jb_03

Jolanta Bylica
jolanta.bylica@nestmedic.com
+48 509 621 240

Pliki do pobrania

Media o Nas


Nestmedic pozyskał ponad 8,0 mln złotych i w kwietniu zadebiutuje na NewConnect

2017-03-24
Firma Nestmedic, producent telemedycznego KTG Pregnabit, z sukcesem zakończyła emisję akcji, pozyskując ponad 8,0 mln złotych od inwestorów indywidualnych i funduszy inwestycyjnych. Tak zdobyte środki spółka przeznaczy przede wszystkim na rozwój sprzedaży w Polsce oraz za granicą, a także opracowanie urządzenia Pregnabit drugiej generacji. Zapisy na akcje spółki ruszyły w połowie stycznia 2017 roku i były poprzedzone badaniem popytu wśród inwestorów oraz wyznaczeniem ostatecznej ceny emisyjnej akcji.

- Naszym celem było zebranie 4 mln zł, co po określeniu ceny emisyjnej stanowiłoby 6 proc. kapitału spółki. Zainteresowanie akcjami spółki było jednak tak duże, że zdecydowaliśmy się zwiększyć dostępną pulę akcji. Dzięki temu nie planujemy obecnie kolejnej emisji, która pierwotnie miała zostać zrealizowana pod koniec roku – tłumaczy dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, prezes i współtwórczyni Nestmedic.
Środki z emisji akcji spółka przeznaczy na rozwój sprzedaży swojego produktu, a także prace rozwojowe nad urządzeniem Pregnabit drugiej generacji. Dziś telemedyczne KTG Pregnabit do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań oraz platforma do analizowania zapisów KTG jest w fazie zaawansowanych beta-testów. Kilkadziesiąt urządzeń trafiło już do zainteresowanych kupnem ginekologów i położnych i – tym samym – do ich pacjentek w trzecim trymestrze ciąży, które na co dzień korzystają z Pregnabit.
- Nasz proces sprzedaży został wsparty programem beta-testów nadzorowanym przez lekarzy ginekologów, którego celem jest dalsze doskonalenie urządzenia oraz usługi diagnostycznej po to, aby przygotować się do ekspansji globalnej. Program wzorowany jest na zaawansowanych programach optymalizacji nowo wprowadzanych produktów stosowanych przez najbardziej innowacyjne firmy działające w segmencie digital-health – dodaje Anna Skotny, szef działu technologii i współtwórczyni Nestmedic.
Firma chce zakończyć etap beta-testów najpóźniej w czerwcu 2017 roku. Strategia sprzedażowa Nestmedic obejmuje także wejście na rynki zagraniczne. Spółka nie tylko otrzymała certyfikację CE oraz ISO 13485, które pozwalają firmie sprzedawać produkt w Unii Europejskiej, ale rozpoczęła też proces certyfikacji na rynkach zagranicznych, wystąpi między innymi o certyfikat FDA, czyli amerykańskiej Agencji Żywności i Leków.
Czytaj online


forbes
Świat czeka na polską technologię

2017-02-12
W styczniowym wydaniu polskiej edycji międzynarodowego miesięcznika Forbes ukazał się artykuł pt.: „Świat czeka na polską technologię” prezentujący system Pregnabit® oraz to jak Polska innowacja pomoże lekarzom i kobietom w ciąży na całym świecie.
Czytaj online


6_parkiet
Telemedycyna branżą przyszłości

2017-02-12
29 Listopada gośćmi programu #PROSTOzPARKIETU byli dr n.med. Anna Skotny, wiceprezes firmy Nestmedic oraz Marcin Duszyński, przewodniczący rady nadzorczej Nestmedic. Rozmawiali m.in. o tym czy jest urządzenie Pregnabit, jakie są bariery wejścia na rynek oraz jaką wizję rozwoju ma spółka?
Czytaj onlineNowy Gabinet Ginekologiczny

2017-02-10
„Telemedycyna rozwija się bardzo mocno. Podobnych urządzeń jest na rynku już kilka. Jednak wydaje się, że Pregnabit oferuje najwięcej.” twierdzi redakcja magazynu Nowy Gabinet Ginekologiczny w artykule „KTG na odległość- innowacyjne rozwiązanie w opiece okołoporodowej”, który ukazał się w numerze 1/2017, str. 20.
Czytaj onlineM jak Mama

2017-02-08
„Pregnabit umożliwia przeprowadzenie badań KTG u kobiet w ciąży pomiędzy wizytami kontrolnymi – w dowolnym miejscu i czasie.” pisze magazyn M jak Mama w swoim marcowym numerze na str. 8
Czytaj onlineTwoje Dziecko

2017-02-06
„Czy wiesz, że KTG można wykonać także w domu? Sprzęt do badania wypożyczy ci lekarz prowadzący ciążę lub przyniesie go ze sobą położna, pod warunkiem, że dysponują systemem Pregnabit.” informuje magazyn Twoje Dziecko w marcowym wydaniu, str. 8.
Czytaj onlineOgólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych

2017-01-20
„System Pregnabit do innowacyjne rozwiązanie w opiece okołoporodowej” donosi Ogólnopolska Gazeta Pielęgniarek i Położnych, nr 1-2017, str. 10.
Czytaj onlineForum Farmaceutyczne

