Dla Rodziców

Oczekując na narodziny dziecka

Okres oczekiwania na narodziny dziecka to wyjątkowy czas dla rodziców. Prawdopodobnie tworzycie wyobrażenia na temat maluszka – jak będzie wyglądało, do kogo będzie podobne, jak będzie się zachowywało. Oczami wyobraźni widzicie je w swoich ramionach, w czasie pierwszej kąpieli, śpiące w łóżeczku…

Dokładacie starań, aby okres ciąży przebiegał bezpiecznie. Regularnie odwiedzacie lekarza lub położną, wykonujecie badania kontrolne. Ich częstotliwość naturalnie zwiększa się wraz ze zbliżającym się terminem porodu. Jednym ze standardowo wykonywanych badań w trzecim trymestrze ciąży jest KTG, czyli kardiotokografia. Umożliwia zapis akcji serca dziecka oraz napięcie mięśnia macicy. To cenne informacje dla lekarza i położnej a dla was możliwość usłyszenia bicia serca dziecka.

Czy słyszeliście już bicie serca waszego maluszka?

Są momenty, kiedy pomiar bicia serca dziecka przybiera szczególnego znaczenia…

System Pregnabit

Czy można i czy warto monitorować akcję serca maluszka między wizytami u specjalisty? Wielu profesjonalistów twierdzi, że jest to ważny element współczesnej profilaktyki.

System Pregnabit umożliwia rejestrowanie zapisów KTG w dowolnym miejscu oraz o dowolnym czasie, zwłaszcza w warunkach domowych. Na system Pregnabit składa się mobilne urządzenie KTG oraz usługa Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), w którym wykwalifikowany personel medyczny na bieżąco analizuje napływające zapisy KTG. Pregnabit jest urządzeniem zapewniającym pełną usługę medyczną, z którego mama może korzystać 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Pregnabit dostępny jest u lekarzy i położnych, którzy na bazie historii przebiegu ciąży lub profilaktycznie, mogą zdecydować o częstszych wizytach kontrolnych swoich pacjentek bądź o zastosowaniu teleKTG Pregnabit.

Jak działa Pregnabit?

 • Korzystanie z systemu Pregnabit® jest naprawdę proste.
 • W trakcie wizyty kontrolnej u lekarza lub położnej, po uprzednim instruktażu, mama otrzymuje urządzenie Pregnabit, które zabiera ze sobą do domu.
 • Pomiar z zastosowaniem Pregnabit wykonywany jest według wskazówek otrzymanych od lekarza lub położnej, z wyznaczoną częstotliwością oraz w sugerowanych porach i sytuacjach. Badanie może zostać wykonane w dowolnym miejscu oraz o dowolnej porze – ważne jest przebywanie w obszarze zasięgu telefonii komórkowej.
 • Jednorazowe badanie przy pomocy Pregnabit trwa 30 minut. Dane z zapisu KTG są przesyłane zdalnie do Medycznego Centrum Telemonitoringu (MCT), gdzie na bieżąco analizują je eksperci medyczni.
 • W krótkim czasie od wysłania zapisu badania mama otrzymuje z MCT, za pomocą SMS, informację zwrotną na temat wyników przeprowadzonego badania.
 • W razie konieczności personel medyczny MCT kontaktuje się telefonicznie z pacjentką, aby udzielić jej pomocnych wskazówek odnośnie działań jakie należy podjąć, włącznie z wezwaniem karetki, jeśli byłoby to niezbędne.
 • Dostęp do bieżących i archiwalnych wyników swojej pacjentki ma również lekarz lub położna, którzy zlecili badania.
 • Pacjentka ma zawsze dostęp do platformy Pregnabit, na której zapisywana jest cała historia badań.

Życzymy samych wspaniałych chwil w trakcie oczekiwania na narodziny waszego maleństwa!

Zachęcamy do obejrzenia filmu instruktażowego na temat systemu Pregnabit®

Dlaczego warto korzystać z teleKTG Pregnabit®?

