O firmie

Naszą misją jest wspierać personel medyczny, by doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania.

NESTMEDIC S.A. została powołana w lipcu 2014 r. celem przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz wyprodukowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, unikatowego mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG). Po zakończeniu etapu badawczo-rozwojowego uwieńczonego otrzymaniem certyfikacji CE i rozpoczęcia działań sprzedażowych, Spółka będzie jedynym na rynku polskim i jednym z niewielu na rynku światowym dostawcą kompleksowej oferty: własnego produktu medycznego (teleKTG) oraz usługi zdalnej analizy zapisów KTG przez wykwalifikowany personel medyczny w Medycznym Centrum Telemonitoringu. Po wejściu na rynek krajowy i osiągnięciu odpowiedniej skali gwarantującej wysoki poziom niezawodności oferowanych usług, Spółka planuje ekspansję na najbardziej atrakcyjne rynki europejskie i światowe.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – związana z naukowym środowiskiem medycznym, tematyką nieinwazyjnej diagnostyki i prekursorskich metod diagnostycznych oraz testowania urządzeń medycznych.

Zarząd i zespół

Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha

Prezes Zarządu

Jest współzałożycielem oraz Prezesem Zarządu Nestmedic S.A. Określana jako ekspert w dziedzinach, którymi się zajmuje. Jej życie zawodowe jest również jej pasją, dlatego z łatwością absorbuje nową wiedzę i praktyczne umiejętności, co zapewnia jej intensywny rozwój. Wiele w niej entuzjazmu do zadań, które realizuje oraz do ludzi z którymi pracuje. Lubi wyzwania. Z wykształcenia jest biotechnologiem farmaceutycznym, absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Z potrzeby serca doktoryzowała się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. Pochodzi z Wałbrzycha, miasta, które było i jest dla niej niesamowite, tajemnicze i inspirujące (i nie chodzi tu tylko o gorączkę złotych pociągów).

Konrad Kowalczuk

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju

Odpowiada za wyznaczanie kierunków rozwoju, realizację celów strategicznych Spółki oraz sprzedaż. Posiada bogatą ekspertyzę oraz doświadczenie w zarządzaniu biznesem oraz organizacją. Budował je konsekwentnie na przestrzeni lat, od stanowiska analityka finansowego do dyrektora finansowego i członka zarządu. Karierę zawodową rozpoczął w Polsko-Amerykańskim Banku Hipotecznym. Kontynuował ją w KP Konsorcjum, Raiffeisen Private Equity Management, Vivigo Consulting, Europejskim Centrum Przedsiębiorczości, Arcus S.A. oraz spółce spółce telemedycznej BRASTER. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie pasjonat snowboardu, crossfitu, wędkarstwa i westernów.

Dr n. med. Anna Skotny

Dyrektor Generalny

Współzałożycielka firmy. Odpowiada za kluczowe dla marki Pregnabit® procesy: projekt, wykonanie i przygotowanie do wdrożenia na rynek. Nadzoruje w firmie proces zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą dla wyrobów medycznych EN ISO 13485 i dba, by w pełni wykorzystać jego zalety. Z pasją angażuje się w badania prowadzone nad rozwojem rozwiązań technologicznych skierowanych do ciężarnych. Jej celem jest aby wszystkie badania, nie tylko kliniczne, ale i postmarketingowe, prowadzone były według najwyższych standardów: zawsze zgodnie z protokołami badań, z przepisami ICH/GCP oraz regulacjami FDA. Stara się sprawić aby system Pregnabit® dawał poczucie bezpieczeństwa i komfort zarówno z punktu widzenia pracownika służby zdrowia, jak i samej pacjentki. Najwyżej ceni sobie zaufanie, jakim obdarzają ją użytkownicy.

Jolanta Bylica

Dyrektor ds. Komunikacji, Rzecznik Prasowy

Odpowiedzialna za komunikację zewnętrzną, zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Buduje relacje z kluczowymi dla marki i firmy odbiorcami – personelem medycznym, pacjentkami oraz inwersorami. Zarządza działaniami PR i marketingowymi. Posiada bogate doświadczenie w budowaniu oraz zarządzaniu komunikacją oraz zespołami. Przez ponad 10 lat była odpowiedzialna za komunikację kluczowych marek firmy Procter&Gamble, dla rynku polskiego i rynków europejskich. Pracowała także dla firmy Phoenix Biomedical w Kanadzie, gdzie odpowiadała za działania PR oraz zarządzała systemami jakości. Przez lata współpracowała z redakcjami prasy parentingowej oraz kanałami telewizyjnymi dla których tworzyła treści. Z wykształcenia psycholog oraz biolog molekularny. Kształciła się na Uniwersytecie Łódzkim, University of Toronto oraz Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jej wielką dumą jest rodzina – mąż i trójka dzieci. Kocha podróże, spotkania z przyjaciółmi, zapach kawy, dźwięki muzyki klasycznej oraz dobrą książkę.