2017-01-11
„Telemedycyna zdominuje prywatny rynek ochrony zdrowia“ twierdzi portal Forum Farmaceutyczne. Dodaje również, że „Wśród najciekawszych, które w najbliższym latach mogą zmienić rynek usług medycznych, należy wymienić rozwinięte urządzenia medyczne opracowane na potrzeby telemedycyny, takie jak stacje domowe ze zdalnie podłączonymi urządzeniami typu waga, ciśnieniomierz, holtery EKG, zdalne KTG, stetoskop, analizator oddechu, rejestrator medyczny z transmisją online, mobilny aparat do telerehabilitacji lub telediagnostyki, sensor do bezinwazyjnego pomiaru poziomu nasycenia tlenem hemoglobiny.”
Czytaj onlineChcemy Być Rodzicami

2017-01-10
„Pregnabit ma szansę zmienić nie tylko opiekę nas kobietami w ciąży, ale całą medycynę” napisał w artykule „Początek telemedycyny” magazyn Chcemy Być Rodzicami, str. 64, wydanie styczeń 2017.
Czytaj onlineTVP2 Pytanie na śniadanie

2016-12-21
„Chcielibyśmy wesprzeć personel medyczny, aby doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego zakończenia” powiedziała w trakcie programu dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, współtwórczyni systemu Pregnabit. Z kolei dr n. med. Tadeusz Oleszczuk, ginekolog, stwierdził między innymi, że „Taki aparat to doskonała pomoc. Dzięki KTG możemy oceniać stan dziecka a mama nie musi przebywać w szpitalu…”
Czytaj onlinebabyonline.pl

2016-12-19
„Nowoczesny sprzęt do teleKTG może wypożyczyć ci lekarz prowadzący ciążę lub odwiedzi cię z nim w domu położna.” donosi portal babyonline.pl w artykule „Rewolucja w KTG – teraz badanie wykonasz również w domu”
Czytaj online


biotech
Pregnabit - mobilne KTG już w grudniu będzie dostępne na polskim rynku!

2016-12-09
Pregnabit, czyli mobilne KTG pozwalające na bezpieczne i wiarygodne monitorowanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy, już w grudniu wchodzi na rynek i będzie dostępne szerszej grupie osób. Urządzenie to może zrewolucjonizować opiekę okołoporodową w Polsce. Dla kogo jest przeznaczone? Ile będzie kosztować i kto najbardziej z niego skorzysta?
Czytaj online


gprawna
Nauka + biznes = sukces i innowacje

2016-12-09
Przykładem przejścia ze świata nauki do biznesu może być firma Nestmedic. Inicjatorką jest dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha, która wpadła na pomysł urządzenia Pregnabit, pozwalającego na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy zdalnie, np. w domach ciężarnych. Zmniejsza się dzięki niemu ryzyko związane z podróżą i czekaniem na badanie w placówce medycznej.
Czytaj online


interiatech
KTG Pregnabit - polska innowacja dla lekarzy i położnych

2016-11-22
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Wrocławska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Dzięki KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


pulsmedycyny
Przyszłość medycyny jest cyfrowa

2016-11-22
Dobiegły końca światowe targi medyczne Medica w Niemczech, podczas których producenci przedstawili nowości i rynkowe trendy. Innowacje, które pokazano i o których tam dyskutowano, wkrótce staną się nowym standardem w wielu krajach świata. Szczególnie ciekawa była hala nr 15, skupiona wokół IT, telemedycyny i szeroko pojętego tzw. digital health.
Czytaj online


reseller
Nowy rozdział w telemedycynie – polska innowacja dla lekarzy i położnych

2016-11-16
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Polska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Oferując telemedyczne KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


Logo_LinkToPoland
Nowy rozdział w telemedycynie – polska innowacja dla lekarzy i położnych

2016-11-16
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Polska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Oferując telemedyczne KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


onet
Nowy rozdział w telemedycynie – polska innowacja z Wrocławia dla lekarzy i położnych

2016-11-10
W Polsce przychodzi na świat ponad 370 tysięcy dzieci rocznie. Mimo nieustannych postępów w medycynie nie wszystkie ciąże kończą się szczęśliwie. Wrocławska firma Nestmedic chce pomóc lekarzom i położnym doprowadzić każdą ciążę do szczęśliwego rozwiązania. Jak? Oferując telemedyczne KTG Pregnabit, którego sprzedaż ruszy jeszcze w tym roku.
Czytaj online


wyborcza
Wrocławski wynalazek odniesie sukces? Pregnabit na rynku ma być jeszcze w tym roku

2016-11-01
Pregnabit, czyli przenośny aparat do wykonywania badań KTG, ma trafić na rynek jeszcze w tym roku. Według specjalistów to jeden z najbardziej innowacyjnych wynalazków w dziedzinie telemedycyny.
Czytaj online


wysokie_obcasy
Patrycja Wizińska-Socha innowatorką roku w USA - za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-07-28
Pregnabit ma wielkość smartfona i jest podłączony kablami do dwóch sond. Pierwsza, FHR, mierzy akcję serca płodu, a druga, TOCO - skurcze mięśnia macicy. Na wyświetlaczu urządzenia są tylko cztery ikony: Mama, Dziecko, Ruchy i TOCO. Przenośny aparat do wykonywania badania KTG w domu musi być jak najprostszy w obsłudze.
Czytaj online


pap
Pregnabit - dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-07-19
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.
Czytaj online


rppl
Polski startup spełnia marzenie ciężarnych kobiet

2016-07-17
Doktor Patrycja Wizińska-Socha prowadzi firmę pomagającą rozwiązać jeden z kluczowych problemów ciężarnych kobiet. Wrocławski startup Nestmedic stworzył Pregnabit - małe przenośne urządzenie do KTG, które jest częścią większego rozwiązania telemedycznego. Dzięki niemu monitorowanie zdrowia dziecka jeszcze nigdy nie było tak łatwe i dostępne.
Czytaj online


