24 Mar 2020

Nestmedic z kolejną transzą finansowania od Deutsche Balaton Aktiengesellschaft

Nestmedic, notowana na NewConnect spółka z branży medycznej, pozyskała kolejne środki od niemieckiego funduszu Deutsche Balaton AG. Niemiecki inwestor podjął decyzję w sprawie konwersji 500 tys. sztuk warrantów na akcję po 1,5 zł każda. Dofinansowanie w kwocie 750 tys. zł pomoże spółce w komercjalizacji flagowego projektu spółki – mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych.

Transakcja jest konsekwencją umowy inwestycyjnej pomiędzy Nestmedic a niemieckim funduszem Deutsche Balaton Aktiengesellschaft. Łączna wartość kontraktu opiewa na łączną kwotę do ok. 8,6 mln zł. Pozyskane środki od zagranicznego inwestora to szansa na wykorzystanie międzynarodowego potencjału systemu Pregnabit.

– Kolejna transakcja z Deutsche Balaton AG, ale też pozyskany niedawno inwestor, który zamierza przekazać środki finansowe w kwocie blisko pół miliona zł, daje nam stabilizację i otwiera przed Nestmedic nowe perspektywy rozwoju. W najbliższych miesiącach zamierzamy skoncentrować się na dalszej komercjalizacji mobilnego KTG Pregnabit na rynkach zagranicznych – komentuje Jacek Gnich, prezes firmy Nestmedic.

KTG Pregnabit, flagowy projekt Nestmedic, to telemedyczny system przeznaczony do badania dobrostanu płodu, w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności wizyty w placówce medycznej. Spółka systematycznie poszerza dostępność urządzenia na rynku polskim –  zarówno w prywatnych jak i państwowych ośrodkach medycznych. W tym roku spółka podpisała umowę komercyjną ze szpitalem w Głubczycach a także z Uniwersyteckim Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Z urządzenia mogą również korzystać pacjentki w Bułgarii i Finlandii.

Nestmedic, aby ułatwić ciężarnym kobietom dostęp do teleKTG Pregnabit uruchomił możliwość  wypożyczania urządzeń Pregnabit za pośrednictwem strony internetowej. Kurier dostarczy je pod wskazany adres w ciągu 48 h. Koszt miesięcznego abonamentu to 199 zł. Usługa ta pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w ośrodkach zdrowia, co jest szczególnie istotne w okresie zagrożenia epidemiologicznego.

19 Mar 2020

Oferta specjalna w ramach akcji #zostańwdomu !

Nestmedic, aby ułatwić ciężarnym kobietom dostęp do teleKTG Pregnabit uruchomił możliwość  wypożyczania urządzeń Pregnabit za pośrednictwem strony internetowej.

Kurier dostarczy je pod wskazany adres w ciągu 48 h. Koszt miesięcznego abonamentu to 199 zł. Usługa ta pozwoli ograniczyć liczbę wizyt w ośrodkach zdrowia, co jest szczególnie istotne w okresie zagrożenia epidemiologicznego.

Zamówienie można składać na stronie: www.wypozycz.pregnabit.com

19 Mar 2020

Polskie teleKTG uzyskało ochronę patentową

Firma telemedyczna NESTMEDIC SA uzyskała patent na swój flagowy produkt Pregnabit. Przedmiotem patentu jest system teleKTG do monitorowania dobrostanu płodu i matki, którego częścią jest mobilne urządzenie KTG. Ochrona patentowa na to urządzenie będzie obowiązywała na terytorium Polski do 2032 roku.

Badanie KTG to „złoty standard” opieki okołoporodowej wykonywane u każdej kobiety w III trymestrze ciąży. Telemedyczny system Pregnabit umożliwia prowadzenie badań KTG w dowolnym miejscu i czasie, bez konieczności ich wizyty w szpitalu. Z systemu Preganbit korzystają pacjentki w Polsce i za granicą. W 2019 roku system posłużył do przeprowadzenia 3093 badań w Polsce.

– Przyznanie ochrony patentowej na system Pregnabit to bardzo ważne wydarzenie dla NESTMEDIC. Dokument ten formalnie potwierdza, że stworzona przez nas technologia jest unikatowa na skalę światową i uwiarygadnia nasz produkt w oczach obecnych i przyszłych kontrahentów. Uzyskany patent obejmuje terytorium Polski, a w najbliższych miesiącach planujemy kolejne zgłoszenia patentowe o zasięgu międzynarodowym, a także kontynuację starań o zapewnienie międzynarodowej ochrony naszych znaków towarowych. – komentuje Jacek Gnich, Prezes NESTMEDIC.