 • Możliwość samodzielnego przeprowadzenia zapisów KTG pomiędzy wizytami kontrolnymi i dzięki temu dodatkowa opieka oraz poczucie bezpieczeństwa. Badanie można wykonać niemal każdym miejscu – w domu, na urlopie, w trakcie weekendu.
 • W razie wykrytego zagrożenia podjęte są szybkie i zdecydowane kroki, z wezwaniem przez personel Medycznego Centrum Telemonitoringu karetki włącznie.
 • Usługa dostępna jest 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu
 • Łatwość obsługi profesjonalnego urządzenia medycznego teleKTG – urządzenie jest intuicyjne i małe.
 • Możliwość dostępu do bieżących i historycznych zapisów badań, zarówno przez pacjentkę jak również przez lekarza lub położną.
 • Zmniejszona konieczność wykonywania badań KTG w przychodni lub w szpitalu i z tym związane podróże oraz oczekiwania w kolejce. System Pregnabit pozwala na nieograniczoną dostępność do profesjonalnego sprzętu.
 • Wygoda, komfort, intymność oraz możliwość uczestniczenia w badaniu naszych bliskich.

Rodzice o Pregnabit

Pregnabit, wspaniały sprzęt do wykonywania badania KTG gdzie tylko zechcesz, co najlepsze w domowym zaciszu…. Jeżeli męczy mnie niepewność czy z dzidziusiem jest wszystko w porządku czy może nie rozpoczęła się akcja porodowa, to nie muszę się zamartwiać w drodze do szpitala a potem w kolejkach, wystarczy tylko rozłożyć sprzęt zrobić badanie i poczekać dosłownie kilka minut na wynik 🙂 Nie tylko jest to spora wygoda i oszczędność czasu ale także spokój, który jest tak cenny w tym stanie.
Jestem tuż blisko terminu rozwiązania, zamieszanie przedświąteczne jest jak zwykle dość spore dlatego jestem bardzo zadowolona, że mogę spokojnie w domu wykonywać badania KTG, które są niezbędne w trzecim trymestrze. Wyniki mogę wysłać w każdej chwili lekarzowi prowadzącemu moją ciążę 🙂 A ja mam czas by upiec świąteczne ciasteczka, udekorować mieszkanie i pogrążyć się w ciepłej przedświątecznej atmosferze z rodziną.

Marta

Nie ma jak w domu. Dzięki Wam tydzień więcej spędzam u siebie zamiast w szpitalu.

Monika

W czasie trwania III trymestru mojej ciąży korzystałam z systemu Pregnabit w swoim domu. Ten wyjątkowy czas wypadał też w święta Bożego Narodzenia oraz Nowy Rok. Szczególnie istotna była dla mnie wygoda korzystania z urządzenia – badanie KTG mogłam wykonać w dogodnym dla mnie czasie, bez konieczności udania się do gabinetu położnej lub lekarza, co mogłoby być w czasie świąt utrudnione. Dodatkowo wraz z rodziną mieliśmy możliwość wysłuchania bicia serca naszego malucha.

Ewa z Wrocławia

Pregnabit wypożyczyłam przez portal upacjenta.pl Byłam zaskoczona szybkością i uprzejmością położnej, która pojawiła się u mnie bardzo szybko i przeprowadziła instruktaż. Prócz tego była niezwykle uprzejma i służyła pomocą. Czułam się bardzo bezpiecznie. KTG dało poczucie, że z moim dzieckiem jest wszystko OK (był owinięty pępowiną). Przy niemal każdym zapisie panie z centrum telemonitoringu wyjaśniały wszystkie wątpliwości. Bardzo dziękuję za to poczucie bezpieczeństwa oraz profesjonalizm.
Polecam wszystkim mamom, zwłaszcza tym, które mają wskazanie do częstego KTG a nie chcą spędzić czas przed porodem w szpitalu.

Justyna

Jako mama oraz położna bardzo polecam urządzenie Pregnabit wszystkim przyszłym mamom ! Podczas wizyty u rodziny w 35 tygodniu ciąży doszło u mnie niespodziewanie do pęknięcia pęcherza płodowego. Dzięki temu ze miałam ze sobą urządzenie Pregnabit, mogłam natychmiast wykonać badanie KTG i upewnić się jeszcze przed przyjazdem do szpitala że serduszko mojej córeczki bije prawidłowo , co znacznie mnie uspokoiło.