puls
Polski wynalazek z rekomendacją MIT

2016-07-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci. Ideę podsunęło życie. Kobieta z bliskiego otoczenia dr Patrycji Wizińskiej-Sochy tydzień przed planowanym terminem porodu straciła dziecko. — To był dla mnie ważny moment. Zdałam sobie sprawę, że nie był to pojedynczy przypadek, skala problemu jest duża — w Polsce i na świecie — mówi Patrycja Wizińska-Socha.
Czytaj online


puls
Prenatalna telemedycyna

2016-07-12
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci.
Czytaj online


radio_wroclaw
NAUKA: Innowatorki roku z Wrocławskiego Parku Technologicznego

2016-07-10
Przyznawany przez Instytut Technologiczny z Massachusetts (MIT) tytuł "Innowatora roku" przypadł dwóm młodym badaczkom pracującym we Wrocławskim Parku Technologicznym. Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny zbudowały "Pregnabit", czyli przenośne urządzenie do badania stanu płodu.
Czytaj online


Polsat_News
Przenośne urządzenie zbada stan płodu. Jego autorka została Innowatorem Roku

2016-07-05
Pregnabit to urządzenie, które pozwala na przeprowadzanie badań KTG (kardiotokografii) w domu przyszłej mamy. Monitoruje akcję serca płodu, tętno matki oraz skurcze mięśnia macicy. Może wychwycić nieprawidłowości rozwoju dziecka w ostatnich tygodniach ciąży i ewentualne sygnały mogące świadczyć o przedwczesnym porodzie. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.
Czytaj online


polskieradio
PolskieRadio.pl Gospodarka Informacje Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, Innowatorem Roku 2016

2016-07-05
Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.
Czytaj online


forbes_pierwszy_milion
Polka stworzyła przenośne urządzenie KTG. "Myślimy o rynku globalnym"

2016-07-05
Patrycja Wizińska-Socha otrzymała tytuł Innowatora Roku w konkursie „Innovators Under 35" za Pregnabit - rozwiązanie pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki. - Myślimy mocno o rynku globalnym i mamy nadzieję, że może nam to pomóc w znalezieniu inwestorów - mówi laureatka
Czytaj online


polskieradio
Młodzi polscy naukowcy wyróżnieni

2016-07-03
Po raz drugi w Polsce wyłoniono laureatów prestiżowego konkursu „Innovators Under 35”. Jego organizatorem jest najstarszy na świecie magazyn o technice – „MIT Technology Review”. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka Polaków: Patrycja Wizińska-Socha, Rafał Flis, Katarzyna Kamińska. W Polskim Radiu 24 opowiedzieli o swoim sukcesie i odkryciach, które pozwoliły im zostać zwycięzcami konkursu.
Czytaj online


bankier-logo
Polka laureatką prestiżowej nagrody. Została Innowatorem Roku 2016

2016-06-29
Dnia 28 czerwca w Warszawie magazyn MIT Technology Review, należący do Massachusetts Institute of Technology, ogłosił 10 laureatów II edycji konkursu Innovators Under 35 Poland, wyłaniając najbardziej inspirujących młodych innowatorów w kraju. Nagroda na świecie przyznawana jest od 1999 roku. Tytuł Innowatora Roku 2016 zdobyła niespełna 33-letnia dr Patrycja Wizińska-Socha, za innowacyjne rozwiązanie telemedyczne - Pregnabit, urządzenie służące do monitoringu stanu zdrowia dziecka w łonie matki.
Czytaj online


51_bankier_pl
Polka laureatką prestiżowej nagrody. Została Innowatorem Roku 2016

2016-01-30
Dnia 28 czerwca w Warszawie magazyn MIT Technology Review, należący do Massachusetts Institute of Technology, ogłosił 10 laureatów II edycji konkursu Innovators Under 35 Poland, wyłaniając najbardziej inspirujących młodych innowatorów w kraju. Nagroda na świecie przyznawana jest od 1999 roku. Jej laureatami są m.in. Mark Zuckerberg, Sergey Brin, a w Polsce Olga Malinkiewicz. Tytuł Innowatora Roku 2016 zdobyła niespełna 33-letnia dr Patrycja Wizińska-Socha, za innowacyjne rozwiązanie telemedyczne – Pregnabit, urządzenie służące do monitoringu stanu zdrowia dziecka w łonie matki.

Czytaj online


5_parkiet
Jak działa Pregnabit?

2016-01-29
– Chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom pacjentek i stworzyliśmy innowacyjne urządzenie, dzięki któremu kobiety mogą wykonać badanie KTG w domu – mówiła w programie Parkiet TV Anna Skotny, wiceprezes firmy Nestmedic.

Czytaj online


8_bankier_pl
Polka laureatką prestiżowej nagrody. Została Innowatorem Roku 2016

2016-01-29
Nagroda na świecie przyznawana jest od 1999 roku. Jej laureatami są m.in. Mark Zuckerberg, Sergey Brin, a w Polsce Olga Malinkiewicz. Tytuł Innowatora Roku 2016 zdobyła niespełna 33-letnia dr Patrycja Wizińska-Socha, za innowacyjne rozwiązanie telemedyczne – Pregnabit, urządzenie służące do monitoringu stanu zdrowia dziecka w łonie matki.Czytaj online


9_puls_biznesu
MIT w Polsce wyławia talenty

2016-01-29
Patrycja Wizińska-Socha, twórczyni zdalnego systemu monitorowania ciąży, to nowa nadzieja polskiego, innowacyjnego biznesu.

