomóc Pregnabit w ekspansji zagranicznej i promocji systemu m.in. na międzynarodowych targach i misjach gospodarczych. Naszą uwagę kierujemy w stronę państw europejskich, Azji, Ameryki Południowej, Stanów Zjednoczonych oraz krajów Bliskiego Wschodu.
Czytaj online


Panorama TVP2 | Polskie Wynalazki

2017-12-23
Pregnabit - został zaprezentowany w Panoramie. Nasze innowacyjne teleKTG  pozwala kobietom w ciąży, w III trymestrze, badać zapis akcji serca dziecka w dowolnym miejscu i czasie. Mobilne KTG to jeden z wielu przykładów, że polska myśl technologiczna jest wciąż na wysokim poziomie.
Czytaj online


Mamadu.pl I Ciąża zimą to wyzwanie

2017-12-20
Ciężarnym rodzącym zimą Mamadu.pl przypomina m.in. o kontrolnych badaniach. Portal podpowiada, że warto zapytać swojego lekarza o możliwość wypożyczenia teleKTG Pregnabit, by wygodnie wykonać badanie we własnym domu.
Czytaj online


Rodzice.pl I Termin porodu w święta?

2017-12-15
Również w święta Pregnabit daje możliwość wykonania KTG w zaciszu domowym i przeanalizowania wyników w czynnym całą dobę Medycznym Centrum Telemonitoringu. Przyszłych rodziców informuje o tym portal Rodzice.pl.
Czytaj online


Egaga.pl

2017-12-14
Termin porodu w okresie Bożego Narodzenia dla wielu kobiet może być źródłem stresu i niepokoju. Portal Egaga.pl opublikował dla nich krótki poradnik, w którym wymienia badanie przy użyciu teleKTG Pregnabit we własnym domu jako jeden ze sposobów na spokojne i komfortowe święta.
Czytaj online


Puls Biznesu

2017-12-13
Patrycja Wizińska-Socha otrzymała w tym roku nominację do prestiżowego plebiscytu "Kobieta Biznesu, w którym czytelnicy Pulsu Biznesu i portalu Bankier.pl wybierają najlepszą, ich zdaniem, bizneswoman. Plebiscyt czytelników jest dopełnieniem corocznego rankingu "100 Kobiet Biznesu".
Czytaj online


gazetawrocawska.pl

2017-12-12
14 grudnia we Wrocławskim Centrum Kongresowym przy Hali Ludowej mieliśmy okazję zaprezentować nasze urządzenie Pregnabit w ramach konferencji i targów Made in Wrocław. Gazeta Wrocławska wymienia nas w gronie najciekawszych startupów, spośród wszystkich, które zaprezentowały się we Wrocławiu.
Czytaj online


Wrocław.pl

2017-12-08
Portal Wrocław.pl donosi o konferencji Made in Wrocław, która odbędzie 14 grudnia w Hali Stulecia. W panelu poświęconym wrocławskim innowacjom wystąpi m.in. dyrektor generalny Nestmedic Anna Skotny.
Czytaj online


Plus Biznesu

2017-12-05
Plus Biznesu pisze o pierwszej zagranicznej umowie Nestmedic. Podpisaliśmy kontrakt z kenijską firmą eMedica, oferującą telemedyczne systemy wspierające opiekę zdrowotną w Afryce. Liczymy, że nasze rozwiązanie przyjmie się zwłaszcza w Kenii oraz wschodniej Afryce, gdzie placówki medyczne mają ograniczony dostęp nawet do stacjonarnych urządzeń KTG.
Czytaj online


Parkiet

2017-12-05
W poniedziałkowe popołudnie akcje Nestmedic drożały o ponad 5 proc., do 7,35 zł. Inwestorzy pozytywnie zareagowali na informację o podpisaniu umowy z firmą eMedica Ltd., z siedzibą w Nairobi, stolicy Kenii - donosi Parkiet.
Czytaj online


Inwestorzy.tv | Wywiad z Patrycją Wizińską-Sochą

2017-12-05
Patrycja Wizińska-Socha, Prezes Zarządu Nestmedic S.A. w rozmowie z Agnieszką Zarębą o pierwszym na świecie wynalazku do domowego monitorowania dziecka w łonie matki. Spotkanie dotyczyło systemu Pregnabit, który umożliwia wykonanie badania KTG płodu w dowolnym miejscu i o dowolnej porze, a także planów rozwojowych spółki, ekspansji międzynarodowej oraz historii spółki.27
Czytaj online


Sukcespisanyszminka.pl

2017-11-24
Portal sukcespisanyszminka.pl wymienia twórczynie systemu Pregnabit wśród 50 najbardziej przedsiębiorczych kobiet - laureatek konkursu Bizneswoman Roku.
Czytaj online


TVP1

2017-11-20
Kolejny odcinek programu „Łap Startup”, który przybliża działalność najbardziej interesujących polskich startupów, został poświęcony teleKTG Pregnabit. Zespół Nestmedic opowiedział o historii powstania firmy, pomyśle na biznes, sukcesach i planach na przyszłość.
Czytaj online


Informator Stolicy

2017-11-20
Relację z warsztatów „Przygoda z macierzyństwem”, w których zespół Pregnabit także uczestniczył i poprowadził warsztat dotyczący opieki okołoporodowej, zamieścił Informator Stolicy. Portal docenił ważność wydarzenia.
Czytaj online


Takdlazdrowia.pl 

2017-11-15
“Odkąd jest możliwość skorzystania z teleKTG, opieka nad pacjentkami jest dużo łatwiejsza. Mama jest w domu, pod stałą kontrolą fachowców, a my jako zespół specjalistów mamy bieżący podgląd, jak się miewa maluch w jej brzuchu” - za co pacjentki i lekarze cenią system Pregnabit pisze portal Takdlazdrowia.pl.  
Czytaj online


Puls Biznesu 

2017-11-13
W tegorocznym plebiscycie “Pulsu Biznesu” jedną z nominowanych do tytułu Kobiety Biznesu 2017 jest prezes Nestmedic Patrycja Wizińska-Socha, która wraz z Anną Skotny opracowała system Pregnabit.  
Czytaj online


Mamstartup.pl 

2017-11-10
MamStartup.pl wymienia Pregnabit wśród produktów i aplikacji, które dbają o zdrowie użytkowników. Portal zaznacza, że dzięki urządzeniu lekarze będą mogli “trzymać rękę na pulsie".  
Czytaj online


Edziecko.pl 

2017-11-08
Z teleKTG korzystają kolejne przyszłe mamy. Przetestowała je m.in. Eliza Dolecka, redaktor naczelna serwisu zdrowie.gazeta.pl. “Nie jestem dobra w tych technologiach, programach, sprzętach. Tu czułam się prowadzona za rączkę. Polecenia wyświetlały się na ekranie. Prostota i precyzja.” - pisze dziennikarka w portalu Edziecko.pl
Czytaj online


Puls Biznesu

2017-11-06
Portal Puls Biznesu opublikował artykuł na temat globalnego potencjału telemedycyny. Spółkę Nestmedic wymieniono jako jedną z firm, która wydeptuje ścieżki na krajowym i zagranicznym rynku telemedycznym.
Czytaj online


Focus.pl 

2017-11-03
Czym jest telemedycyna i jak może pomóc w opiece nad kobietą w ciąży – m.in. o tym rozmawiały twórczynie systemu Pregnabit z Janem Stradowskim, szefem działu nauki „Focusa” w programie “Człowiek 2.0”.
Czytaj online


Wyborcza.pl 

2017-11-03
  W “Gazecie Wyborczej” ukazał się wywiad z Patrycją Wizińską-Sochą. W rozmowie z Margit Kossobudzką prezes Nestmedic opowiedziała m.in. o pracy towarzyszącej tworzeniu tak innowacyjnego urządzenia jak teleKTG i drodze do osiągnięcia celu.
Czytaj online


Egaga.pl

2017-10-29
Informacje o teleKTG publikują także media parentingowe. “System Pregnabit doceniają również przyszłe mamy, dla których nie jest to pierwsza ciąża” - donosi portal Egaga.pl.29
Czytaj online


Biznes.interia.pl

2017-10-26
Portal Interia Biznes pisze o stale powiększającej się liczbie pacjentek i lekarzy zadowolonych z użytkowania systemu Pregnabit.
Czytaj online


Fintek.pl

2017-10-26
Portal Fintek.pl tłumaczy, czym jest teleKTG i jakie korzyści przynosi stosowanie systemu zarówno kadrze medycznej, jak i pacjentkom, które już miały okazję wykonać badanie KTG w domu.
Czytaj online