Kasia

Serdecznie polecam urządzenie Pregnabit wszystkim przyszłym mamom ! Dzięki temu że posiadałam urządzenie Pregnabit mogłam wyjechać z mężem na długi weekend w górach – mimo zaawansowanej ciąży. Czułam się spokojnie wiedząc, że w razie gdyby coś mnie zaniepokoiło – mogę wykonać badanie KTG z każdego miejsca i o każdej porze, a o wyniku badania zostanę natychmiast poinformowana. Poczucie bezpieczeństwa zapewnia także fakt, że w telecentrum pracują wykwalifikowane położne dostępne do mojej dyspozycji w razie pytań lub wątpliwości 24 godziny na dobę. Dodatkowo za pomocą urządzenia często z mężem słuchaliśmy bicia serduszka naszego Maleństwa – co sprawiało, że mogliśmy poczuć jego obecność z nami i sprawiało nam niesamowitą radość

mama Zuzi

Przyznam szczerze, że na początku podchodziłam sceptycznie do systemu Pregnabit. Nie chciałam się stresować samodzielnym wykonywaniem KTG. Obawiałam się, że nie będę umiała obsługiwać takiego sprzętu. Poza tym wydawał mi się po prostu zbędny. To mój mąż namówił mnie na skorzystanie z oferty firmy Nestmedic. No i okazało się to doskonałą decyzją. Dziś, już 6 tygodni po porodzie, Pregnabit mogę polecić każdej przyszłej mamie. Dlaczego?

Możliwość samodzielnego zrobienia KTG była dla mnie szczególnie przydatna w przypadku gdy przez dłuższy czas nie wyczuwałam ruchów dziecka, również gdy miewałam bóle podbrzusza. Pregnabit pozwalał mi sprawdzić stan dziecka w każdym miejscu, o każdej porze dnia i nocy. Opieka personelu centrum medycznego 24h na dobę zapewniała mi poczucie komfortu i bezpieczeństwa, tak istotnego dla każdej kobiety w stanie błogosławionym. Co ważne, interpretacja wyników badań była błyskawiczna, dostępna już w 2-3 minucie od ich wysłania. Samo zrobienie badania było proste i po krótkim, profesjonalnym przeszkoleniu nie sprawiało najmniejszych trudności. Wskazania i zalecenia położnych/lekarza z centrum medycznego okazały się w 100% trafne. Jedynym dniem, w którym zalecono mi pojechanie do szpitala był dzień porodu mojego synka.

Anna, lat 33, mama Jasia i Stasia

Pregnabit to doskonałe urządzenie dla aktywnych mam, które podróżują i chcą czuwać nad zdrowiem swojego nienarodzonego jeszcze maluszka. Szybkie KTG daje poczucie bezpieczeństwa, a personel medyczny pracujący na infolinii niezwykle sprawnie reaguje w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Pozdrawiam, Ewa z Warszawy

“Pregnabit – polecam każdej mamie.
Nasza córeczka Julia, była owinięta pępowiną wokół szyi. Od momentu wypożyczenia urządzenia cała rodzina zaczęła spać spokojnie. Codzienne KTG w dowolnym miejscu i czasie . 30minutowe słuchanie serduszka maluszka – coś wspaniałego.
Dodatkowo – Szybki i miły kontakt z lekarzami, którzy na bieżąco monitorowali wyniki naszych domowych badań. SMS z opisem 1-2 min. Od chwili przesłania badania.
Spokojna i miła rozmowa z położną/ lekarzem nawet w nocy.
Urządzenie proste w obsłudze -starsze córeczki codziennie pomagały i przypominały mamie o KTG. #Pregnabit – dziękujemy !!
Robert Woytoń – dziękujemy za polecenie teleKTG . W szczególności dziękujemy całą rodzinką za prowadzenie ciąży i profesjonalnie wykonane cc.”