Czytaj online


10_innovators_under_35
Innovators Under 35 Poland

2016-01-29

MIT Technology Review is pleased to announce a new generation of Innovators Under 35 Poland. For the second time in this country, the jury has selected from among more than 150 candidates the 10 brightest Polish talents in all areas related to science & technology.
During the Award Ceremony that took place on June 28th at Warsaw Spire, two of them received a special mention: Patrycja Wizińska-Socha, selected Innovator of the Year and Rafał Flis, named Social Innovator of 2016.


Czytaj online


11_onet
Następcy Zuckerberga i Brina. Polscy innowatorzy nagrodzeni

2016-01-29
Stworzenie mobilnego urządzenia pozwalającego rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w domu, platformy rozwijającej kompetencje społeczne młodych ludzi czy systemu zapobiegającego oszustwom i praniu pieniędzy. To niektóre z osiągnięć innowatorów, którzy zostali nagrodzeni przez prestiżowy magazyn MIT Technology Review. Uroczysta gala odbyła się wczoraj w Warszawie.

Czytaj online


12_wyborcza_pl
Sukces wrocławianki. Za swój wynalazek została Innowatorem Roku

2016-01-29
Dr Patrycja Wizińska-Socha wymyśliła urządzenie do monitorowania stanu zdrowia płodu w warunkach domowych. Została laureatką prestiżowego konkursu organizowanego przez amerykańską uczelnię MIT.

Czytaj online


13_inn_poland
Poznaliśmy najlepszych polskich innowatorów. Mamy z czego być dumni

2016-01-29
28 czerwca 2016 roku na 38. piętrze budynku Warsaw Spire wręczono nagrody dla najlepszych polskich wynalazców przed 35 rokiem życia. Program Innovators Under 35 jest ogólnoświatowym projektem MIT Technology Review. W Polsce najlepszych wybieraliśmy po raz drugi.

Czytaj online


14_moje_bankowanie_pl
Innowator Roku i Społeczny Innowator 2016 MIT Technology Review

2016-01-29
Patrycja Wizińska-Socha została Innowatorem Roku 2016 za stworzenie mobilnego urządzenia, pozwalającego rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w warunkach domowych, pod nadzorem ekspertów.

Czytaj online


15_pap_nauka_w_polsce
Młodzi innowatorzy nagrodzeni w Warszawie

2016-01-29
Patrycja Wizińska-Socha zdobyła tytuł Innowatora Roku, a Rafał Flis tytuł Społecznego Innowatora Roku w drugiej edycji prestiżowego konkursu „Innovators Under 35 Poland”. Nagrody wręczono we wtorek w Warszawie.

Czytaj online


16_gazeta_wyborcza_pl
Podglądanie płodu

2016-01-29

Czytaj online


26_interia_mam_dziecko
Dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-29
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


35_opm_ogolnopolski_przeglad_medyczny
Polscy naukowcy zaprojektowali pierwsze przenośne KTG

2016-01-29
W tę technologię dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha postanowiła zainwestować całe swoje pieniądze jeszcze jako doktorantka. Zrobiła to, gdy jedna z jej sąsiadek była w ciąży, ale tydzień przed rozwiązaniem dziecko umarło. – To było też dla mnie ważne i intensywne przeżycie. Pomyślałam, że muszę zrobić wszystko, aby takie sytuacje się nie powtarzały.

Czytaj online


42_inn_poland
Najnowocześniejsze na świecie urządzenie do monitorowania ciąży stworzyła Polka. Impulsem była tragedia bliskiej osoby

2016-01-29
Pierwszy krzyk nowo narodzonego dziecka, to dla matki nie tylko ogromna radość. To przede wszystkim ogromna ulga, że dziewięciomiesięczny czas niepewności szczęśliwie się już skończył. Ale nie dla wszystkich. Wedle danych GUS z 2013 roku w Polsce co roku w okresie okołoporodowym umiera dwa tysiące dzieci. Patrycja Wizińska-Socha postanowiła coś z tym zrobić. Tak powstała firma NESTMEDIC, która stworzyła Pregnabit – przenośne urządzenie i platformę do badania KTG.

Czytaj online


52_my_company_polska
Młodzi, piękni i innowacyjni

2016-01-29
Innowacja nie musi być rewolucją na miarę wynalezienia koła. Nierzadko wystarczy „tylko” nadać nową formę i zastosowanie dla już istniejących rozwiązań – tak jak zrobiła to Patrycja Wizińska-Socha, twórczyni miniaturowego KTG, które zapewniło jej zwycięstwo w polskiej edycji konkursu Innovators Under 35, organizowanego przez „MIT Technology Review”.

Czytaj online


53_link_to_poland
Patrycja Wizińska-Socha – Innowator Roku

2016-01-29
Dr Patrycja Wizińska-Socha jest współwłaścicielem oraz Prezesem Zarządu firmy telemedycznej Nestmedic, która stworzyła i obecnie wprowadza na rynek Pregnabit, czyli pierwsze na świecie kompleksowe rozwiązanie telemedyczne do monitoringu dobrostanu płodu. Za swój projekt dr Patrycja Wizińska-Socha otrzymała tytuł Innowatora Roku 2016 w ramach konkursu organizowanego przez MIT Technology Review. Gala wręczenia nagród „Innovator Under 35 Poland” odbyła się 28 czerwca 2016 w Warszawie.

Czytaj online


67_wyborcza_pl_wroclaw
Sukces wrocławianki. Za swój wynalazek została Innowatorem Roku

2016-01-29
Dr Patrycja Wizińska-Socha wymyśliła urządzenie do monitorowania stanu zdrowia płodu w warunkach domowych. Została laureatką prestiżowego konkursu organizowanego przez amerykańską uczelnię MIT.