Termedia.pl

2017-10-25
Na portalu termedia.pl pojawiłą się relacja z debaty “Wizja zdrowia”, w której wzięła udział Patrycja-Wizińska Socha, prezes spółki Nestmedic. W panelu poświęconym wpływowi start-upów na zmiany w ochronie zdrowia twórczyni systemu Pregnabit opowiedziała o mobilnym KTG.
Czytaj online


Medycynaprywatna.pl

2017-10-25
Również media z branży medycznej interesują się stale rosnącą liczbą placówek oferujących Pregnabit. Portal medycynaprywatna.pl opublikował informację o podpisaniu umowy pomiędzy spółką Nestmedic a centrum ginekologiczno-położniczym Medfemina z Wrocławia.
Czytaj online


Medicalonline.pl

2017-10-25
Kilka miesięcy po udostępnieniu teleKTG Nestmedic otrzymuje pozytywne recenzje lekarzy. Pisze o tym portal medyczny medicalonline.pl. “Jestem przekonany, że jest to przyszłość w opiece nad pacjentką ciężarną” – mówi o mobilnym KTG prof. Romuald Dębski.
Czytaj online


Biznes.interia.pl

2017-10-24
Interia Biznes opublikował informację o umowie spółki Nestmedic z wrocławskim Centrum Zdrowia Medfemina, które włączy do swojej oferty teleKTG Pregnabit. “Kibicowaliśmy temu projektowi od samego początku” – komentuje Marcin Halbersztadt, prezes zarządu spółki Medfemina.
Czytaj online


Wrocław.wyborcza.pl

2017-10-21
O dołączeniu centrum Medfemina do placówek oferujących Pregnabit pisze także wrocławska “Gazeta Wyborcza”.
Czytaj online


Parkiet.pl

2017-10-20
Parkiet.pl donosi o rosnącej liczbie placówek oferujących teleKTG Pregnabit. „Opinie lekarzy i położnych na temat produktu są bardzo pozytywne” – wypowiada się Barbara Załęska, członek zarządu Nestmedic.
Czytaj online


Evertiq.pl

2017-10-19
Portal evertiq.pl opublikował informację o podpisaniu przez Nestmedic umowy z dystrybutorem sprzętu medycznego Oxford Pol. Firma, mająca na swoim koncie sprzedaż ponad 2 tys. stacjonarnych aparatów KTG w kraju, włączyła do swojej oferty teleKTG Pregnabit.
Czytaj online


Super Express

2017-10-03
Nestmedic został nominowany do nagrody Złotych Laurów „Super Biznesu” w kategorii Zdrowie i Medycyna. – W naszym plebiscycie nie mogło zabraknąć takich kategorii jak Nauka i Biznes czy Kultura i Biznes oraz Zdrowie i Medycyna, ponieważ postęp i w tych dziedzinach jest ważny dla polskiej gospodarki – wyjaśnia dziennikarka „Super Expressu”. Rozstrzygnięcie konkursu – 25 października.


Spidersweb

2017-09-25
Maszyna bada płód, a wyniki sprawdza lekarz oddalony o 6000 km. Tak działa polski system Pregnabit – pisze dziennikarz portalu Spider’sWeb, opisując działania systemu stworzonego przez Nestmedic oraz testy urządzenia przeprowadzone w Kenii. - Telemedycyna to przyszłość branży medycznej – podsumowuje autor tekstu.
Czytaj online


Medycyna Prywatna

2017-09-24
O planowanym przez grupę Medicover programie pilotażowym, zakładającym udostępnienie pacjentkom usługi bazującej na systemie Pregnabit, napisał portal Medycyna Prywatna. Redakcja przypomniała o umowie między Medicoverem i Nestmedic oraz o możliwym przedłużeniu współpracy między firmami po zakończeniu pilotażu.
Czytaj online


BlogStar.pl

2017-09-22
Co mówią o teleKTG Pregnabit mamy, które miały okazję sprawdzić jego funkcjonowanie w czasie ciąży? Recenzję naszego urządzenia opublikowała na swoim blogu aktorka Izabela Zwierzyńska. - Sama jestem pod wrażeniem, że udało się tak ważne i poważne badanie spakować do mini, eleganckiego sprzętu, zachowując jego funkcjonalność i wiarygodność. Przetestowałam – puszczam dalej w świat i osobiście kibicuję polskiej marce innowacyjnej! – podsumowuje swoje doświadczenia pani Izabela.
Czytaj online


Puls Biznesu

2017-09-20
Polska spółka testowała mobilne KTG w Afryce – informuje „Puls Biznesu”, przybliżając szczegóły pierwszego badania z wykorzystaniem systemu Pregnabit w Kenii. - Udane testy to sygnał, że system sprawdzi się niezależnie od długości i szerokości geograficznej oraz lokalnej infrastruktury – mówi cytowana w artykule dr Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.
Czytaj online


Parkiet

2017-09-15
Nestmedic otwiera własne Medyczne Centrum Telemonitoringu – donosi „Parkiet”, pisząc o powstający w strukturach firmy nowym dziale. – Posiadając telecentrum we własnych strukturach, będziemy mieć jeszcze większą kontrolę nad poziomem świadczonych usług oraz doświadczeniem i kompetencjami personelu – cytuje Ligię Kornowską, prezes Medycznego Centrum Telemonitoringu.
Czytaj online


TVP Wrocław

2017-09-06
Pani Patrycja jest szczęśliwą mamą pięciomiesięcznego Maksa. W 32. tygodniu ciąży – dzięki mobilnemu KTG, które miała w domu – uniknęła przedwczesnego porodu. Mobilne KTG to strzał w dziesiątkę – przyznają lekarze – tak pisze na swojej stronie redakcja wrocławskiego oddziału Telewizji Polskiej. A w materiale wyemitowanym w głównym wydaniu „Faktów” twórczynie teleKTG Pregnabit Patrycja Wizińska-Socha oraz Anna Skotny, pacjentki i lekarze opowiadają o tym, jakie korzyści daje kobietom, a także ich lekarzom i położnym system autorstwa Nestmedic.
Czytaj online


Rynek Zdrowia

2017-08-28
O rozpoczynającej się we wrześniu sprzedaży systemu Pregnabit informuje też portal Rynek Zdrowia. Redakcja wspomina: „Pierwsze na świecie przenośne KTG - Prenagbit - kończy fazę testów. Rozpoczyna się jego komercjalizacja. Sprzedaż ruszy oficjalnie w początkach września.”
Czytaj online


Gazeta Wyborcza

2017-08-28
„Za ten wynalazek dr Patrycja Wizińska-Socha dostała tytuł Innowatora Roku 2016. Pierwsze na świecie przenośne KTG właśnie trafiło do przychodni. Kobiety w ciąży z jego pomocą mogą same zbadać, czy nic nie zagraża dziecku” – tak o systemie Pregnabit i programie pilotażowym w warszawskich placówkach sieci Polmed pisze dziennikarka Gazety Wyborczej w artykule „Pierwsze przenośne KTG trafiło do przychodni. Pacjentki zbadają się w domu”.
Czytaj online


Medycyna Prywatna

2017-08-21
„Medicover nawiązał współpracę z firmą Nestmedic, w jej ramach przeprowadzi program pilotażowy dotyczący usługi telemedycznej bazującej na systemie Pregnabit.” – przypomina portal Medycyna Prywatna. Redakcja zaznacza jednocześnie, że pilotaż ma być pierwszym etapem wspólnych działań obu firm.
Czytaj online


NewConnector

2017-08-18
Spółka Nestmedic podpisała umowę na użyczenie urządzeń Pregnabit i obsługę programu pilotażowego w wybranych placówkach sieci Polmed. Umowa ma charakter odpłatny. Program pilotażowy obejmie przynajmniej kilkadziesiąt pacjentek, które będą mogły skorzystać z udostępnionych Polmedowi mobilnych aparatów teleKTG. Po zakończeniu pilotażu firmy rozpoczną negocjacje dotyczące dalszej współpracy. – pisze portal NewConnector, zbierający informacje o spółkach notowanych na małym parkiecie.
Czytaj online


Parkiet

2017-08-17
„Nestmedic ma umowę z Polmedem” – informuje portal Parkiet.com. Dziennikarz w artykule pisze o programie pilotażowym, który przeprowadzony zostanie w wybranych warszawskich placówkach Polmedu. „Pacjentki korzystające z urządzeń Pregnabit będą objęte również opieką Medycznego Centrum Telemonitoringu – pracujący w nim wykwalifikowany personel medyczny będzie na bieżąco analizował i interpretował zapisy przeprowadzanych samodzielnie badań KTG i reagował w razie potrzeby.” – dodaje Kamil Majcher.
Czytaj online