Sylwia

„System Pregnabit to doskonały sposób, aby bez wychodzenia z domu, w zaciszu własnego mieszkania, sprawdzić tętno dziecka, zbadać aktywność skurczową i uspokoić się, wiedząc, że dziecku nic nie grozi i jest bezpieczne. Opis badania jest błyskawiczny. „

Karina z Warszawy

„Mobilne KTG zaczęłam stosować w ostatnim miesiącu ciąży i muszę przyznać, że jest to niezwykle przydatne urządzenie, zwłaszcza dla kobiet, dla których bezpieczeństwo i wewnętrzny spokój o maluszka są istotne. Pomimo tego, że moja ciąża przebiegała bez większych problemów, to w ostatnich tygodniach przed rozwiązaniem, kiedy dowiedziałam się, że Antoś owinął się pępowiną, zaczęłam trochę panikować. Na szczęście mój lekarz polecił mi urządzenie Pregnabit, dzięki któremu miałam możliwość monitorowania stanu dziecka, bez konieczności wychodzenia z domu. Mogłam spokojnie czekać na rozwiązanie i w razie zaistnienia takiej potrzeby, podpiąć się do mobilnego KTG, o każdej porze dnia i nocy. Urządzenie jest bardzo proste w obsłudze, instrukcja jest czytelna, a wyniki są udostępniane po kilku minutach na platformie.”

Serdecznie polecam,
Magdalena z Wrocławia

„Badanie w miłej atmosferze. Aparat mniej stresujący od stacjonarnego gdyż nie słychać zbyt głośno bicia serca dziecka i nie trzeba się denerwować, że coś jest nie tak. Aparat łatwy w użyciu.”

Aneta

„Zaletą urządzenia jest łatwość w obsłudze. Jeśli coś nas niepokoi w domu to można w każdej chwili samodzielnie wykonać badanie KTG. Wadą jest to, że nie słychać tętna dziecka.”

Ewa

„Aparat nowoczesny i cichszy niż tradycyjny. Ciekawą opcją jest możliwość wypożyczenia urządzenia do domu, szczególnie w ostatnich tygodniach ciąży. ”

Katarzyna z Białegostoku

„Badanie przy użyciu teleKTG jest bardzo wygodne. Wynik badania dostępny od razu i nie wymaga dalszych konsultacji. Chętnie skorzystam z tego aparatu w domu.”

Ewelina

„Badanie przebiegło w miłej atmosferze. Sprzęt jest czytelny i łatwy w obsłudze. Uważam, że każda kobieta w ciąży jest w stanie sama w domu przeprowadzić takie badanie. Polecam serdecznie.”

Monika z Białegostoku

„Jestem bardzo zadowolona z przeprowadzonego badania za pomocą Pregnabit. Sprzęt okazał się bardzo przydatny. Dzięki niemu mogłam sprawdzić jak „czuje się” moje dziecko. Jednocześnie nie było potrzeby udania się na badanie do szpitala.”

Polecam,
Marzena z Warszawy

„Z systemem Pregnabit zetknęłam się nie tylko w wymiarze zawodowym. Należę do tych 20% kobiet, które z założenia miały trafić do szpitala położniczego znacznie przed terminem porodu niemal wyłącznie w celu regularnego wykonywania KTG. Ponieważ w domu mam już dwoje dzieci a także możliwość pracy zdalnej, opcja domowego monitoringu niemal mnie uskrzydliła. A nadzór, opieka? To jest prawdziwy XXI wiek. Pregnabit to nie jest gadżet, zabawka, ciekawostka. To profesjonalny nadzór nad ciężarną, z budzącym zaufanie specjalistą do pomocy.”