Sławomir Bartoszcze

Dyrektor ds. Ekspansji Zagranicznej

W zespole odpowiada za rozwój rynków zagranicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu biznesu oraz sprzedaży na rynkach międzynarodowych, w tym, w sektorze ochrony zdrowia. Entuzjasta w działaniu, lider w zarządzaniu projektami oraz organizacją. Ekspertyzę zawodową zdobywał i umacniał w CompuGroup Medical Polska, GlaxoSmithKline oraz Pliva Kraków. Z wykształcenia ekonomista i marketingowiec. Posiada tytuł Executive Master of Business and Administration (EMBA) zdobyty w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ponadto absolwent takich uczelni jak Uniwersytet Warszawski, Univesidade Portucalense Infante Dom Henrique oraz Politechniki Lubelskiej. Prywatnie miłośnik aktywnych form spędzania wolnego czasu i dobrej muzyki.

Maciej Stachowiak

Dyrektor ds. Technologii i Rozwoju

W firmie odpowiada za rozwój technologiczny produktu, obserwację rynku i planowanie jego kształtu na kilka lat do przodu. Jego zdaniem, wszystko co robi Nestmedic powinno być nakierowane na pacjenta. Przedsiębiorca i inwentor, doświadczony lider zespołów – ponad piętnaście lat doświadczenia w prowadzeniu firm i projektów w branżach medycznych, biotechnologicznych i farmacji. Z wykształcenia inżynier oprogramowania. Fan Elona Muska, Tesli i SpaceX. Pasjonuje go nurkowanie, futbol amerykański i wyścigi samochodowe.

Dr n. med. Robert Woytoń

Dyrektor ds. Medycznych oraz Prezes Medycznego Centrum Telemonitoringu

Pracuje nad rozwojem marki Pregnabit® od samego początku. Jest lekarzem o specjalizacji położnictwo i ginekologia. Pracuje w II Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jest autorem licznych prac naukowych, referatów, wystąpień naukowych z zakresu ginekologii i położnictwa, w tym rozdziału w podręczniku dla lekarzy i studentów. Studiował i praktykował we Wrocławiu oraz Ruhr-Universität Bochum w Niemczech. Szczególnie zaangażowany jest w diagnostykę prenatalną i endoskopowe leczenie ginekologiczne. Wierzy, że technologie mobilne stanowią doskonałe wsparcie dla lekarzy i pacjentek. Miłośnik sportów ekstremalnych.

Nagrody i wyróżnienia

Prezes firmy NESTMEDIC została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.

Pregnabit® znalazł się wśród zwycięskich projektów w konkursie GO_GLOBAL.PL organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ostatniej edycji GO_GLOBAL.PL eksperci ocenili aż 80 złożonych wniosków o dofinansowanie.

New Europe 100 — changemakers in central and eastern Europe. Res Publica, Google, Visegrad Fund oraz Financial Time wyłoniło 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród nich Patrycja Wizińska-Socha jako jedna z siedmiu kobiet z naszego kraju.

Wyróżnienie „Najbardziej innowacyjny produkt na targach” w kategorii telemedycyna od organizatora Warsaw International Healthcare Exhibition (WIHE)

Wyróżnienie dla Pregnabit® w konkursie Orange Fab dla firm technologicznych.

System Pregnabit® wygrał polski etap konkursu StartUp Europe Awards 2017 w kategorii Health

Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni systemu Pregnabit® oraz prezes firmy NESTMEDIC S.A., znalazła się wśród laureatów konkursu „15 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH POLEK W TECHNOLOGIACH”.

W VIII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman, w kategorii „Kobieta w nowych technologiach”, nagrodę otrzymały założycielki firmy Nestmedic – Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny.

Badania i rozwój

NESTMEDIC współpracuje m.in. z Kliniką Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii Akademickiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu oraz Universitätsklinikum Carl Gustav Carus Dresden an der Technischen Universität Dresden (Klinika uniwersytecka w Dreźnie) oraz Fraunhofer MOEZ (jedno z największych na świecie instytutów R&D) gdzie prowadzone są prace wspierające badania i rozwój urządzenia teleKTG oraz systemu telemedycznego – Pregnabit® pierwszej generacji.

Stale pracujemy nad udoskonaleniami urządzenia (nowe funkcjonalności) jak i platformy telemedycznej. Cały system jest na bieżąco ulepszany i dostosowywany do wymogów i oczekiwań naszych Klientów i Partnerów.
Równocześnie rozpoczynamy pracę nad urządzeniem drugiej generacji Pregnabit® II ULTRA, które pozwoli na jeszcze bardziej dokładną analizę sygnałów, rozszerzając funkcjonalność diagnostyczną naszego rozwiązania.
PREGBABIT otrzymał dokument potwierdzający innowacyjność proponowanych rozwiązań technologicznych wystawiony przez Centrum Innowacji i Transferu Technologii, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.
Innowacyjność projektu w skali globalnej została potwierdzona przez prestiżowy magazyn MIT Technology Review, który nadał Patrycji Wizińskiej – Socha honorowy tytuł „Innovator Under 35 in Poland” oraz specjalnym wyróżnieniem „Innovator of the Year 2016”. W roku poprzednim nagrodę otrzymała Olga Malinkiewicz (perowskity).
System Pregnabit® został również wybrany najbardziej innowacyjnym produktem telemedycznym na prestiżowych Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE 2016 w kategorii Telemedycyna.