O firmie

Naszą misją jest wspierać personel medyczny, by doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania.

NESTMEDIC S.A. została powołana w lipcu 2014 r. celem przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz wyprodukowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, unikatowego mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG). Po zakończeniu etapu badawczo-rozwojowego uwieńczonego otrzymaniem certyfikacji CE i rozpoczęcia działań sprzedażowych, Spółka będzie jedynym na rynku polskim i jednym z niewielu na rynku światowym dostawcą kompleksowej oferty: własnego produktu medycznego (teleKTG) oraz usługi zdalnej analizy zapisów KTG przez wykwalifikowany personel medyczny w Medycznym Centrum Telemonitoringu. Po wejściu na rynek krajowy i osiągnięciu odpowiedniej skali gwarantującej wysoki poziom niezawodności oferowanych usług, Spółka planuje ekspansję na najbardziej atrakcyjne rynki europejskie i światowe.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – związana z naukowym środowiskiem medycznym, tematyką nieinwazyjnej diagnostyki i prekursorskich metod diagnostycznych oraz testowania urządzeń medycznych.

Zarząd i zespół

Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha

Prezes Zarządu

Jest współzałożycielem oraz Prezesem Zarządu firmy telemedycznej Nestmedic SA, którą stworzyła i która wprowadza na rynek system Pregnabit®, czyli kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do badania dobrostanu płodu. Kieruje działem sprzedaży. Pochodzi z Wałbrzycha. Miasta, które było i jest dla niej niesamowite, tajemnicze i inspirujące (i nie chodzi tu tylko o gorączkę złotych pociągów). Z wykształcenia jest biotechnologiem farmaceutycznym, absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Z potrzeby serca doktoryzowała się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Określana jest jako ekspert w dziedzinach, którymi się zajmuje. Jej życie zawodowe jest również jej pasją, dlatego z łatwością absorbuje nową wiedzę i praktyczne umiejętności, co zapewnia jej intensywny rozwój. Wiele w niej entuzjazmu do zadań, które realizuje oraz do ludzi z którymi pracuje. Lubi wyzwania.

Romuald Harwas

Członek Zarządu, Dyrektor Finansowy

Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, specjalność Rachunkowość. Posiada wieloletnie doświadczenie w finansach. Sprawdził się w wielu rolach, począwszy od analityka finansowego, poprzez specjalistę ds. rachunkowości zarządczej, kontrolera finansowego aż po dyrektora finansowego i członka zarządu spółek prawa handlowego. Doświadczenie zdobywał na rynku polskim, w firmach, takich jak telewizja TVN, Luxmed czy Karen Notebook, jak również na rynkach międzynarodowych, pracując m.in. w koncernie Bradken notowanym w głównym indeksie australijskiej giełdy. Jest w trakcie uzyskiwania członkostwa w CIMA (Chartered Institute of Management Accountants).
Prywatnie dumny tata bliźniąt oraz miłośnik zabytkowych VW Garbusów.

Dr n. med. Anna Skotny

Dyrektor Generalny

Współzałożycielka firmy, pracuje na stanowisku dyrektora generalnego. Odpowiada za kluczowe dla marki Pregnabit® procesy: projekt, wykonanie i przygotowanie do wdrożenia na rynek. Nadzoruje w firmie proces zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą dla wyrobów medycznych EN ISO 13485 i dba, by w pełni wykorzystać jego zalety. Z pasją angażuje się w badania prowadzone nad rozwojem rozwiązań technologicznych skierowanych dla ciężarnych. Jej celem jest aby wszystkie badania (nie tylko kliniczne, ale i postmarketingowe) prowadzone były według najwyższych standardów: zawsze zgodnie z protokołami badań, z przepisami ICH/GCP i regulacjami FDA. Stara się sprawić aby Pregnabit® dawał poczucie bezpieczeństwa i komfort zarówno z punktu widzenia pracownika służby zdrowia, jak i samej pacjentki. Najwyżej ceni sobie zaufanie, jakim obdarzają ją użytkownicy.

Jan Tarka

Dyrektor ds. Technologii

Dyrektor ds. Technologii, doktorant Politechniki Wrocławskiej w dyscyplinie Elektronika. W swojej pracy badawczej zajmuje się rozwojem nowoczesnych systemów laserowych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej na kierunku Advance Applied Electronics w ramach których odbył roczny staż naukowy na Rice University w Houston. Posiada szeroką wiedzę na temat najnowocześniejszych rozwiązań elektronicznych oraz kierowania innowacyjnymi projektami High-Tech. W NESTMEDIC odpowiedzialny za rozwój technologiczny, kontrolę i zwolnienie produktu, a także obsługę produkcji oraz kontakt z podwykonawcami technologicznymi i dostawcami komponentów.