Czytaj online


33_wysokie_obcasy_pl
Patrycja Wizińska-Socha innowatorką roku w USA – za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-01-28
Pregnabit ma wielkość smartfona i jest podłączony kablami do dwóch sond. Pierwsza, FHR, mierzy akcję serca płodu, a druga, TOCO – skurcze mięśnia macicy. Na wyświetlaczu urządzenia są tylko cztery ikony: Mama, Dziecko, Ruchy i TOCO. Przenośny aparat do wykonywania badania KTG w domu musi być jak najprostszy w obsłudze.

Czytaj online


20_leksykon_twoj_portal_informacji_medycznej
Dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-26
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


43_wyposazenie_medyczne_pl
Przenośne urządzenie pozwala na badanie akcji serca dziecka w brzuchu matki

2016-01-26
Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha wraz zespołem opracowała przenośne urządzenie o nazwie Pregnabit, które umożliwia ciężarnym kobietom badanie akcji serca ich dzieci w dowolnym miejscu i czasie. Dzięki temu znacznie szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną. Autorka została wyróżniona przez „MIT Technology Review” w konkursie Innovators Under 35 in Poland. Otrzymała też specjalne wyróżnienie Innovator Of The Year 2016.

Czytaj online


6_parkiet
Ruszyć ze sprzedażą

2016-01-25
W I kwartale 2017 r. na rynek NewConnect chce wejść firma Nestmedic – producent telemedycznego urządzenia Pregnabit służącego do badania akcji serca płodu, tętna matki oraz umożliwiającego zapis czynności skurczowej mięśnia macicy.

Czytaj online


28_pns_pytanie_ns_sniadanie
Pregnabit – dzięki niemu przyszłe mamy mogą spać spokojnie

2016-01-23
Pregnabit – najnowocześniejsze na świecie urządzenie do monitorowania ciąży stworzyła Polka! Przyszłe mamy mogą spać spokojnie

Czytaj online


21_siostra_ania
Pregnabit – KTG w domowym zaciszu

2016-01-21
Dr n. med. Patrycja Wizińska-Socha – wspólnie ze swoim zespołem opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie, które może pomóc kobietom w ciąży i zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w łonie matki.

Czytaj online


31_forbes_pierwszy_milion
Polka stworzyła przenośne urządzenie KTG. „Myślimy o rynku globalnym”

2016-01-21
Patrycja Wizińska-Socha otrzymała tytuł Innowatora Roku w konkursie „Innovators Under 35″ za Pregnabit – rozwiązanie pozwalające na monitorowanie stanu zdrowia dziecka w łonie matki. – Myślimy mocno o rynku globalnym i mamy nadzieję, że może nam to pomóc w znalezieniu inwestorów – mówi laureatka.

Czytaj online


41_na_temat
Poznaliśmy najlepszych polskich innowatorów. Mamy z czego być dumni

2016-01-21
Najwyżej oceniono przenośny, połączony ze smartfonem aparat do KTG – pozwalający rodzicom na monitorowanie stanu zdrowia płodu w warunkach domowych, stworzony przez Patrycję Wizińską-Sochę.

Czytaj online


24_polskie_echo_com
Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-20
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


32_baby_online_pl
Czy to już poród? Sprawdzisz w domu! Genialny wynalazek Polki!

2016-01-20
Czy serce dziecka bije prawidłowo? Czy te skurcze sygnalizują poród? Przenośne KTG, które stworzyła Polka rozwiewa wątpliwości przyszłych mam. Cały świat chce je kupić!

Czytaj online


71_rynek_zdrowia_pl
Dziecko pod kontrolą KTG wykonanego przez matkę? Tak, to możliwe

2016-01-20
Dzięki większej dostępności KTG szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną. Jak już pisaliśmy, przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Jak działa?

Czytaj online


73_eks_magazyn
Ciąża i badania robione w domu

2016-01-20
Kobiety podczas trwania ciąży często obawiają się, że z ich dzieckiem może dziać się coś złego. Nie każde badanie da się jednak zrobić od razu. Już niedługo matki będą jednak spokojniejsze, a dzieci będzie można badać za pomocą urządzenia Pregnabit

Czytaj online


18_pap_nauka_w_polsce
Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


19_ministerstwo_nauki_i_szkolnictwa_wyzszego
Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
W zaprojektowanym przez polskich naukowców sprzęcie wykorzystuje się takie same profesjonalne sondy jak w tradycyjnym KTG. Jednak Pregnabit jest mały i poręczny. Kobieta będzie mogła wziąć go do domu i wykonywać badania samodzielnie w dowolnym miejscu i czasie.

Czytaj online


23_kochana_mama_pl
Przenośne KTG wkrótce w użyciu

2016-01-19
Dzięki przenośnemu KTG przyszłe mamy będą mogły same badać pracę serca dziecka, swoje tętno oraz czynności skurczowe macicy. Mobilne KTG zwiększy komfort psychiczny kobiet w ciąży i bezpieczeństwo zdrowotne zarówno matki, jak i dziecka.

Czytaj online


25_gazeta_z_bialegostoku_astb_pl
Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
W zaprojektowanym przez polskich naukowców sprzęcie wykorzystuje się takie same profesjonalne sondy jak w tradycyjnym KTG. Jednak Pregnabit jest mały i poręczny. Kobieta będzie mogła wziąć go do domu i wykonywać badania samodzielnie w dowolnym miejscu i czasie.

Czytaj online


27_mp_pl_ginekologia
Pregnabit – dziecko pod kontrolą w matczynym brzuchu

2016-01-19
Przenośne urządzenie Pregnabit umożliwi samodzielne zbadanie w dowolnym miejscu i czasie m.in. akcji serca dziecka w brzuchu matki. Dzięki większej dostępności, szybciej niż obecnie będzie można wykryć odklejenie łożyska, niedotlenienie dziecka czy obwiązanie pępowiną.