Interia Biznes

2017-08-16
O nowym członku zarządu Nestmedic – Barbarze Załęskiej – pisze w części biznesowej serwis Interia.pl. „Barbara Załęska ma wieloletnie doświadczenie zawodowe w pracy na rynkach finansowych oraz w doradztwie strategicznym. W Nestmedic będzie odpowiedzialna za realizację celów strategicznych spółki, w tym komercjalizację systemu Pregnabit w Polsce oraz poza jej granicami.” – wymienia portal.
Czytaj online


Strefa Inwestorów

2017-07-13
Wartość światowego rynku telemedycyny szacuje się obecnie na kwotę nawet 27 mld USD, a dynamikę wzrostu na minimum 15 proc. rocznie – wynika z raportu firmy doradczej Biotech Management Consulting. Raport pt. „Nadchodzący boom. Globalne perspektywy rozwoju rynku telemedycznego” analizuje światowy rynek telemedycyny i potencjał funkcjonujących na nim polskich spółek. Wśród wymienionych firm znajduje się Nestmedic.
Czytaj online


Interia Biznes

2017-07-13
„Pierwszy miesiąc obecności firmy na NewConnect upłynął pod znakiem istotnych z punktu widzenia spółki wydarzeń. Producent systemu teleKTG Pregnabit podpisał trzy listy intencyjne otwierające współpracę z sieciami placówek medycznych Medicover i Blue Medica oraz niemieckim dystrybutorem sprzętu telemedycznego.” – podsumowuje ostatnie wydarzenia w Nestmedic dziennikarz portalu Interia.pl.
Czytaj online


Bankier.pl

2017-07-06
„Spółka Nestmedic podpisała list intencyjny z firmą medyczną Medicover – liderem na rynku prywatnej opieki medycznej w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółki przeprowadzą wspólnie program pilotażowy o charakterze komercyjnym, w ramach którego Nestmedic zapewni zakwalifikowanym do badań pacjentkom wybranych placówek medycznych należących do grupy Medicover usługę telemedyczną bazującą na systemie Pregnabit.” – donosi portal dla inwestorów Bankier.pl. Spółki rozpoczną współpracę od programu pilotażowego.
Czytaj online


Puls Biznesu

2017-07-04
„Tymczasem pierwsze listy intencyjne w sprawie pilotażowych wdrożeń produktu podpisuje Nestmedic, czyli młodszy od Brastera start-up telemedyczny, który w czerwcu debiutował na NewConnect. […] Spółka poinformowała, że zamierza przeprowadzić „program pilotażowy o charakterze komercyjnym” w wybranych placówkach grupy Medicover. To trzeci tego rodzaju list intencyjny, podpisany w ciągu niespełna miesiąca od wejścia Nestmedica na NewConnect.” – pisze w artykule „Telemedycy idą w pilotaże” dziennikarz Pulsu Biznesu Marcel Zatoński. Wspomina też o planach zagranicznej sprzedaży Nestmedic.
Czytaj online


PAP

2017-06-28
Polska Agencja Prasowa informuje o podpisaniu listu intencyjnego między Nestmedic a niemieckim centrum telemedycznym Zentrum für Telemedizin (ZTM) w Bad Kissingen. „Nestmedic podaje, że ZTM specjalizuje się we wdrożeniach i wsparciu rozwiązań telemedycznych w szpitalach, przychodniach lekarskich, domach opieki, oddziałach ratunkowych i placówkach opieki społecznej. Firma działa w ponad 50 regionach Niemiec i Austrii.” – doprecyzowuje agencja.
Czytaj online


Interia

2017-06-22
O wzmocnieniu zarządu Nestmedic pisze w części biznesowej portal Interia.pl. „24 lipca 2017 roku stanowisko dyrektora finansowego firmy Nestmedic SA obejmie Romuald Harwas. Ma kilkunastoletnie doświadczenie w kształtowaniu i realizacji strategii finansowej przedsiębiorstw, w tym firm z branży medycznej oraz spółek notowanych na GPW.” – pisze dziennikarz Interii.
Czytaj online


Rzeczpospolita

2017-06-22
„Nestmedic zadba o kobiety w ciąży” – artykuł o takim tytule pojawił się na portalu www.rp.pl oraz w drukowanej wersji dziennika Rzeczpospolita. Dziennikarz Kamil Majcher opisuje system Pregnabit i analizuje możliwości jego rozwoju oraz sprzedaży. „Jest szansa, że Nestmedic powtórzy sukces Medicalgorithmics. Zarząd na pewno wie, co robi. Poza tym liczba międzynarodowych nagród zdobytych przez spółkę świadczy o tym, że produkt jest dobrze odbierany przez rynek" – mówi Adrian Kowollik, analityk z East Value Research.
Czytaj online


Evertiq

2017-06-19
Nestmedic otrzyma blisko 5 mln PLN dofinansowania od narodowego Centrum Badań i Rozwoju, a środki zostaną przeznaczone na prace badawczo-rozwojowe nad telemedycznym systemem Pregnabit nowej generacji do zdalnego monitorowania dobrostanu płodu. O dotacji dla Nestmedic w ramach programu Szybka Ścieżka pisze branżowy portal Evertiq.pl.
Czytaj online


Rzeczpospolita

2017-06-08
W obszernym artykule „Polska telemedycyna chce podbić Amerykę” dziennikarz Rzeczpospolitej opisuje polskie spółki telemedyczne, których ambicją jest sprzedaż swoich rozwiązań na największych rynkach świata. Wymienia wśród nich także Nestmedic. „Według danych BCC Research globalny rynek telemedycyny wzrośnie z 23,8 mld dol. w 2016 r. do 55,1 mld w 2021 r. Największym graczem są Stany Zjednoczone, jednak również w Polsce ta część rynku medycznego zyskuje na znaczeniu.” – pisze Kamil Majcher.
Czytaj online


Puls Biznesu

2017-06-07
O debiucie Nestmedic na NewConnect pisze Anna Bełcik, dziennikarka Pulsu Biznesu. „Dr Patrycja Wizińska-Socha i dr Anna Skotny, założycielki firmy Nestmedic i twórczynie Pregnabitu, zapowiadają intensywny rozwój. We wrześniu 2017 r. planują rozpocząć sprzedaż autorskiego, mobilnego urządzenia do kardiotokografii (KTG; badanie dobrostanu płodu wykonywane w trzecim trymestrze ciąży)” – podkreśla autorka w artykule.
Czytaj online


Kwartalnik Urzędu Patentowego RP, nr 1/31/2017

2017-05-16
„To w Polsce powstało pierwsze na świecie rozwiązanie telemedyczne KTG do badania dobrostanu płodu”, stwierdza Kwartalnik Urzędu Pantentowego RP, w numerze 2017/1, na str. 72, w sekcji „Gorące trendy w medycynie”.


Nowy Gabinet Ginekologiczny, 2017/3

2017-05-12
„Telemedycyna jest dynamicznie rozwijającym się nurtem współczesnej opieki nad pacjentem. Łącząc w sobie elementy medycyny, informatyki oraz telekomunikacji, w znaczący sposób poprawia jakość usług medycznych. Oferuje rozwiązania w wielu dyscyplinach, w tym w opiece okołoporodowej, powstało bowiem mobile KTG, które właśnie trafia na polski rynek.” donosi magazyn Nowy Gabinet Ginekologiczny w numerze 3/2017, str. 30.
Czytaj online


www.wyborcza.pl

2017-05-11
15 Polek, które rządzą w technologiach wytypowali eksperci i redakcja Gazety Wyborczej. Wśród zwycięskiego grona wybitnych pań – Patrycja Wizińska-Socha, prezes Nestmedic.
Czytaj online


www.evertiq.pl

2017-05-10
„Wygląda na to, że zarówno urządzenie, jak i sposób świadczenia usługi telemedycznej spotkały się z pozytywnym przyjęciem.” – tak o systemie Pregnabit pisze dziennikarka portalu Evertiq.pl.
Czytaj online


www.businessinsider.com.pl

2017-05-02
„Nikt nie powinien mieć wątpliwości, że na polskich uczelniach, w instytutach badawczych i firmach tworzone są technologie i produkty, które mogą być rewolucyjne” – zapowiada redakcja Business Insider Polska i powołując się na broszurę Ministerstwa Nauki, przedstawia osiągnięcia polskich przedsiębiorców i naukowców. Wśród nich wymienia Patrycję Wizińską-Sochę i Annę Skotny oraz system Pregnabit.
Czytaj online