Dr n. med. Robert Woytoń

Dyrektor ds. Medycznych

Jest lekarzem o specjalizacji położnictwo i ginekologia. Pracuje w II Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jest autorem licznych prac naukowych, referatów, wystąpień naukowych z zakresu ginekologii i położnictwa, w tym rozdziału w podręczniku dla lekarzy i studentów. Studiował i praktykował we Wrocławiu oraz Ruhr-Universität Bochum w Niemczech. Szczególnie zaangażowany jest w diagnostykę prenatalną i endoskopowe leczenie ginekologiczne. Wierzy, że technologie mobilne stanowią doskonałe wsparcie dla lekarzy i pacjentek. Miłośnik sportów ekstremalnych.

Jolanta Bylica

Dyrektor ds. Komunikacji

W zespole Pregnabit® pełni rolę Dyrektora ds. Komunikacji. Z wykształcenia psycholog oraz biolog molekularny, specjalizuje się w psychologii rozwoju człowieka. Istotą oraz motorem jej działań jest drugi człowiek, efektywna i rzeczowa komunikacja oraz różnorodność. W życiu płynnie łączy role zawodowe i rodzinne. Prowadzi Pracownię Psychologiczną „Strefa Rodzica”, gdzie indywidualnie i grupowo pracuje z rodzicami, także tymi oczekującymi narodzin dziecka oraz dziećmi. Sporo pisze, również dla prasy rodzicielskiej. Jest spełnioną żoną oraz mamą trójki dzieci, z którymi uwielbia spędzać czas. Kocha podróże, spotkania z przyjaciółmi, dźwięki muzyki klasycznej, dobrą książkę oraz kwiaty w swoim ogrodzie. Czas mija, dzieci rosną, aktywności i doświadczeń zawodowych przybywa a ona niestrudzenie stara się czerpać z tego maksimum radości…

Nagrody i wyróżnienia

Prezes firmy NESTMEDIC została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.

Pregnabit znalazł się wśród zwycięskich projektów w konkursie GO_GLOBAL.PL organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ostatniej edycji GO_GLOBAL.PL eksperci ocenili aż 80 złożonych wniosków o dofinansowanie.

New Europe 100 — changemakers in central and eastern Europe. Res Publica, Google, Visegrad Fund oraz Financial Time wyłoniło 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród nich Patrycja Wizińska-Socha jako jedna z siedmiu kobiet z naszego kraju.

Wyróżnienie „Najbardziej innowacyjny produkt na targach” w kategorii telemedycyna od organizatora Warsaw International Healthcare Exhibition (WIHE)

Wyróżnienie dla Pregnabit w konkursie Orange Fab dla firm technologicznych.

System Pregnabit wygrał polski etap konkursu StartUp Europe Awards 2017 w kategorii Health

Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni systemu Pregnabit® oraz prezes firmy NESTMEDIC S.A., znalazła się wśród laureatów konkursu „15 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH POLEK W TECHNOLOGIACH”.

W VIII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman, w kategorii „Kobieta w nowych technologiach”, nagrodę otrzymały założycielki firmy Nestmedic – Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny.

Badania i rozwój

NESTMEDIC współpracuje m.in. z Kliniką Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden (Klinika uniwersytecka w Dreźnie) oraz Fraunhofer MOEZ (jedno z największych na świecie instytutów R&D) gdzie prowadzone są prace wspierające badania i rozwój urządzenia teleKTG oraz systemu telemedycznego – Pregnabit® pierwszej generacji.

Stale pracujemy nad udoskonaleniami urządzenia (nowe funkcjonalności) jak i platformy telemedycznej. Cały system jest na bieżąco ulepszany i dostosowywany do wymogów i oczekiwań naszych Klientów i Partnerów.
Równocześnie rozpoczynamy pracę nad urządzeniem drugiej generacji Pregnabit® II ULTRA, które pozwoli na jeszcze bardziej dokładną analizę sygnałów, rozszerzając funkcjonalność diagnostyczną naszego rozwiązania.
PREGBABIT otrzymał dokument potwierdzający innowacyjność proponowanych rozwiązań technologicznych wystawiony przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Innowacyjność projektu w skali globalnej została potwierdzona przez prestiżowy magazyn MIT Technology Review, który nadał Patrycji Wizińskiej – Socha honorowy tytuł „Innovator Under 35 in Poland” oraz specjalnym wyróżnieniem „Innovator of the Year 2016”. W roku poprzednim nagrodę otrzymała Olga Malinkiewicz (perowskity).
System Pregnabit® został również wybrany najbardziej innowacyjnym produktem telemedycznym na prestiżowych Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE 2016 w kategorii Telemedycyna.

Zaloguj się