Czytaj online


48_gazeta_tv
Rewolucja w monitorowaniu ciąży

2016-01-19
To wielka radość usłyszeć bicie serca nienarodzonego jeszcze dziecka. Prawidłowo uderza ono od 110-u do 150-u razy na minutę.Standardowy aparat pomiarowy jest wielkości szafki, a interpretacja wykresów wymaga obecności lekarza. Teraz to się zmieni. Polka dr Patrycja Wizińska-Socha stworzyła Pregnabit – małe, przenośne urządzenie i platformę do badania KTG.

Czytaj online


49_wyborcza_pl
Rewolucja w monitorowaniu ciąży

2016-01-19
To wielka radość usłyszeć bicie serca nienarodzonego jeszcze dziecka. Prawidłowo uderza ono od 110-u do 150-u razy na minutę.Standardowy aparat pomiarowy jest wielkości szafki, a interpretacja wykresów wymaga obecności lekarza. Teraz to się zmieni. Polka dr Patrycja Wizińska-Socha stworzyła Pregnabit – małe, przenośne urządzenie i platformę do badania KTG.

Czytaj online


72_fakt24_pl
Polski wynalazek: Pregnabit, czyli płód pod nadzorem

2016-01-19
aprojektowany przez polskich naukowców aparat wykorzystuje takie same profesjonalne sondy co tradycyjne KTG. Jednak Pregnabit jest mały i poręczny. Urządzenie składa się z czterech sond. Pierwsza z nich mierzy akcję serca płodu, druga – skurcze mięśnia macicy, jest jeszcze znacznik ruchów płodu oraz pulsoksymetr, który umożliwia różnicowanie bicia serca dziecka od matki. Do umocowania sond na brzuchu służy specjalny pas. Samo badanie trwa około 30 minut. Podczas padania Pregnabit zbierze dane i wyśle je do Medycznego Centrum Telemonitoringu, gdzie wykwalifikowany personel medyczny będzie analizować zapisy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czytaj online


44_tvp3_wroclaw
Wrocławianka laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-18
Patrycja Wizińska-Socha z Wrocławskiego Parku Technologicznego opracowała przenośny aparat do badania stanu płodu i została wyróżniona tytułem Innowatora Roku. Dzięki jej urządzeniu badania wykonywane dotąd tylko w szpitalach i przychodniach będzie można zrobić bez wychodzenia z domu.

Czytaj online


66_rp_pl
Polski startup spełnia marzenie ciężarnych kobiet

2016-01-17
Doktor Patrycja Wizińska-Socha prowadzi firmę pomagającą rozwiązać jeden z kluczowych problemów ciężarnych kobiet. Wrocławski startup Nestmedic stworzył Pregnabit – małe przenośne urządzenie do KTG, które jest częścią większego rozwiązania telemedycznego. Dzięki niemu monitorowanie zdrowia dziecka jeszcze nigdy nie było tak łatwe i dostępne.

Czytaj online


50_evertiq
Nestmedic z Wrocławia komercjalizuje mobilne KTG

2016-01-14
Pregnabit pozwala na zdalne wykonywanie standardowych badań diagnostycznych KTG ostatniego trymestru ciąży. W przypadku, gdy planowany termin porodu minął – standardem jest codzienne badanie KTG. Pregnabit ma umożliwić przeprowadzanie badań KTG w domu. Pregnabit jest rozwiązaniem telemedycznym skierowanym do prywatnej służby zdrowia, oferta kierowana jest wyłącznie do gabinetów i nie będzie dostępne w sprzedaży dla pacjentów. System integruje samo urządzenie (mobilne KTG) oraz związaną z nim usługę (Centrum Monitoringu teleKTG).

Czytaj online


17_puls_biznesu
Prenatalna telemedycyna

2016-01-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci

Czytaj online


39_urzad_patentowy_rzeczypospolitej_polskiej
Prenatalna telemedycyna

2016-01-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci. Patrycja Wizińska-Socha, dwa lata temu, wraz z Anną Skotny pozyskały do współpracy prywatnych inwestorów i założyły spółkę NESTMEDIC.

Czytaj online


45_rodzina_katolicka
Jedne dzieci ratujmy, inne mordujmy

2016-01-13
Dr Patrycja Wizińska-Socha – Polka, która wynalazła urządzenie ratujące życie tych, którzy jeszcze się nie urodzili.

Czytaj online


46_fundacja_pro_prawo_do_zycia
Jedne dzieci ratujmy, inne mordujmy

2016-01-13
Pregnabit, bo tak nazywa się urządzenie, to przenośny i łatwy w obsłudze aparat do wykonywania KTG, badania wykonywanego w celu monitorowania czynności serca dziecka i czynności skurczowej macicy. Pozwala on wychwycić nieprawidłowości w ostatnich tygodniach ciąży. Jak podaje Wyborcza, w 2013 roku w okresie okołoporodowym zmarło ponad dwa tysiące dzieci. Zapewne część z nich udałoby się uratować, gdyby badanie KTG wykonywane było częściej.

Czytaj online


65_puls_biznesu
Polski wynalazek z rekomendacją MIT

2016-01-13
Polska myśl techniczna, mobilny kardiotokograf, pomoże chronić zdrowie kobiet w ciąży i życie ich nienarodzonych dzieci.

Czytaj online


0_polki_pl
Polka stworzyła niezwykłe urządzenie dla przyszłych mam!