Eliza Dolecka
redaktor naczelna serwisu zdrowie.gazeta.pl

„Używam teleKTG już ponad 3 miesiące i mogę powiedzieć, że – wiedząc, jaką wadę ma Tosia – trudno byłoby mi czasem zachować spokój bez codziennego monitoringu. Szczególnie wtedy, gdy ja czuję się gorzej.”

pani Beata
mama Tosi

„Uważam, że dla każdej kobiety w czasie 3 trymestru ciąży taka samokontrola jest ważna, ponieważ daje poczucie bezpieczeństwa. A wiadomo, ze ciężarna mama o nic i nikogo nie troszczy się tak jak o maleństwo w brzuszku. Pregnabit daje poczucie samokontroli i bezpieczeństwa co oceniam 10/10 w skali ważności 🙂 Moja ciąża nie jest szczególnie zagrożona, raczej traktowana podobnie jak każda inna. Korzystanie z Pregnabit jednak dało mi możliwość samokontroli, posłuchania bicia serduszka mojego synka, nawiązania wcześniejszej relacji z nim. To jest bezcenne :).”

Agata

„Pregnabit to bardzo ciekawy pomysł i praktyczne urządzenie. Jest bardzo intuicyjne, sam pomiar łatwy. To dobre rozwiązanie dla położnej środowiskowej.”

Joanna
39 tydzień ciąży

„Pregnabit to ciekawe rozwiązanie dla kobiety w ciąży. Jest bardzo intuicyjne, wygodne, lekkie. Uspokaja i utwierdza, że wszystko jest w normie.”

Paulina
39 tydzień ciąży

„Urządzenie teleKTG Pregnabit pozwala w domowym zaciszu zweryfikować dobrostan płodu. Wyniki są miarodajne, na dedykowanej platformie mamy wgląd w badania, które zawsze można pokazać lekarzowi prowadzącemu (wykonując standardowo takie badanie w szpitalu nie otrzymujemy zapisu). Korzystając z urządzenia w domu można spokojnie oczekiwać rozwiązania, bez konieczności dojazdów do szpitala na badania. Przydatne zwłaszcza, kiedy szpital jest oddalony od naszego miejsca zamieszkania a sytuacja wymaga częstej kontroli. Oprócz urządzenia mamy kontakt z personelem medycznym, który w razie potrzeby udzieli nam porady, rozwieje wątpliwości.”

Anna
z Warszawy

Urządzenie małe, kompaktowe i bardzo proste w obsłudze. Podczas wielokrotnego użytkowania dwa razy personel medyczny skontaktował się z nami i zalecił interwencję lekarza. Jak się później okazało ta interwencja była uzasadniona. Dodatkowym atutem jest szybki dostęp do wyników badania,które są dostępne on-line i automatycznie zapisywane na naszym koncie tworząc historię przeprowadzonych badań. Urządzenie w 100% spełniło nasze oczekiwania. Bezpieczeństwo dla mamy i dziecka na najwyższym poziomie. Serdecznie polecam!

Kasia

Jestem bardzo zadowolona z usługi 🙂
Użytkowanie super wygodne, szczególnie w dzisiejszych czasach.
Ogromna wygoda, o dowolnej porze dnia i nocy we własnym domku bez kolejek bez wychodzenia w domu.
Reakcja na jakiekolwiek nieprawidłowości natychmiastowa. Od razu po przesłaniu badania dzwoniły do mnie bardzo kompetentne Panie położne i informowały o tym co się dzieje.
Cena bardzo atrakcyjna jak za taką wygodę ❤️
polecam z całego serca 👏

Natalia

Eksperci o Pregnabit

Z systemu Pregnabit korzystamy od maja 2018 r. W tym czasie obsłużyliśmy około 40 pacjentek. Wcześniej, w naszej placówce, nie korzystaliśmy z KTG. System Pregnabit jest bardzo prosty w obsłudze a wynik badania na platformie pojawia się bardzo szybko. Bardzo przydatne jest to, że personel medyczny z telecentrum kontaktuje się z pacjentką i instruuje co ma zrobić w przypadku zarejestrowanych nieprawidłowości. Badanie z opisem można wykonać o każdej porze dnia. Dodatkowym atutem Pregnabit jest możliwość wypożyczenia urządzenia przez pacjentkę do domu.
Posiadanie systemu Pregnabit w naszej placówce i możliwość wykonania badania w każdej chwili ułatwia pracę lekarzom oraz podnosi jakość opieki nad kobieta ciężarną. W przypadku jakichkolwiek problemów, zawsze można liczyć na pomoc przedstawiciela medycznego.
Jedyne co można by było poprawić w celu poprawienia komfortu pracy to wydłużenie rzepów na pasach oraz zmianę głośnika.