www.mamstartup.pl

2017-04-26
Portal MamStartup przedstawia trzy młode, godne uwagi firmy, które rozwiązują kobiece problemy. Wśród nich Nestmedic i system Pregnabit.
Czytaj online


www.resellernews.pl

2017-04-26
„Czy polski Nestmedic podbije rynek niemiecki” – rozważają dziennikarze magazynu Reseller News, informując o planach spółki i ich rozmowach z niemieckimi partnerami.
Czytaj online


www.rynekzdrowia.pl

2017-04-11
O możliwej współpracy twórców Pregnabit z ośrodkami medycznymi w Niemczech donosi portal Rynek Zdrowia:
Czytaj online


www.e-ginekologia.pl

2017-04-10
Telemedycyna to ważny sektor we współczesnej opiece medycznej, także w opiece okołoporodowej. Szeroko pisze o tym portal e-ginekologia.pl:
Czytaj online


www.poradnikzdrowie.pl

2017-04-04
Portal Poradnik Zdrowie tak pisze o systemie Pregnabit: „Mobilne KTG Pregnabit to wynalazek dwóch Polek: dr n. med. Patrycji Wizińskiej-Sochy i dr n. med. Anny Skotny. Urządzenie zostało już dostrzeżone na świecie i w ten świat ruszy, by pomagać lekarzom i przyszłym rodzicom.”
Czytaj online


Magazyn Pielęgniarki i Położnej

2017-03-31
W numerze 2017/1 Magazynu Pielęgniarki i Położnej możemy przeczytać, że „Pregnabit to innowacyjne rozwiązanie w opiece okołoporodowej”. To jeden z najbardziej poczytnych miesięczników wśród środowiska pielęgniarskiego oraz położniczego, który ukazuje się w nakładzie 10 tys. sztuk.


Nestmedic pozyskał ponad 8,0 mln złotych i w kwietniu zadebiutuje na NewConnect

2017-03-24

Firma Nestmedic, producent telemedycznego KTG Pregnabit, z sukcesem zakończyła emisję akcji, pozyskując ponad 8,0 mln złotych od inwestorów indywidualnych i funduszy inwestycyjnych. Tak zdobyte środki spółka przeznaczy przede wszystkim na rozwój sprzedaży w Polsce oraz za granicą, a także opracowanie urządzenia Pregnabit drugiej generacji. Zapisy na akcje spółki ruszyły w połowie stycznia 2017 roku i były poprzedzone badaniem popytu wśród inwestorów oraz wyznaczeniem ostatecznej ceny emisyjnej akcji.

- Naszym celem było zebranie 4 mln zł, co po określeniu ceny emisyjnej stanowiłoby 6 proc. kapitału spółki. Zainteresowanie akcjami spółki było jednak tak duże, że zdecydowaliśmy się zwiększyć dostępną pulę akcji. Dzięki temu nie planujemy obecnie kolejnej emisji, która pierwotnie miała zostać zrealizowana pod koniec roku – tłumaczy dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes i współtwórczyni Nestmedic.
Środki z emisji akcji spółka przeznaczy na rozwój sprzedaży swojego produktu, a także prace rozwojowe nad urządzeniem Pregnabit drugiej generacji. Dziś telemedyczne KTG Pregnabit do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań oraz platforma do analizowania zapisów KTG jest w fazie zaawansowanych beta-testów. Kilkadziesiąt urządzeń trafiło już do zainteresowanych kupnem ginekologów i położnych i – tym samym – do ich pacjentek w trzecim trymestrze ciąży, które na co dzień korzystają z Pregnabit.
- Nasz proces sprzedaży został wsparty programem beta-testów nadzorowanym przez lekarzy ginekologów, którego celem jest dalsze doskonalenie urządzenia oraz usługi diagnostycznej po to, aby przygotować się do ekspansji globalnej. Program wzorowany jest na zaawansowanych programach optymalizacji nowo wprowadzanych produktów stosowanych przez najbardziej innowacyjne firmy działające w segmencie digital-health – dodaje Anna Skotny, szef działu technologii i współtwórczyni Nestmedic.
Firma chce zakończyć etap beta-testów najpóźniej w czerwcu 2017 roku. Strategia sprzedażowa Nestmedic obejmuje także wejście na rynki zagraniczne. Spółka nie tylko otrzymała certyfikację CE oraz ISO 13485, które pozwalają firmie sprzedawać produkt w Unii Europejskiej, ale rozpoczęła też proces certyfikacji na rynkach zagranicznych, wystąpi między innymi o certyfikat FDA, czyli amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.Forum Farmaceutyczne

2017-03-21
„Spółka Nestmedic, twórca urządzenia Pregnabit do domowego badania KTG monitoroującego czynności serca płodu, pozyskała z emisji akcji 8 mln zł. W kwietniu br. zamierza zadebiutować na alternatywnym parkiecie GPW – NewConnect.” donosi portal Forum Farmaceutyczne w artykule opublikowanym w dniu 21.03.2017 r.
Czytaj online


Świat czeka na polską technologię

2017-02-12
W styczniowym wydaniu polskiej edycji międzynarodowego miesięcznika Forbes ukazał się artykuł pt.: „Świat czeka na polską technologię” prezentujący system Pregnabit® oraz to jak Polska innowacja pomoże lekarzom i kobietom w ciąży na całym świecie.
Czytaj online


Telemedycyna branżą przyszłości

2017-02-12
29 Listopada gośćmi programu #PROSTOzPARKIETU byli dr n.med. Anna Skotny, wiceprezes firmy Nestmedic oraz Marcin Duszyński, przewodniczący rady nadzorczej Nestmedic. Rozmawiali m.in. o tym czy jest urządzenie Pregnabit, jakie są bariery wejścia na rynek oraz jaką wizję rozwoju ma spółka?
Czytaj online


Nowy Gabinet Ginekologiczny

2017-02-10
„Telemedycyna rozwija się bardzo mocno. Podobnych urządzeń jest na rynku już kilka. Jednak wydaje się, że Pregnabit oferuje najwięcej.” twierdzi redakcja magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny w artykule „KTG na odległość- innowacyjne rozwiązanie w opiece okołoporodowej”, który ukazał się w numerze 1/2017, str. 20.


M jak Mama

2017-02-08
„Pregnabit umożliwia przeprowadzenie badań KTG u kobiet w ciąży pomiędzy wizytami kontrolnymi – w dowolnym miejscu i czasie.” pisze magazyn M jak Mama w swoim marcowym numerze na str. 8


Twoje Dziecko

2017-02-06
„Czy wiesz, że KTG można wykonać także w domu? Sprzęt do badania wypożyczy ci lekarz prowadzący ciążę lub przyniesie go ze sobą położna, pod warunkiem, że dysponują systemem Pregnabit.” informuje magazyn Twoje Dziecko w marcowym wydaniu, str. 8.


Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

2017-01-20
„System Pregnabit do innowacyjne rozwiązanie w opiece okołoporodowej” donosi Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych, nr 1-2017, str. 10.
Czytaj online


Forum Farmaceutyczne

2017-01-11
„Telemedycyna zdominuje prywatny rynek ochrony zdrowia“ twierdzi portal Forum Farmaceutyczne. Dodaje również, że „Wśród najciekawszych, które w najbliższym latach mogą zmienić rynek usług medycznych, należy wymienić rozwinięte urządzenia medyczne opracowane na potrzeby telemedycyny, takie jak stacje domowe ze zdalnie podłączonymi urządzeniami typu waga, ciśnieniomierz, holtery EKG, zdalne KTG, stetoskop, analizator oddechu, rejestrator medyczny z transmisją online, mobilny aparat do telerehabilitacji lub telediagnostyki, sensor do bezinwazyjnego pomiaru poziomu nasycenia tlenem hemoglobiny.”
Czytaj online


Chcemy Być Rodzicami

2017-01-10
„Pregnabit ma szansę zmienić nie tylko opiekę nas kobietami w ciąży, ale całą medycynę” napisał w artykule „Początek telemedycyny” magazyn Chcemy Być Rodzicami, str. 64, wydanie styczeń 2017.


TVP2 Pytanie na śniadanie

2016-12-21
„Chcielibyśmy wesprzeć personel medyczny, aby doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego zakończenia” powiedziała w trakcie programu dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, współtwórczyni systemu Pregnabit. Z kolei dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, ginekolog, stwierdził między innymi, że „Taki aparat to doskonała pomoc. Dzięki KTG możemy oceniać stan dziecka a mama nie musi przebywać w szpitalu…”
Czytaj online


babyonline.pl

2016-12-19
„Nowoczesny sprzęt do teleKTG może wypożyczyć ci lekarz prowadzący ciążę lub odwiedzi cię z nim w domu położna.” donosi portal babyonline.pl w artykule „Rewolucja w KTG – teraz badanie wykonasz również w domu”
Czytaj online


Pregnabit - mobilne KTG już w grudniu będzie dostępne na polskim rynku!