2016-01-12
„Jesteś w ciąży i chciałabyś cały czas mieć pewność, że twojemu dziecku nic nie grozi?” – pyta portal polki.pl pisząc o mobilnym KTG, czyli nowości w opiece nad kobietą w ciąży, doceniając, że system Pregnabit został opracowany przez Polkę.

Czytaj online


1_e_ginekologia_pl
KTG na odległość – innowacyjne rozwiązanie w opiece okołoporodowej

2016-01-12
„Telemedycyna rozwija się bardzo mocno. Podobnych urządzeń jest na rynku już kilka. Jednak wydaje się, że Pregnabit oferuje najwięcej.” pisze między innymi portal e-ginekologia w artykule opublikowanym 12.12.2016 r.

Czytaj online


2_twoj_styl
O Pregnabit w magazynie Twój Styl

2016-01-12
W numerze 1/2017 magazyn Twój Styl podejmuje temat telemedycyny (str. 206-209), wymieniając system Pregnabit wśród 5 ważnych urządzeń telemedycznych oraz doceniając jego diagnostyczne i praktyczne aspekty.
Czytaj online


3_gazeta_wroclawska
NESTMEDIC idzie na giełdę

2016-01-12
Wrocławska firma chce pozyskać środki na ekspansję zagraniczną oraz dalszy rozwój produktów. Zapisy na akcje ruszą 15 grudnia i potrwają do końca roku. Debiut planowany jest na I kw. 2017 roku

Czytaj online


34_radio_wroclaw
Innowatorki roku z Wrocławskiego Parku Technologicznego

2016-01-10
Przyznawany przez Instytut Technologiczny z Massachusetts (MIT) tytuł „Innowatora roku” przypadł dwóm młodym badaczkom pracującym we Wrocławskim Parku Technologicznym. Patrycja Wizińska-Socha i Anna Skotny zbudowały „Pregnabit”, czyli przenośne urządzenie do badania stanu płodu

Czytaj online


54_radio_em
Pregnabit – wsparcie dla życia

2016-01-09
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została laureatką prestiżowej nagrody – Innowatorem Roku 2016. Do czego służy stworzony przez nią Pregnabit?

Czytaj online


56_gosc_pl_wroclawski
Pregnabit – wsparcie dla życia

2016-01-09
Doktor nauk medycznych Patrycja Wizińska-Socha opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie pomiarowe pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu – teleKTG, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny i działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czytaj online


60_wiara_pl
Pregnabit – wsparcie dla życia

2016-01-09
– Pregnabit opracowaliśmy z myślą o kobietach w ciąży, dla których profilaktyka jest szczególnie ważna. Bieżąca kontrola dobrostanu płodu może znacząco zmniejszyć poziom odczuwanego przez mamę stresu i pozytywnie wpłynąć na jej ogólne samopoczucie oraz kondycję psychiczną. Wczesne wykrycie zagrożenia, w tym za pomocą pomiarów KTG, może w realny sposób przyczynić się do szybkiej reakcji i wdrożenia odpowiedniej procedury medycznej – mówi Patrycja Wizińska-Socha.

Czytaj online


68_wyborcza_pl
Wrocławianka innowatorką roku w USA. Za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-01-08
– Jeśli uratuję życie choćby jednego dziecka, będę spełniona – mówi dr Patrycja Wizińska-Socha, prezeska wrocławskiego start-upu Nestmedic i Innowatorka Roku amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology

Czytaj online


7_wyborcza_pl
Wrocławianka innowatorką roku w USA. Za wynalazek, który pomoże ratować zagrożone płody

2016-01-07
Jeśli uratuję życie choćby jednego dziecka, będę spełniona – mówi dr Patrycja Wizińska-Socha, prezeska wrocławskiego start-upu NESTMEDIC i Innowatorka Roku amerykańskiej uczelni Massachusetts Institute of Technology.

Czytaj online


36_msp
Innovator of the Year

2016-01-07
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie.

Czytaj online


40_urzad_patentowy_rzeczypospolitej_polskiej
Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-07
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie.

Czytaj online


22_kontrrewolucja_net
Polski wynalazek ułatwi opiekę nad nienarodzonymi dziećmi

2016-01-06
Pregnabit to urządzenie, które monitoruje funkcje życiowe nienarodzonego dziecka, a jednocześnie jest przenośne i można z niego korzystać z domu. Autorka wynalazku, Polka, otrzymała międzynarodowe wyróżnienie za swoje osiągnięcie.

Czytaj online


4_wyborcza_pl
Innowatorka, która chce uratować choć jedno życie

2016-01-05
– Jeśli uratuję życie choćby jednego dziecka, będę spełniona – mówi dr Patrycja Wizińska-Socha, twórczyni przenośnego aparatu do badań KTG i Innowatorka Roku, wyróżniona przez specjalistów z MIT.

Czytaj online


29_wyborcza_pl
Polak potrafi. Wynalazek. Podglądanie płodu

2016-01-05
Pomysłodawczynią tego systemu jest dr Patrycja Wizińska-Socha, absolwentka Politechniki Wrocławskiej i Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu. Aby wprowadzić na rynek Pregnabit, założyła firmę telemedyczną NESTMEDIC, w której objęła stanowisko prezesa.

Czytaj online


30_rynek_zdrowia_pl
Ten aparat ma poza szpitalem monitorować akcję serca płodu

2016-01-05
Pregnabit to przenośne urządzenie pomiarowe, które pozwala na przeprowadzanie badań KTG (kardiotokografia) poza szpitalem. Dane z urządzenia trafiają do centrum monitoringu, które analizuje otrzymane informacje i powiadamia pacjentkę o ewentualnych zagrożeniach.

