O firmie

Naszą misją jest wspierać personel medyczny, by doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania.

NESTMEDIC S.A. została powołana w lipcu 2014 r. celem przeprowadzenia prac badawczo-rozwojowych oraz wyprodukowania i wprowadzenia na rynek innowacyjnego technologicznie, unikatowego mobilnego rozwiązania telemedycznego do zdalnego badania dobrostanu płodu – badania kardiotokograficznego (KTG). Po zakończeniu etapu badawczo-rozwojowego uwieńczonego otrzymaniem certyfikacji CE i rozpoczęcia działań sprzedażowych, Spółka będzie jedynym na rynku polskim i jednym z niewielu na rynku światowym dostawcą kompleksowej oferty: własnego produktu medycznego (teleKTG) oraz usługi zdalnej analizy zapisów KTG przez wykwalifikowany personel medyczny w Medycznym Centrum Telemonitoringu. Po wejściu na rynek krajowy i osiągnięciu odpowiedniej skali gwarantującej wysoki poziom niezawodności oferowanych usług, Spółka planuje ekspansję na najbardziej atrakcyjne rynki europejskie i światowe.

Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – związana z naukowym środowiskiem medycznym, tematyką nieinwazyjnej diagnostyki i prekursorskich metod diagnostycznych oraz testowania urządzeń medycznych.

Zarząd i zespół

Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha

Prezes Zarządu

Pionierka w tworzeniu oraz komercjalizacji rozwiązań telemedycznych w opiece okołoporodowej. Pomysłodawczyni i współtwórczyni systemu Pregnabit. Wielokrotnie doceniana za działania na polu nauki oraz biznesu. Wyróżniona przez MIT Technology Review honorowymi tytułami “Innovators Under 35 in Poland” oraz “Innovator Of The Year 2016”. Znalazła się wśród 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej w programie “New Europe 100”. “Bizneswoman Roku 2016” w kategorii “Kobieta w Nowych Technologiach”. Życie zawodowe jest równolegle jej wielką pasją. Cechuje ją entuzjazm do wyzwań, które realizuje oraz do ludzi z którymi współpracuje. Z wykształcenia jest biotechnologiem farmaceutycznym, absolwentką Politechniki Wrocławskiej. Z potrzeby serca doktoryzowała się na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Konrad Kowalczuk

Członek Zarządu, Dyrektor ds. Strategii i Rozwoju

Odpowiada za wyznaczanie kierunków rozwoju, realizację celów strategicznych Spółki oraz sprzedaż. Posiada bogatą ekspertyzę oraz doświadczenie w zarządzaniu biznesem oraz organizacją. Budował je konsekwentnie na przestrzeni lat, od stanowiska analityka finansowego do dyrektora finansowego i członka zarządu. Karierę zawodową rozpoczął w Polsko-Amerykańskim Banku Hipotecznym. Kontynuował ją w KP Konsorcjum, Raiffeisen Private Equity Management, Vivigo Consulting, Europejskim Centrum Przedsiębiorczości, Arcus S.A. oraz spółce spółce telemedycznej BRASTER. Absolwent Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Prywatnie pasjonat snowboardu, crossfitu, wędkarstwa i westernów.

Dr n. med. Anna Skotny

Współzałożycielka oraz akcjonariusz Nestmedic S.A.

Odpowiadała za kluczowe dla marki Pregnabit® procesy: projekt, wykonanie i przygotowanie do wdrożenia na rynek. Nadzorowała w firmie proces zarządzania jakością zgodny z międzynarodową normą dla wyrobów medycznych EN ISO 13485 i dbała, by w pełni wykorzystać jego zalety. Z pasją angażowała się w badania prowadzone nad rozwojem rozwiązań technologicznych skierowanych do ciężarnych. Jej celem było, aby wszystkie badania, nie tylko kliniczne, ale i postmarketingowe, prowadzone były według najwyższych standardów: zawsze zgodnie z protokołami badań, z przepisami ICH/GCP oraz regulacjami FDA. Starała się sprawić aby system Pregnabit® dawał poczucie bezpieczeństwa i komfort zarówno z punktu widzenia pracownika służby zdrowia, jak i samej pacjentki. Najwyżej ceni sobie zaufanie, jakim obdarzają ją użytkownicy.

Jolanta Bylica

Dyrektor ds. Komunikacji, Rzecznik Prasowy

Odpowiedzialna za komunikację zewnętrzną, zarówno w Polsce jak i na rynkach zagranicznych. Buduje relacje z kluczowymi dla marki i firmy odbiorcami – personelem medycznym, pacjentkami oraz inwersorami. Zarządza działaniami PR i marketingowymi. Posiada bogate doświadczenie w budowaniu oraz zarządzaniu komunikacją oraz zespołami. Przez ponad 10 lat była odpowiedzialna za komunikację kluczowych marek firmy Procter&Gamble, dla rynku polskiego i rynków europejskich. Pracowała także dla firmy Phoenix Biomedical w Kanadzie, gdzie odpowiadała za działania PR oraz zarządzała systemami jakości. Przez lata współpracowała z redakcjami prasy parentingowej oraz kanałami telewizyjnymi dla których tworzyła treści. Z wykształcenia psycholog oraz biolog molekularny. Kształciła się na Uniwersytecie Łódzkim, University of Toronto oraz Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jej wielką dumą jest rodzina – mąż i trójka dzieci. Kocha podróże, spotkania z przyjaciółmi, zapach kawy, dźwięki muzyki klasycznej oraz dobrą książkę.