2016-12-09
Pregnabit, czyli mobilne KTG pozwalające na bezpieczne i wiarygodne monitorowanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy, już w grudniu wchodzi na rynek i będzie dostępne szerszej grupie osób. Urządzenie to może zrewolucjonizować opiekę okołoporodową w Polsce. Dla kogo jest przeznaczone? Ile będzie kosztować i kto najbardziej z niego skorzysta?
Czytaj online


Nauka + biznes = sukces i innowacje

2016-12-09
Przykładem przejścia ze świata nauki do biznesu może być firma Nestmedic. Inicjatorką jest dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, która wpadła na pomysł urządzenia Pregnabit, pozwalającego na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy zdalnie, np. w domach ciężarnych. Zmniejsza się dzięki niemu ryzyko związane z podróżą i czekaniem na badanie w placówce medycznej.
Czytaj online


KTG Pregnabit - polska innowacja dla lekarzy i położnych

2016-11-22
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Wrocławska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Dzięki KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


Przyszłość medycyny jest cyfrowa

2016-11-22
Dobiegły końca światowe targi medyczne Medica w Niemczech, podczas których producenci przedstawili nowości i rynkowe trendy. Innowacje, które pokazano i o których tam dyskutowano, wkrótce staną się nowym standardem w wielu krajach świata. Szczególnie ciekawa była hala nr 15, skupiona wokół IT, telemedycyny i szeroko pojętego tzw. digital health.
Czytaj online


Nowy rozdział w telemedycynie – polska innowacja dla lekarzy i położnych

2016-11-16
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Polska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Oferując telemedyczne KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


Nowy rozdział w telemedycynie – polska innowacja dla lekarzy i położnych

2016-11-16
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Polska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Oferując telemedyczne KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


Nowy rozdział w telemedycynie – polska innowacja z Wrocławia dla lekarzy i położnych

2016-11-10
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Wrocławska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Oferując telemedyczne KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


Wrocławski wynalazek odniesie sukces? Pregnabit na rynku ma być jeszcze w tym roku

2016-11-01
Pregnabit, czyli przenośny aparat do wykonywania badań KTG, ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Według specjalistów to jeden z najbardziej innowacyjnych wynalazków w dziedzinie telemedycyny.
Czytaj online


Patrycja Wizińska-Socha innowatorką roku w USA - za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-07-28
Pregnabit ma wielkość smartfona i jest podłączony kablami do dwóch sond. Pierwsza, FHR, mierzy akcję serca płodu, a druga, TOCO - skurcze mięśnia macicy. Na wyświetlaczu urządzenia są tylko cztery ikony: Mama, Dziecko, Ruchy i TOCO. Przenośny aparat do wykonywania badania KTG w domu musi być jak najprostszy w obsłudze.
Czytaj online


Pregnabit - dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-07-19
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.
Czytaj online


Polski startup spełnia marzenie ciężarnych kobiet

2016-07-17
Doktor Patrycja Wizińska-Socha prowadzi firmę pomagającą rozwiązać jeden z kluczowych problemów ciężarnych kobiet. Wrocławski startup Nestmedic stworzył Pregnabit - małe przenośne urządzenie do KTG, które jest częścią większego rozwiązania telemedycznego. Dzięki niemu monitorowanie zdrowia dziecka jeszcze nigdy nie było tak łatwe i dostępne.
Czytaj online


Polski wynalazek z rekomendacją MIT

2016-07-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci. Ideę podsunęło życie. Kobieta z bliskiego otoczenia dr Patrycji Wizińskiej-Sochy tydzień przed planowanym terminem porodu straciła dziecko. — To był dla mnie ważny moment. Zdałam sobie sprawę, że nie był to pojedynczy przypadek, skala problemu jest duża — w Polsce i na świecie — mówi Patrycja Wizińska-Socha.
Czytaj online


Prenatalna telemedycyna

2016-07-12
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci.
Czytaj online


NAUKA: Innowatorki roku z Wrocławskiego Parku Technologicznego

2016-07-10
Przyznawany przez Instytut Technologiczny z Massachusetts (MIT) tytuł "Innowatora roku" przypadł dwóm młodym badaczkom pracującym we Wrocławskim Parku Technologicznym. Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny zbudowały "Pregnabit", czyli przenośne urządzenie do badania stanu płodu.
Czytaj online


Przenośne urządzenie zbada stan płodu. Jego autorka została Innowatorem Roku

2016-07-05
Pregnabit to urządzenie, które pozwala na przeprowadzanie badań KTG (kardiotokografii) w domu przyszłej mamy. Monitoruje akcję serca płodu, tętno matki oraz skurcze mięśnia macicy. Może wychwycić nieprawidłowości rozwoju dziecka w ostatnich tygodniach ciąży i ewentualne sygnały mogące świadczyć o przedwczesnym porodzie. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.
Czytaj online


PolskieRadio.pl Gospodarka Informacje Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, Innowatorem Roku 2016

2016-07-05
Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.
Czytaj online


Polka stworzyła przenośne urządzenie KTG. "Myślimy o rynku globalnym"

2016-07-05
Patrycja Wizińska-Socha otrzymała tytuł Innowatora Roku w konkursie „Innovators Under 35" za Pregnabit - rozwiązanie pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki. - Myślimy mocno o rynku globalnym i mamy nadzieję, że może nam to pomóc w znalezieniu inwestorów - mówi laureatka
Czytaj online


Młodzi polscy naukowcy wyróżnieni

2016-07-03
Po raz drugi w Polsce wyłoniono laureatów prestiżowego konkursu „Innovators Under 35”. Jego organizatorem jest najstarszy na świecie magazyn o technice – „MIT Technology Review”. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka Polaków: Patrycja Wizińska-Socha, Rafał Flis, Katarzyna Kamińska. W Polskim Radiu 24 opowiedzieli o swoim sukcesie i odkryciach, które pozwoliły im zostać zwycięzcami konkursu.
Czytaj online


Polka laureatką prestiżowej nagrody. Została Innowatorem Roku 2016

2016-06-29
Dnia 28 czerwca w Warszawie magazyn MIT Technology Review, należący do Massachusetts Institute of Technology, ogłosił 10 laureatów II edycji konkursu Innovators Under 35 Poland, wyłaniając najbardziej inspirujących młodych innowatorów w kraju. Nagroda na świecie przyznawana jest od 1999 roku. Tytuł Innowatora Roku 2016 zdobyła niespełna 33-letnia dr Patrycja Wizińska-Socha, za innowacyjne rozwiązanie telemedyczne - Pregnabit, urządzenie służące do monitoringu stanu zdrowia dziecka w łonie matki.
Czytaj online


Polka laureatką prestiżowej nagrody. Została Innowatorem Roku 2016

2016-01-30
Dnia 28 czerwca w Warszawie magazyn MIT Technology Review, należący do Massachusetts Institute of Technology, ogłosił 10 laureatów II edycji konkursu Innovators Under 35 Poland, wyłaniając najbardziej inspirujących młodych innowatorów w kraju. Nagroda na świecie przyznawana jest od 1999 roku. Jej laureatami są m.in. Mark Zuckerberg, Sergey Brin, a w Polsce Olga Malinkiewicz. Tytuł Innowatora Roku 2016 zdobyła niespełna 33-letnia dr Patrycja Wizińska-Socha, za innowacyjne rozwiązanie telemedyczne – Pregnabit, urządzenie służące do monitoringu stanu zdrowia dziecka w łonie matki.

Czytaj online


Jak działa Pregnabit?

2016-01-29
– Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentek i stworzyliśmy innowacyjne urządzenie, dzięki któremu kobiety mogą wykonać badanie KTG w domu – mówiła w programie Parkiet TV Anna Skotny, wiceprezes firmy Nestmedic.

Czytaj online


Polka laureatką prestiżowej nagrody. Została Innowatorem Roku 2016

2016-01-29
Nagroda na świecie przyznawana jest od 1999 roku. Jej laureatami są m.in. Mark Zuckerberg, Sergey Brin, a w Polsce Olga Malinkiewicz. Tytuł Innowatora Roku 2016 zdobyła niespełna 33-letnia dr Patrycja Wizińska-Socha, za innowacyjne rozwiązanie telemedyczne – Pregnabit, urządzenie służące do monitoringu stanu zdrowia dziecka w łonie matki.
Czytaj online


MIT w Polsce wyławia talenty

2016-01-29
Patrycja Wizińska-Socha, twórczyni zdalnego systemu monitorowania ciąży, to nowa nadzieja polskiego, innowacyjnego biznesu.