Iwona Góźdź-Bryła, Położna
J. A. Medico

“Lekarz nie jest w stanie czuwać nad zdrowiem swojej pacjentki bez przerwy. Połączenie technologii teleKTG Pregnabit i całodobowego centrum medycznego to bardzo dobry kierunek. Wczesne wykrycie zagrożenia, w tym za pomocą pomiarów teleKTG, może w realny sposób przyczynić się do szybkiej reakcji i wdrożenia odpowiedniej procedury medycznej. To rozwiązanie sprawdzi się także w sytuacjach, gdy zalecone jest wykonywanie częstych badań KTG.”

Prof. dr hab. n. med. Romuald Dębski

“Z systemu Pregnabit korzystamy w trzech placówkach na terenie Warszawy i okolic. Wykonaliśmy już wiele badań, które pozwoliły na wygodny monitoring dobrostanu płodu w czasie ciąży u naszych pacjentek. Korzystanie z Pregnabitu jest łatwe a obsługa urządzenia intuicyjna i pacjentka jest w stanie samodzielnie wykonać zapisy KTG w domu. Uważam, że korzystanie z tego urządzenia pozwala pacjentce czuć się bardziej komfortowo i bezpiecznie, do samego porodu.”

Magdalena Hryciuk
Naczelna Położna CMP

“Przekazywanie danych medycznych od pacjenta drogą cyfrową stanowi obecnie kierunek rozwoju rynku medycznego na całym świecie i dotyczy wielu dziedzin medycyny, stając się standardem w opiece medycznej. TeleKTG Pregnabit, w małej i lekkiej walizeczce, niesie za sobą wiele nadziei na zwiększenie bezpieczeństwa ciężarnych. Jego rola w monitorowaniu przebiegu ciąży, oceny jej stanu 24 godziny na dobę, teraz staje się faktem.”

Dr n. med. Tadeusz Oleszczuk

“Telemedycyna, wykorzystująca zaawansowane narzędzia technologiczne i informatyczne, stanowi obecnie rozwijający się sektor usług medycznych. Trzeba podkreślić, że rozwój ten umożliwia nie tylko poprawę jakości opieki zdrowotnej, ale także personalizację, czyli dopasowanie do potrzeb pacjenta. Jako profesor nauk technicznych, a także absolwentka studiów medycznych, współpracuję z zespołem w telekardiotokograficznych badaniach testowych innowacyjnego rozwiązania telemedycznego do monitorowania dobrostanu płodu – Pregnabit. Analiza działania systemu Pregnabit w badaniu KTG zasługuje na bardzo pozytywną oceną z mojej strony, zarówno pod kątem innowacyjności, funkcjonalności, szybkości działania, jak i wpływu na jakość życia pacjentek. “

Prof. dr hab. n. fiz. inż. lek. med. Halina Podbielska

“W ramach działalności hospicjum perinatalnego prowadzimy grupę pacjentek, które oczekują narodzin dziecka chorego. W takich przypadkach niezwykle ważne jest dokładne monitorowanie dobrostanu płodu w okresie ciąży tak, by wybrać najbardziej optymalny moment na rozwiązanie. Do tej pory mogliśmy zaproponować przyszłej mamie albo bardzo częste wizyty w szpitalu, albo pobyt na oddziale. Odkąd jest możliwość skorzystania z teleKTG, opieka nad takimi pacjentkami jest dużo łatwiejsza. Mama jest w domu, pod stałą kontrolą fachowców, a my jako zespół specjalistów mamy bieżący podgląd, jak się miewa maluch w jej brzuchu. W tak trudnych sytuacjach Pregnabit pomaga zarówno rodzicom, jak i zespołowi chcącemu zapewnić jak najbardziej optymalną opiekę.”

Joanna Krzeszowiak
położna, koordynator Hospicjum Perinatalnego we Wrocławiu