Czytaj online


37_www_wroclaw_pl
Wrocławianka z prestiżową nagrodą Innowator Roku 2016

2016-01-05
Wrocławianka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, została laureatką prestiżowej nagrody Innowator Roku 2016. Wyróżnienie przyznaje najstarszy na świecie magazyn technologiczny wydawany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Czytaj online


38_invest_in_wroclaw
Wrocławianka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, została laureatką prestiżowej nagrody Innowator Roku 2016.

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, doktor nauk medycznych, współzałożycielka i prezes zlokalizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym firmy NESTMEDIC, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016.

Czytaj online


55_onet_technowinki
Patrycja Wizińska-Socha – Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016. Konkurs wyłania młodych liderów w różnych dziedzinach nowych technologii, którzy przyczyniają się do rozwiązania globalnych problemów oraz poprawy jakości życia na świecie.

Czytaj online


57_oto_wroclaw_com
Kolejne wyróżnienie dla innowatorów z WPT

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator of the Year 2016.

Czytaj online


58_portal_innowacji_pi_gov_pl
Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, laureatką prestiżowej nagrody

2016-01-05
Pregnabit wspiera pracę lekarzy i położnych, którzy – dzięki zastosowaniu urządzenia – mogą przeprowadzać badania KTG u kobiet w ciąży w dowolnym momencie oraz miejscu. Szczególnie w sytuacjach, kiedy dodatkowa wizyta w gabinecie lekarskim nie jest możliwa czy konieczna. Urządzenie jest obecnie testowane w placówkach medycznych w Polsce. Jeszcze w tym roku trafi do sprzedaży.

Czytaj online


59_mam_biznes_pl
Polka uzyskała tytuł „Innovator of the year”

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, doktor nauk medycznych, jest współzałożycielką i prezesem zlokalizowanej we Wrocławskim Parku Technologicznym firmy Nestmedic, która opracowała Pregnabit – przenośne urządzenie pomiarowe pozwalające na bezpieczne i wiarygodne badanie akcji serca płodu, tętna mamy oraz zapis czynności skurczowej mięśnia macicy. Zebrane przez urządzenie dane przekazywane są bezprzewodowo do Medycznego Centrum Telemonitoringu – teleKTG, obsługiwanego przez wykwalifikowany personel medyczny i działającego 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

Czytaj online


61_tu_wroclaw_com
Pani prezes wrocławskiej firmy Innowatorem Roku 2016!

2016-01-05
W Polsce konkurs został zorganizowany po raz drugi. Jury spośród ponad 150 kandydatów wybrało 10 wyróżnionych osób. Patrycja Wizińska-Socha została doceniona szczególnie, uzyskując dodatkowo tytuł Innovator of the Year. Wyróżnienia przyznawane są przez najstarszy na świecie magazyn technologiczny wydawany przez Massachusetts Institute of Technology (MIT).

Czytaj online


62_polskie_radio_pl
Polka, która opracowała przenośne urządzenie KTG, Innowatorem Roku 2016

2016-01-05
Patrycja Wizińska-Socha, która opracowała przenośne urządzenie do badania stanu płodu, została wyróżniona przez MIT Technology Review honorowym tytułem Innovators Under 35 in Poland oraz specjalnym wyróżnieniem Innovator Of The Year 2016.

Czytaj online


63_polsat_news
Przenośne urządzenie zbada stan płodu. Jego autorka została Innowatorem Roku

2016-01-05
Pregnabit to urządzenie, które pozwala na przeprowadzanie badań KTG (kardiotokografii) w domu przyszłej mamy. Monitoruje akcję serca płodu, tętno matki oraz skurcze mięśnia macicy. Może wychwycić nieprawidłowości rozwoju dziecka w ostatnich tygodniach ciąży i ewentualne sygnały mogące świadczyć o przedwczesnym porodzie. Urządzenie ma trafić do sprzedaży jeszcze w tym roku.

Czytaj online


70_forum_akademickie
Dziesięcioro polskich innowatorów nagrodzono

2016-01-05
Dziesięcioro inspirujących polskich innowatorów: trzy kobiety i siedmiu mężczyzn nagrodzono w drugiej edycji konkursu Innovators Under 35 Poland. 28 czerwca dwie osoby spośród finałowej dziesiątki otrzymają wyróżnienia Innowatora Roku i Społecznego Innowatora.

Czytaj online


47_pmr
Polish Nestmedic to pioneer telemedical cardiotocography

2016-01-04
Nestmedic’s founder Patrycja Wizinska-Socha was named Poland’s best young innovator for 2016 by the MIT Technology Review.

Czytaj online


64_polskie_radio_pl
Młodzi polscy naukowcy wyróżnieni

2016-01-03
Po raz drugi w Polsce wyłoniono laureatów prestiżowego konkursu „Innovators Under 35”. Jego organizatorem jest najstarszy na świecie magazyn o technice – „MIT Technology Review”. Wśród nagrodzonych znalazła się trójka Polaków: Patrycja Wizińska-Socha, Rafał Flis, Katarzyna Kamińska. W Polskim Radiu 24 opowiedzieli o swoim sukcesie i odkryciach, które pozwoliły im zostać zwycięzcami konkursu.

Czytaj online


69_gielda_inwestora_pl
Innovators Under 35 – nagrodzono dziesięcioro naukowców

2016-01-01
W konkursie “Innovators Under 35” wybierani są liderzy innowacji, którzy nie ukończyli 35. roku życia, a w nieoceniony sposób przyczyniają się do znalezienia odpowiedzi na wyzwania współczesnej rzeczywistości oraz poprawy życia wielu osób na świecie.

Czytaj online


Zaloguj się