Czytaj online


Innovators Under 35 Poland

2016-01-29

MIT Technology Review is pleased to announce a new generation of Innovators Under 35 Poland. For the second time in this country, the jury has selected from among more than 150 candidates the 10 brightest Polish talents in all areas related to science & technology.
During the Award Ceremony that took place on June 28th at Warsaw Spire, two of them received a special mention: Patrycja Wizińska-Socha, selected Innovator of the Year and Rafał Flis, named Social Innovator of 2016.


Czytaj online


Następcy Zuckerberga i Brina. Polscy innowatorzy nagrodzeni

2016-01-29
Stworzenie mobilnego urządzenia pozwalającego rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w domu, platformy rozwijającej kompetencje społeczne młodych ludzi czy systemu zapobiegającego oszustwom i praniu pieniędzy. To niektóre z osiągnięć innowatorów, którzy zostali nagrodzeni przez prestiżowy magazyn MIT Technology Review. Uroczysta gala odbyła się wczoraj w Warszawie.

Czytaj online


Sukces wrocławianki. Za swój wynalazek została InnowatoremRoku

2016-01-29
Dr Patrycja Wizińska-Socha wymyśliła urządzenie do monitorowania stanu zdrowia płodu w warunkach domowych. Została laureatką prestiżowego konkursu organizowanego przez amerykańską uczelnię MIT.

Czytaj online


Poznaliśmy najlepszych polskich innowatorów. Mamy z czego być dumni

2016-01-29
28 czerwca 2016 roku na 38. piętrze budynku Warsaw Spire wręczono nagrody dla najlepszych polskich wynalazców przed 35 rokiem życia. Program Innovators Under 35 jest ogólnoświatowym projektem MIT Technology Review. W Polsce najlepszych wybieraliśmy po raz drugi.

Czytaj online


Innowator Roku i Społeczny Innowator 2016 MIT Technology Review

2016-01-29
Patrycja Wizińska-Socha została Innowatorem Roku 2016 za stworzenie mobilnego urządzenia, pozwalającego rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w warunkach domowych, pod nadzorem ekspertów.

Czytaj online


Młodzi innowatorzy nagrodzeni w Warszawie

2016-01-29
Patrycja Wizińska-Socha zdobyła tytuł Innowatora Roku, a Rafał Flis tytuł Społecznego Innowatora Roku w drugiej edycji prestiżowego konkursu „Innovators Under 35 Poland”. Nagrody wręczono we wtorek w Warszawie.

Czytaj online


Podglądanie płodu

2016-01-29

Czytaj online


Dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-29
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


Polscy naukowcy zaprojektowali pierwsze przenośne KTG

2016-01-29
W tę technologię dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha postanowiła zainwestować całe swoje pieniądze jeszcze jako doktorantka. Zrobiła to, gdy jedna z jej sąsiadek była w ciąży, ale tydzień przed rozwiązaniem dziecko umarło. – To było też dla mnie ważne i intensywne przeżycie. Pomyślałam, że muszę zrobić wszystko, aby takie sytuacje się nie powtarzały.

Czytaj online


Najnowocześniejsze na świecie urządzenie do monitorowania ciąży stworzyła Polka. Impulsem była tragedia bliskiej osoby

2016-01-29
Pierwszy krzyk nowo narodzonego dziecka, to dla matki nie tylko ogromna radość. To przede wszystkim ogromna ulga, że dziewięciomiesięczny czas niepewności szczęśliwie się już skończył. Ale nie dla wszystkich. Wedle danych GUS z 2013 roku w Polsce co roku w okresie okołoporodowym umiera dwa tysiące dzieci. Patrycja Wizińska-Socha postanowiła coś z tym zrobić. Tak powstała firma NESTMEDIC, która stworzyła Pregnabit – przenośne urządzenie i platformę do badania KTG.

Czytaj online


Młodzi, piękni i innowacyjni

2016-01-29
Innowacja nie musi być rewolucją na miarę wynalezienia koła. Nierzadko wystarczy „tylko” nadać nową formę i zastosowanie dla już istniejących rozwiązań – tak jak zrobiła to Patrycja Wizińska-Socha, twórczyni miniaturowego KTG, które zapewniło jej zwycięstwo w polskiej edycji konkursu Innovators Under 35, organizowanego przez „MIT Technology Review”.

Czytaj online


Patrycja Wizińska-Socha – Innowator Roku

2016-01-29
Dr Patrycja Wizińska-Socha jest współwłaścicielem oraz Prezesem Zarządu firmy telemedycznej Nestmedic, która stworzyła i obecnie wprowadza na rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do monitoringu dobrostanu płodu. Za swój projekt dr Patrycja Wizińska-Socha otrzymała tytuł Innowatora Roku 2016 w ramach konkursu organizowanego przez MIT Technology Review. Gala wręczenia nagród „Innovator Under 35 Poland” odbyła się 28 czerwca 2016 w Warszawie.

Czytaj online


Sukces wrocławianki. Za swój wynalazek została Innowatorem Roku

2016-01-29
Dr Patrycja Wizińska-Socha wymyśliła urządzenie do monitorowania stanu zdrowia płodu w warunkach domowych. Została laureatką prestiżowego konkursu organizowanego przez amerykańską uczelnię MIT.

Czytaj online


Sukces wrocławianki. Za swój wynalazek została InnowatoremRoku

2016-01-29
Dr Patrycja Wizińska-Socha wymyśliła urządzenie do monitorowania stanu zdrowia płodu w warunkach domowych. Została laureatką prestiżowego konkursu organizowanego przez amerykańską uczelnię MIT.

Czytaj online


Patrycja Wizińska-Socha innowatorką roku w USA – za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-01-28
Pregnabit ma wielkość smartfona i jest podłączony kablami do dwóch sond. Pierwsza, FHR, mierzy akcję serca płodu, a druga, TOCO – skurcze mięśnia macicy. Na wyświetlaczu urządzenia są tylko cztery ikony: Mama, Dziecko, Ruchy i TOCO. Przenośny aparat do wykonywania badania KTG w domu musi być jak najprostszy w obsłudze.

Czytaj online


Patrycja Wizińska-Socha innowatorką roku w USA – za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-01-28
Pregnabit ma wielkość smartfona i jest podłączony kablami do dwóch sond. Pierwsza, FHR, mierzy akcję serca płodu, a druga, TOCO – skurcze mięśnia macicy. Na wyświetlaczu urządzenia są tylko cztery ikony: Mama, Dziecko, Ruchy i TOCO. Przenośny aparat do wykonywania badania KTG w domu musi być jak najprostszy w obsłudze.

Czytaj online


Dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-26
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


Przenośne urządzenie pozwala na badanie akcji serca dziecka w brzuchu matki

2016-01-26
Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha wraz zespołem opracowała przenośne urządzenie o nazwie Pregnabit, które umożliwia ciężarnym kobietom badanie akcji serca ich dzieci w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu znacznie szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną. Autorka została wyróżniona przez „MIT Technology Review” w konkursie Innovators Under 35 in Poland. Otrzymała też specjalne wyróżnienie Innovator Of The Year 2016.

Czytaj online


Ruszyć ze sprzedażą

2016-01-25
W I kwartale 2017 r. na rynek NewConnect chce wejść firma Nestmedic – producent telemedycznego urządzenia Pregnabit służącego do badania akcji serca płodu, tętna matki oraz umożliwiającego zapis czynności skurczowej mięśnia macicy.

Czytaj online


Pregnabit – dzięki niemu przyszłe mamy mogą spać spokojnie

2016-01-23
Pregnabit – najnowocześniejsze na świecie urządzenie do monitorowania ciąży stworzyła Polka! Przyszłe mamy mogą spać spokojnie

Czytaj online


Pregnabit – dzięki niemu przyszłe mamy mogą spać spokojnie

2016-01-23
Pregnabit – najnowocześniejsze na świecie urządzenie do monitorowania ciąży stworzyła Polka! Przyszłe mamy mogą spać spokojnie

Czytaj online


Pregnabit – KTG w domowym zaciszu

2016-01-21
Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – wspólnie ze swoim zespołem opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie, które może pomóc kobietom w ciąży i zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w łonie matki.