Sławomir Bartoszcze

Dyrektor ds. Ekspansji Zagranicznej

W zespole odpowiada za rozwój rynków zagranicznych. Posiada wieloletnie doświadczenie w budowaniu biznesu oraz sprzedaży na rynkach międzynarodowych, w tym, w sektorze ochrony zdrowia. Entuzjasta w działaniu, lider w zarządzaniu projektami oraz organizacją. Ekspertyzę zawodową zdobywał i umacniał w CompuGroup Medical Polska, GlaxoSmithKline oraz Pliva Kraków. Z wykształcenia ekonomista i marketingowiec. Posiada tytuł Executive Master of Business and Administration (EMBA) zdobyty w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Ponadto absolwent takich uczelni jak Uniwersytet Warszawski, Univesidade Portucalense Infante Dom Henrique oraz Politechniki Lubelskiej. Prywatnie miłośnik aktywnych form spędzania wolnego czasu i dobrej muzyki.

Maciej Stachowiak

Dyrektor ds. Technologii i Rozwoju

W firmie odpowiada za rozwój technologiczny produktu, obserwację rynku i planowanie jego kształtu na kilka lat do przodu. Jego zdaniem, wszystko co robi Nestmedic powinno być nakierowane na pacjenta. Przedsiębiorca i inwentor, doświadczony lider zespołów – ponad piętnaście lat doświadczenia w prowadzeniu firm i projektów w branżach medycznych, biotechnologicznych i farmacji. Z wykształcenia inżynier oprogramowania. Fan Elona Muska, Tesli i SpaceX. Pasjonuje go nurkowanie, futbol amerykański i wyścigi samochodowe.

Dr Ewelina Świderek

Dyrektor ds. Naukowych

Odpowiada za aspekty medyczne i naukowe rozwoju produktu, planowanie oraz realizację badań, w tym klinicznych, a także komunikację ze środowiskiem medycznym. Doświadczenie w łączeniu biznesu i nauki zdobyła pracując w firmie Hasco-Lek SA. W projekty badawcze z dziedziny biomedycyny angażuje się już od kilkunastu lat. Ukończyła biotechnologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Doktorat z biologii nowotworów obroniła w Instytucie Immunologii i Terapii Doświadczalnej Polskiej Akademii Nauk we Wrocławiu. W wolnym czasie prowadzi doświadczenia mające na celu udowodnienie, że na rowerze można latać.

Dr n. med. Robert Woytoń

Dyrektor ds. Medycznych oraz Prezes Medycznego Centrum Telemonitoringu

Pracuje nad rozwojem marki Pregnabit® od samego początku. Jest lekarzem o specjalizacji położnictwo i ginekologia. Pracuje w II Katedrze i Klinice Ginekologii i Położnictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu. Jest autorem licznych prac naukowych, referatów, wystąpień naukowych z zakresu ginekologii i położnictwa, w tym rozdziału w podręczniku dla lekarzy i studentów. Studiował i praktykował we Wrocławiu oraz Ruhr-Universität Bochum w Niemczech. Szczególnie zaangażowany jest w diagnostykę prenatalną i endoskopowe leczenie ginekologiczne. Wierzy, że technologie mobilne stanowią doskonałe wsparcie dla lekarzy i pacjentek. Miłośnik sportów ekstremalnych.

Nagrody i wyróżnienia

Prezes firmy NESTMEDIC została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.

Pregnabit® znalazł się wśród zwycięskich projektów w konkursie GO_GLOBAL.PL organizowanym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. W ostatniej edycji GO_GLOBAL.PL eksperci ocenili aż 80 złożonych wniosków o dofinansowanie.

New Europe 100 — changemakers in central and eastern Europe. Res Publica, Google, Visegrad Fund oraz Financial Time wyłoniło 100 liderów innowacji z regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Wśród nich Patrycja Wizińska-Socha jako jedna z siedmiu kobiet z naszego kraju.

Wyróżnienie „Najbardziej innowacyjny produkt na targach” w kategorii telemedycyna od organizatora Warsaw International Healthcare Exhibition (WIHE)

Wyróżnienie dla Pregnabit® w konkursie Orange Fab dla firm technologicznych.

System Pregnabit® wygrał polski etap konkursu StartUp Europe Awards 2017 w kategorii Health

Patrycja Wizińska-Socha, pomysłodawczyni systemu Pregnabit® oraz prezes firmy NESTMEDIC S.A., znalazła się wśród laureatów konkursu „15 NAJBARDZIEJ WPŁYWOWYCH POLEK W TECHNOLOGIACH”.

W VIII edycji konkursu Sukces Pisany Szminką Bizneswoman, w kategorii „Kobieta w nowych technologiach”, nagrodę otrzymały założycielki firmy Nestmedic – Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny.

Badania i rozwój

Innowacyjność projektu w skali globalnej została potwierdzona przez prestiżowy magazyn MIT Technology Review, który nadał Patrycji Wizińskiej – Socha honorowy tytuł „Innovator Under 35 in Poland” oraz specjalnym wyróżnieniem „Innovator of the Year 2016”. W roku poprzednim nagrodę otrzymała Olga Malinkiewicz (perowskity).
System Pregnabit® został również wybrany najbardziej innowacyjnym produktem telemedycznym na prestiżowych Międzynarodowych Targach Medycznych WIHE 2016 w kategorii Telemedycyna.