Czytaj online


Polka stworzyła przenośne urządzenie KTG. „Myślimy o rynku globalnym”

2016-01-21
Patrycja Wizińska-Socha otrzymała tytuł Innowatora Roku w konkursie „Innovators Under 35″ za Pregnabit – rozwiązanie pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki. – Myślimy mocno o rynku globalnym i mamy nadzieję, że może nam to pomóc w znalezieniu inwestorów – mówi laureatka.

Czytaj online


Poznaliśmy najlepszych polskich innowatorów. Mamy z czego być dumni

2016-01-21
Najwyżej oceniono przenośny, połączony ze smartfonem aparat do KTG – pozwalający rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w warunkach domowych, stworzony przez Patrycję Wizińską-Sochę.

Czytaj online


Polka stworzyła przenośne urządzenie KTG. „Myślimy o rynku globalnym”

2016-01-21
Patrycja Wizińska-Socha otrzymała tytuł Innowatora Roku w konkursie „Innovators Under 35″ za Pregnabit – rozwiązanie pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki. – Myślimy mocno o rynku globalnym i mamy nadzieję, że może nam to pomóc w znalezieniu inwestorów – mówi laureatka.

Czytaj online


Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-20
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


Czy to już poród? Sprawdzisz w domu! Genialny wynalazek Polki!

2016-01-20
Czy serce dziecka bije prawidłowo? Czy te skurcze sygnalizują poród? Przenośne KTG, które stworzyła Polka rozwiewa wątpliwości przyszłych mam. Cały świat chce je kupić!

Czytaj online


Dziecko pod kontrolą KTG wykonanego przez matkę? Tak, to możliwe

2016-01-20
Dzięki większej dostępności KTG szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną. Jak już pisaliśmy, przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Jak działa?

Czytaj online


Ciąża i badania robione w domu

2016-01-20
Kobiety podczas trwania ciąży często obawiają się, że z ich dzieckiem może dziać się coś złego. Nie każde badanie da się jednak zrobić od razu. Już niedługo matki będą jednak spokojniejsze, a dzieci będzie można badać za pomocą urządzenia Pregnabit

Czytaj online


Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
W zaprojektowanym przez polskich naukowców sprzęcie wykorzystuje się takie same profesjonalne sondy jak w tradycyjnym KTG. Jednak Pregnabit jest mały i poręczny. Kobieta będzie mogła wziąć go do domu i wykonywać badania samodzielnie w dowolnym miejscu i czasie.

Czytaj online


Przenośne KTG wkrótce w użyciu

2016-01-19
Dzięki przenośnemu KTG przyszłe mamy będą mogły same badać pracę serca dziecka, swoje tętno oraz czynności skurczowe macicy. Mobilne KTG zwiększy komfort psychiczny kobiet w ciąży i bezpieczeństwo zdrowotne zarówno matki, jak i dziecka.

Czytaj online


Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
W zaprojektowanym przez polskich naukowców sprzęcie wykorzystuje się takie same profesjonalne sondy jak w tradycyjnym KTG. Jednak Pregnabit jest mały i poręczny. Kobieta będzie mogła wziąć go do domu i wykonywać badania samodzielnie w dowolnym miejscu i czasie.

Czytaj online


Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


Rewolucja w monitorowaniu ciąży

2016-01-19
To wielka radość usłyszeć bicie serca nienarodzonego jeszcze dziecka. Prawidłowo uderza ono od 110-u do 150-u razy na minutę.Standardowy aparat pomiarowy jest wielkości szafki, a interpretacja wykresów wymaga obecności lekarza. Teraz to się zmieni. Polka dr Patrycja Wizińska-Socha stworzyła Pregnabit – małe, przenośne urządzenie i platformę do badania KTG.

Czytaj online


Rewolucja w monitorowaniu ciąży

2016-01-19
To wielka radość usłyszeć bicie serca nienarodzonego jeszcze dziecka. Prawidłowo uderza ono od 110-u do 150-u razy na minutę.Standardowy aparat pomiarowy jest wielkości szafki, a interpretacja wykresów wymaga obecności lekarza. Teraz to się zmieni. Polka dr Patrycja Wizińska-Socha stworzyła Pregnabit – małe, przenośne urządzenie i platformę do badania KTG.

Czytaj online


Polski wynalazek: Pregnabit, czyli płód pod nadzorem

2016-01-19
aprojektowany przez polskich naukowców aparat wykorzystuje takie same profesjonalne sondy co tradycyjne KTG. Jednak Pregnabit jest mały i poręczny. Urządzenie składa się z czterech sond. Pierwsza z nich mierzy akcję serca płodu, druga – skurcze mięśnia macicy, jest jeszcze znacznik ruchów płodu oraz pulsoksymetr, który umożliwia różnicowanie bicia serca dziecka od matki. Do umocowania sond na brzuchu służy specjalny pas. Samo badanie trwa około 30 minut. Podczas padania Pregnabit zbierze dane i wyśle je do Medycznego Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny będzie analizować zapisy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czytaj online


Wrocławianka laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-18
Patrycja Wizińska-Socha z Wrocławskiego Parku Technologicznego opracowała przenośny aparat do badania stanu płodu i została wyróżniona tytułem Innowatora Roku. Dzięki jej urządzeniu badania wykonywane dotąd tylko w szpitalach i przychodniach będzie można zrobić bez wychodzenia z domu.

Czytaj online


Polski startup spełnia marzenie ciężarnych kobiet

2016-01-17
Doktor Patrycja Wizińska-Socha prowadzi firmę pomagającą rozwiązać jeden z kluczowych problemów ciężarnych kobiet. Wrocławski startup Nestmedic stworzył Pregnabit – małe przenośne urządzenie do KTG, które jest częścią większego rozwiązania telemedycznego. Dzięki niemu monitorowanie zdrowia dziecka jeszcze nigdy nie było tak łatwe i dostępne.

Czytaj online


Nestmedic z Wrocławia komercjalizuje mobilne KTG

2016-01-14
Pregnabit pozwala na zdalne wykonywanie standardowych badań diagnostycznych KTG ostatniego trymestru ciąży. W przypadku, gdy planowany termin porodu minął – standardem jest codzienne badanie KTG. Pregnabit ma umożliwić przeprowadzanie badań KTG w domu. Pregnabit jest rozwiązaniem telemedycznym skierowanym do prywatnej służby zdrowia, oferta kierowana jest wyłącznie do gabinetów i nie będzie dostępne w sprzedaży dla pacjentów. System integruje samo urządzenie (mobilne KTG) oraz związaną z nim usługę (Centrum Monitoringu teleKTG).

Czytaj online


Prenatalna telemedycyna

2016-01-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci

Czytaj online


Prenatalna telemedycyna

2016-01-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci. Patrycja Wizińska-Socha, dwa lata temu, wraz z Anną Skotny pozyskały do współpracy prywatnych inwestorów i założyły spółkę NESTMEDIC.

Czytaj online


Jedne dzieci ratujmy, inne mordujmy

2016-01-13
Dr Patrycja Wizińska-Socha – Polka, która wynalazła urządzenie ratujące życie tych, którzy jeszcze się nie urodzili.

Czytaj online


Jedne dzieci ratujmy, inne mordujmy

2016-01-13
Pregnabit, bo tak nazywa się urządzenie, to przenośny i łatwy w obsłudze aparat do wykonywania KTG, badania wykonywanego w celu monitorowania czynności serca dziecka i czynności skurczowej macicy. Pozwala on wychwycić nieprawidłowości w ostatnich tygodniach ciąży. Jak podaje Wyborcza, w 2013 roku w okresie okołoporodowym zmarło ponad dwa tysiące dzieci. Zapewne część z nich udałoby się uratować, gdyby badanie KTG wykonywane było częściej.

Czytaj online


Polski wynalazek z rekomendacją MIT

2016-01-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci.

Czytaj online


Polka stworzyła niezwykłe urządzenie dla przyszłych mam!

2016-01-12
„Jesteś w ciąży i chciałabyś cały czas mieć pewność, że twojemu dziecku nic nie grozi?” – pyta portal polki.pl pisząc o mobilnym KTG, czyli nowości w opiece nad kobietą w ciąży, doceniając, że system Pregnabit został opracowany przez Polkę.

Czytaj online


KTG na odległość – innowacyjne rozwiązanie w opiece okołoporodowej

2016-01-12
„Telemedycyna rozwija się bardzo mocno. Podobnych urządzeń jest na rynku już kilka. Jednak wydaje się, że Pregnabit oferuje najwięcej.” pisze między innymi portal e-ginekologia w artykule opublikowanym 12.12.2016 r.

Czytaj online


O Pregnabit w magazynie Twój Styl

2016-01-12
W numerze 1/2017 magazyn Twój Styl podejmuje temat telemedycyny (str. 206-209), wymieniając system Pregnabit wśród 5 ważnych urządzeń telemedycznych oraz doceniając jego diagnostyczne i praktyczne aspekty.


NESTMEDIC idzie na giełdę

2016-01-12
Wrocławska firma chce pozyskać środki na ekspansję zagraniczną oraz dalszy rozwój produktów. Zapisy na akcje ruszą 15 grudnia i potrwają do końca roku. Debiut planowany jest na I kw. 2017 roku

Czytaj online


Innowatorki roku z Wrocławskiego Parku Technologicznego

2016-01-10
Przyznawany przez Instytut Technologiczny z Massachusetts (MIT) tytuł „Innowatora roku” przypadł dwóm młodym badaczkom pracującym we Wrocławskim Parku Technologicznym. Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny zbudowały „Pregnabit”, czyli przenośne urządzenie do badania stanu płodu

Czytaj online


Pregnabit – wsparcie dla życia

2016-01-09
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została laureatką prestiżowej nagrody – Innowatorem Roku 2016. Do czego służy stworzony przez nią Pregnabit?

Czytaj online


Pregnabit – wsparcie dla życia

2016-01-09
Doktor nauk medycznych Patrycja Wizińska-Socha opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie pomiarowe pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu – teleKTG, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny i działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czytaj online


Pregnabit – wsparcie dla życia

2016-01-09
– Pregnabit opracowaliśmy z myślą o kobietach w ciąży, dla których profilaktyka jest szczególnie ważna. Bieżąca kontrola dobrostanu płodu może znacząco zmniejszyć poziom odczuwanego przez mamę stresu i pozytywnie wpłynąć na jej ogólne samopoczucie oraz kondycję psychiczną. Wczesne wykrycie zagrożenia, w tym za pomocą pomiarów KTG, może w realny sposób przyczynić się do szybkiej reakcji i wdrożenia odpowiedniej procedury medycznej – mówi Patrycja Wizińska-Socha.

Czytaj online


Pregnabit – wsparcie dla życia

2016-01-09
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została laureatką prestiżowej nagrody – Innowatorem Roku 2016. Do czego służy stworzony przez nią Pregnabit?

Czytaj online


Wrocławianka innowatorką roku w USA. Za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-01-08
– Jeśli uratuję życie choćby jednego dziecka, będę spełniona – mówi dr Patrycja Wizińska-Socha, prezeska wrocławskiego start-upu Nestmedic i Innowatorka Roku amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology

Czytaj online


Wrocławianka innowatorką roku w USA. Za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-01-07
Jeśli uratuję życie choćby jednego dziecka, będę spełniona – mówi dr Patrycja Wizińska-Socha, prezeska wrocławskiego start-upu NESTMEDIC i Innowatorka Roku amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology.

Czytaj online


Innovator of the Year

2016-01-07
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie.

Czytaj online


Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-07
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie.

Czytaj online


Polski wynalazek ułatwi opiekę nad nienarodzonymi dziećmi

2016-01-06
Pregnabit to urządzenie, które monitoruje funkcje życiowe nienarodzonego dziecka, a jednocześnie jest przenośne i można z niego korzystać z domu. Autorka wynalazku, Polka, otrzymała międzynarodowe wyróżnienie za swoje osiągnięcie.

Czytaj online


Innowatorka, która chce uratować choć jedno życie

2016-01-05
– Jeśli uratuję życie choćby jednego dziecka, będę spełniona – mówi dr Patrycja Wizińska-Socha, twórczyni przenośnego aparatu do badań KTG i Innowatorka Roku, wyróżniona przez specjalistów z MIT.

Czytaj online


Polak potrafi. Wynalazek. Podglądanie płodu

2016-01-05
Pomysłodawczynią tego systemu jest dr Patrycja Wizińska-Socha, absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Aby wprowadzić na rynek Pregnabit, założyła firmę telemedyczną NESTMEDIC, w której objęła stanowisko prezesa.

Czytaj online


Ten aparat ma poza szpitalem monitorować akcję serca płodu

2016-01-05
Pregnabit to przenośne urządzenie pomiarowe, które pozwala na przeprowadzanie badań KTG (kardiotokografia) poza szpitalem. Dane z urządzenia trafiają do centrum monitoringu, które analizuje otrzymane informacje i powiadamia pacjentkę o ewentualnych zagrożeniach.

Czytaj online


Wrocławianka z prestiżową nagrodą Innowator Roku 2016

2016-01-05
Wrocławianka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, została laureatką prestiżowej nagrody Innowator Roku 2016. Wyróżnienie przyznaje najstarszy na świecie magazyn technologiczny wydawany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Czytaj online


Wrocławianka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, została laureatką prestiżowej nagrody Innowator Roku 2016.

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, doktor nauk medycznych, współzałożycielka i prezes zlokalizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym firmy NESTMEDIC, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016.

Czytaj online


Patrycja Wizińska-Socha – Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie.

Czytaj online


Kolejne wyróżnienie dla innowatorów z WPT

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016.

Czytaj online


Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-05
Pregnabit wspiera pracę lekarzy i położnych, którzy – dzięki zastosowaniu urządzenia – mogą przeprowadzać badania KTG u kobiet w ciąży w dowolnym momencie oraz miejscu. Szczególnie w sytuacjach, kiedy dodatkowa wizyta w gabinecie lekarskim nie jest możliwa czy konieczna. Urządzenie jest obecnie testowane w placówkach medycznych w Polsce. Jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży.

Czytaj online


Polka uzyskała tytuł „Innovator of the year”

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, doktor nauk medycznych, jest współzałożycielką i prezesem zlokalizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym firmy Nestmedic, która opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie pomiarowe pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu – teleKTG, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny i działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czytaj online


Pani prezes wrocławskiej firmy Innowatorem Roku 2016!

2016-01-05
W Polsce konkurs został zorganizowany po raz drugi. Jury spośród ponad 150 kandydatów wybrało 10 wyróżnionych osób. Patrycja Wizińska-Socha została doceniona szczególnie, uzyskując dodatkowo tytuł Innovator of the Year. Wyróżnienia przyznawane są przez najstarszy na świecie magazyn technologiczny wydawany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Czytaj online


Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, Innowatorem Roku 2016

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.

Czytaj online


Przenośne urządzenie zbada stan płodu. Jego autorka została Innowatorem Roku

2016-01-05
Pregnabit to urządzenie, które pozwala na przeprowadzanie badań KTG (kardiotokografii) w domu przyszłej mamy. Monitoruje akcję serca płodu, tętno matki oraz skurcze mięśnia macicy. Może wychwycić nieprawidłowości rozwoju dziecka w ostatnich tygodniach ciąży i ewentualne sygnały mogące świadczyć o przedwczesnym porodzie. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Czytaj online


Dziesięcioro polskich innowatorów nagrodzono

2016-01-05
Dziesięcioro inspirujących polskich innowatorów: trzy kobiety i siedmiu mężczyzn nagrodzono w drugiej edycji konkursu Innovators Under 35 Poland. 28 czerwca dwie osoby spośród finałowej dziesiątki otrzymają wyróżnienia Innowatora Roku i Społecznego Innowatora.

Czytaj online


Patrycja Wizińska-Socha – Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie.

Czytaj online


Polka uzyskała tytuł „Innovator of the year”

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, doktor nauk medycznych, jest współzałożycielką i prezesem zlokalizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym firmy Nestmedic, która opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie pomiarowe pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu – teleKTG, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny i działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czytaj online


Polish Nestmedic to pioneer telemedical cardiotocography

2016-01-04
Nestmedic’s founder Patrycja Wizinska-Socha was named Poland’s best young innovator for 2016 by the MIT Technology Review.

Czytaj online


Młodzi polscy naukowcy wyróżnieni

2016-01-03
Po raz drugi w Polsce wyłoniono laureatów prestiżowego konkursu „Innovators Under 35”. Jego organizatorem jest najstarszy na świecie magazyn o technice – „MIT Technology Review”. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka Polaków: Patrycja Wizińska-Socha, Rafał Flis, Katarzyna Kamińska. W Polskim Radiu 24 opowiedzieli o swoim sukcesie i odkryciach, które pozwoliły im zostać zwycięzcami konkursu.

Czytaj online


Innovators Under 35 – nagrodzono dziesięcioro naukowców

2016-01-01
W konkursie “Innovators Under 35” wybierani są liderzy innowacji, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a w nieoceniony sposób przyczyniają się do znalezienia odpowiedzi na wyzwania współczesnej rzeczywistości oraz poprawy życia wielu osób na świecie.

Czytaj online